10 Kasım LPG KABLO

Cee'd 2013 hakkında 2 soru

'Cee'd' forumunda maviateş tarafından 6 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

1. maviateş

maviateş Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    44
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ömer F.Y.
    Araç Modeli:
    Ceed 2013 - 1.6 CRDI Otomatik
    Tüm KCTR ailesine selamlar mutlu haftalar. Yakın zaman önce 2.el Cee'd Concept A/T almıştım. Araç ile ilgili 2 sorum olacak:
    1-) Otomatik katlanan aynalardan sağ ayna sol aynadan daha önce kapanıyor. Ceed sürücüleri bu durum bir ayar kayması mıdır yoksa standartı bu mu acaba? Sormamın sebebi araç önceki sahibinde ayna kazası geçirmiş mi merak ediyorum.
    2-) Ayarlar menüsünde bulunan ışık ayarları ne işlev görüyor? Ben o ayarlarda değişim yapıyorum ama fark göremedim açıkçası. :)

Teşekkürler.

2. baller_23

baller_23 Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    326
    Gerçek Ad-Soyad:
    yılmaz can kaymak
    Araç Modeli:
    rio 2014 sporty
    1.soru icin; benim de sag ayna soldan 1 saniye once kapaniyor.onu da aynalar kapaliyken sol aynayi dedem otomatik oldugunu bilmedigi icin eliyle acmisti o gunden beri boyle.hafif bi sorun olabilir mekanizmada.benim icin sorun degil sonucta islevini goruyor :)
    2.soru icin; ceed kullanmadigim icin ayarlar menusu dediginiz ne onu bilemiyorum.bizim rioda sol altta far yukseklik ayari bir de ekran/gosterge isigi parlaklik ayari var.sizinki de o olabilir

Kia Rio hb dizel sporty

maviateş bunu beğendi.
  3. maviateş

maviateş Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    44
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ömer F.Y.
    Araç Modeli:
    Aynalar dış bir engele takılınca öyle kalıyor demek ki. Aynen görevini yerine getiriyorlar ama dikkatimi çekince merak ettim.
    Araç bilgisayarında bulunan: Ayarlar menüsü > Işık ayarları bölümünden söz ediyorum.

4. emreberkay

emreberkay Sürücü

Alınan Beğeniler:
    24
    Gerçek Ad-Soyad:
    Emre Berkay
    Araç Modeli:
    Cee'd Concept+ CRDI
    1. benim de sağ aynam zorlanarak açılıyor eliyle elektrikli aynayı kapatan bir adet "hıyar" yüzünden.
    2. ışık ayarları dediğiniz muhtemelen head lamp delay kısmı. follow me home özelliği falan o. açık olduğu zaman farlar otomatikte iken kapı kilidi açılınca farlar da yanıyor. hoş bir özellik aktif edin derim.

maviateş bunu beğendi.
  5. pascalim

pascalim Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    2.947
    Gerçek Ad-Soyad:
    Orhan İLYASLI
    Araç Modeli:
    Ceed Consept Plus SW
    Muhtemelen kontağı kapattiginizda farlar açık kalıyor ya odur.

maviateş bunu beğendi.
  6. maviateş

maviateş Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    44
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ömer F.Y.
    Araç Modeli:
    :) Yeni araçların nazik olduğunu bilmeyen çok kişi var Türkiye'de. Aynalar çok nazik bu küçük minik problem ileride büyük sıkıntıya evrimleşmez inşallah ondan korktum.
    Aynen Head lamp delay devre dışı bırakıyorum gündüz farları mı? ayna altındakiler mi yanmayacak diye bekliyorum hiç değişiklik olmuyordu. :) Ama Follow me home özelliğini hiç ele almamıştım. Çok teşekkürler

Bu Sayfayı Paylaş