10 Kasım LPG KABLO

Buluşma Anketi

'Anket' forumunda concept tarafından 4 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

?

Sizce kiaclubtr.com kullanıcıları neden bir türlü bir araya gelemiyor ?

1. Herdaim Çok Meşgulüm.

5,0%
  2. Haftasonu Bir Yerlere Gitmek İstemiyorum.

0 oy
    0,0%
  3. Kullandığım Aracın Markası Kia Değil.

5,0%
  4. Ben Bir Zaman Katiliyim kiaclubtr.com'a Zamanımı Öldürmek İçin Üye Oldum.

0 oy
    0,0%
  5. Ekonomik Açıdan Buluşma İçin Bütçe Ayırma Lüksüm Yok.

0 oy
    0,0%
  6. Aslında Buluşmaya Gelmek İstiyorum Ama Ne Hikmetse Buluşma Günleri Acil İşim Çıkıyor.

35,0%
  7. Ben Bir Antisosyal'im kiaclubtr.com'a Üye Olduğuma Şükür Edin.

0 oy
    0,0%
  8. Ben Üşengecin Tekiyim Bana Dokunmayın.

5,0%
  9. Sözüm Sözdür Ben Söz Verirsem Kesinlikle Gelirim.

50,0%
  1. concept

concept Sürücü

Alınan Beğeniler:
    32
    Gerçek Ad-Soyad:
    Salim GÖKÇEK
    Araç Modeli:
    2013 Kia Sportage
    Diğer araç markalarının kullanıcıları toplanıp en azından bir çay içip iki kelimenin belini kırarken biz neden yapamıyoruz bunu çek merak ediyorum.

Bu sebeple Sizlere Soruyorum ;

Sizce kiaclubtr.com kullanıcıları neden bir türlü bir araya gelemiyor ?

beyaz55 bunu beğendi.
  2. beyaz55

beyaz55 Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    431
    Gerçek Ad-Soyad:
    beyazıt bahadır
    Araç Modeli:
    2013 kia rio 1.4 crdi fancy
    Buyuk illerde toplananlar var ama benimkinde daha olmadi sanki:)

Lenovo P1a41 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. yesilsy

yesilsy Sürücü

Alınan Beğeniler:
    48
    Gerçek Ad-Soyad:
    Serkan Y.
    Araç Modeli:
    Rio CRDİ 1.4 Natty 2012
    Merhaba,

Açıkçası 17 yıldır forum sitelerinde dolanırım. Forum siteleri iyi amaçla kullanırsan çok iyi, kötü amaçla kullanırsak çok kötüdür.
    Bu zamana kadar olan deneyimlerime dayanarak söyleyeyim; bizim forumda buluşma işi sıkıntılı gibi duruyor.
    Sebebi üye sayısı, bunda en büyük etken Kia'nın ülkemizde yaygın olmaması.
    Diğer markalarda buluşma olur ama oranladığınızda aslında katılım yüzdesi çok düşüktür.
    Mesela İstanbul Anadolu yakasında buluşma olursa ben kesinlikle gelirim ama Ankara'da olsa gelemem. Aynı şekilde Ankara'da oturan bir üye İstanbul'a gelemez.
    Uzun lafın kısası bu işler zor işlerdir. :)

4. concept

concept Sürücü

Alınan Beğeniler:
    32
    Gerçek Ad-Soyad:
    Salim GÖKÇEK
    Araç Modeli:
    2013 Kia Sportage
    Merhaba Serkan Bey ;

Forumda İstanbulda yaşayan kaç kullanıcı var ilk önce ona bakılmalı bence. Bana göre İstanbul Anadolu ve Avrupa diye ayırmaya gerek yok. 783.562 km² Ülkemizin İstanbul ilinde Kia kullanıcılarının 50-100 kişi olduğunu düşünmüyorum. Sizce Ssangyoung kullanıcıları Kia kullanıcılarından sayı olarak daha fazla mıdır ? Bence Kia kullanıcısından fazla sayıda değildir kanımca ama adamlar en az 6-10 araç toplanabiliyorlar. Diğer marka kullanıcıları sürekli İstanbul, Ankara, Bursa, vb. illere gitmiyorlar ki gittikleri zaman olmuyor mu büyük buluşma dedikleri Türkiye'nin her yerinden gelen kullanıcılar toplanıyor o durum bambaşka bir olay. Şuanda modası geçmiş Twingo kullanıcıları bile 15-20 araç toplana biliyorsa bence bu forumda olanların ayıbıdır. Aşağıda bir çok örnek verdim bunlara bakarak karar verebilirsiniz.

Renault Laguna sahiplerinin Şubat 2017 İstanbul buluşması görebildiğim 15-16 araç belki daha fazlası vardır. Birde siz marka bazında toplanıldığını düşünün.

Biz bırakın model bazında marka bazında toplanamıyoruz ne yazık ki. Evet Renault 1970'li yıllardan bu yana Türkiye yollarında kullanıcı sayısı fazla olabilir haklısınız ama ya diğer markalar ?

Renault Twingo buluşması.

Lada İstanbul buluşması.

Ssanyong İstanbul buluşması.

Alfa Romeo İstanbul buluşması.

Chevrolet İstanbul buluşması.

Siz karar verin Kia kullanıcıların sayısı gerçekten çok mu az ?

Mert Kurt ve beyaz55 bunu beğendi.
  5. sefaklc

sefaklc Sürücü

Alınan Beğeniler:
    68
    Gerçek Ad-Soyad:
    Sefa Kılıç
    Araç Modeli:
    Rio 1.25 CVVT Comfort 2015
    Arkadaşlar buluşmalar gerçekten güzel oluyor fakat özü sadece buluşma değil bu işlerin. Söylediklerim dışında olan gruplar mevcuttur fakat genel olarak kendi fikrim Kia kullanıcılarının ihtiyacı olmadığıdır. Öncelikle diğer markalara nazaran Kia kullananlar aracını seviyor ve aracı sevmek için başka insanlara çokta ihtiyaç duymuyor. Birde araçlarda çok fazla oynama yapmıyoruz. Ben gelsem benim araba alındığının aynısı ekstra bişey yok bizde 2 Kia daha var onlarda aynı duruyor. Gelipte başkalarında görüp araca eklemek isteyeceğim birşey de yok. Birde arıza falan bilgileri paylaşanlar var bizim araçların masallahı var. Birde araçları buluşturup 50 tane Kia arka arkaya gezip dikkat çekmek ve reklam yapmak gibi derdimiz de yok. Yakınımda buluşma olursa vaktim olursa gelip sizlerle tanışmak isterim ama bana göre bu gerekçelerle çok ta elzem değil.

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. concept

concept Sürücü

Alınan Beğeniler:
    32
    Gerçek Ad-Soyad:
    Salim GÖKÇEK
    Araç Modeli:
    2013 Kia Sportage
    Merhaba Sefa Bey ;

Düşüncelerinize saygı duyuyorum.

Tabi ki buluşmalar güzel olur. Kia kullanıcıları araçlarını sevmeseler en fazla 1-2 yıl kullandıktan sonra değiştirme yoluna giderler. Burada maksat Kia kullanıcılarının buluşmasıyla araçlarımızı daha çok sevmek veya daha çok beğenmek değil. Sanal ortamda hayata geçmiş olan bir topluluğun reel hayatta tanışması her birimiz farklı işlerde çalışan, farklı karakter ve yapıları olan bireyleriz. Tek ortak noktalarımız kullandığımız araçlar. Ben mevcut çevrem haricinde yeni insanlarla tanışmayı severim ve isterim. Kendi adıma araçlarımı modifikasyon yaparak aracımı gösterme hevesli değilim ki ve zaten arıza olduğunda aracımın garantisi hala devam ediyorsa servise etmiyorsa tamirciye götürürüm. Ben makine teknikeri olmama ve araç aksamlarından anlamama karşın aracımı kendim tamir etme yoluna gitmiyorum. Buluşmanın amacı araçları konvoy yaparak gezmek değil ki araç kullanıcıları belirli bir noktada buluşur birbirlerini tanımayan bir çok insan kullandıkları araç vasıtasıyla bulundukları çevre haricinde başka bir çevre edinmiş olurlar buluşma noktasının neresi olduğu bile çok önemli değildir salaş bir çay ocağı da olabilir lüks bir restoran ta olabilir. Evet Off-Road yapacak olsak konvoy halinde bir yerlere gideriz ama benim aracım Off-Road için uygun değil sizin araçlarınız uygun mu bunu bilmiyorum.
    Bence buluşmanın tam olarak ne olduğunu ve buluşmanın mantığını anlamak gerekir.

7. sefaklc

sefaklc Sürücü

Alınan Beğeniler:
    68
    Gerçek Ad-Soyad:
    Sefa Kılıç
    Araç Modeli:
    Hocam gördüğüm emsal buluşmaları referans alarak yorum yaptım. Sizin söyledikleriniz doğru ve mantıklı fakat gerçekte yaşanan tam olarak öyle olmuyor. Değişik kişiler tanımak tabi ki güzel bir durum. Hatta buluşmalarda tanışıp evlenen veya ailecek görüşen kişiler dahi var. Fakat bu işin genel çizgisi tanışma adı altında yine ilk yazdıklarıma varıyor ve o şartlar oluştuğunda buluşmalar ve tanışmalar sürekli hale geliyor. Ortak kaygılar önemli, mesela LPG konulu buluşma yapılsa ve bir LPG firması sponsor olsa insanlar geldiğinde kafasındaki soru işaretlerini hem teknik anlamda hemde kullanıcılara danışma anlamında gidermiş olur. Aynı araçlarda yapılan farklı montajları dahi görsek olur. Yani sizin söyledikleriniz işin temeli fakat yanına birşeyler eklenmedikce sayının çoğalması zor görünüyor.

vonallen bunu beğendi.
  8. Ali34CaN

Ali34CaN Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    327
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ali Can
    Araç Modeli:
    Old Sportage 2015
    Bazı arkadaşlar buluşmayı arac göstermek konvoy yapmak reklam yapmak sanıyor, amaç bu degıldır. Sanal ortamdaki tanışıklıkları reelde pekiştirip yenı dostluklar edınmekdir.

concept bunu beğendi.
  9. concept

concept Sürücü

Alınan Beğeniler:
    32
    Gerçek Ad-Soyad:
    Salim GÖKÇEK
    Araç Modeli:
    2013 Kia Sportage
    Merhaba Sefa Bey ;

Şöyle bir durum var mesela LPG konusunda yetkin bir firma olsa ve aklımızdaki bir çok soru işaretini ortadan kaldırsa iyi olur mu ? Bence olur. ( Bu arada ben LPG'ye karşıyım ) :) Ama burada sponsor bizim ülkemizde daha farklı algılanmaktadır. Ben bir LPG firmasının yetkilisi olsam elle tutulmayan gözle görülmeyen farazi bir topluluk için sponsor olmam ne yazık ki. Diğer firmalar içinde bu geçerlidir. Eğer buluşma olursa kendinizi gösterirseniz ama ilk etapta gücünü göstermek gerekir güç gösterimi de buluşmayla olur.

Ama bana göre teknik bilgi olsun olmasın önemli değil. Önemli olan arkadaşlık dostluk sahibi olmaktır. Gönül ne kahve ister ne kahvehane gönül sohbet ister kahve bahane anlayacağınız.

Burada en fazla elde edeceğimiz çıkar ne olur biliyor musunuz arkadaş, dost edinmiş olursunuz. Boğaziçi Köprüsünden veya başka bir yoldan geçerken flaşörleri yanan sağa park etmiş bir Kia gördüğünüzde hele bir de plaka tanıdıksa bu bizim Ahmet, Mehmet, Hasan, v.b. değil mi hayırdır inşallah niye burada durmuş diye yanına gitmek bir sıkıntı mı var yapılacak bir şey var mı demek hepimizin kazancıdır.

10. concept

concept Sürücü

Alınan Beğeniler:
    32
    Gerçek Ad-Soyad:
    Salim GÖKÇEK
    Araç Modeli:
    2013 Kia Sportage
    Merhaba Ali Bey ;

Size kesinlikle katılıyorum.

11. sefaklc

sefaklc Sürücü

Alınan Beğeniler:
    68
    Gerçek Ad-Soyad:
    Sefa Kılıç
    Araç Modeli:
    Arkadaşlar yıllardır forum sitelerinde bulunurum ve söylediğiniz gibi internet ortamında tanışıp arkadaslik veya dostluk kurduğum kişiler bir hayli fazladır. Hatta aynı nick ile beni birçok forumda bulabilirsiniz. Bazılarında geçmişten kalan referanslarım dahi mevcuttur. Bu ortamlarda yeni değilim. Ayrıca ben sizin fikrinize karşı çıkmıyorum fakat siz bu yöne çekme gayretindesiniz. Ben yaşanan durumları emsal gösteriyorum. Olması gereken şudur budur da demiyorum. İstisnalar olsa da genel olarak insanların yaptığından bahsediyorum. Bu söylediklerim gerçek dışı geliyor ise sizlere gerçekte olması gereken organizasyonu planlarsanız katılmaya çalışacağımı da içtenlikle söyleyebilirim. İyi forumlar dilerim.

12. mtb_rider

mtb_rider Sürücü

Alınan Beğeniler:
    19
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa Özer
    Araç Modeli:
    Cee'd Concept Plus 136
    Arabam yok o_Oo_Oo_Oo_Oo_O

concept ve Gomodoejderi bunu beğendi.
  13. ogun

ogun Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.185
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ogün YILMAZ
    Araç Modeli:
    Hyundai Elantra Mode 2011 - 1.6cc-136 HP / Benzin&Lpg
    http://www.hyundaiclubtr.com/konu/7...vi-mangal-bulusmasi-sponsor-ucar-plaza.21976/
    http://www.hyundaiclubtr.com/konu/2014-istanbul-bulusmasi-icin-ankete-katilin.24649/page-17
    http://www.hyundaiclubtr.com/konu/18-kasim-pazar-bogazda-balik-avi-fotolari.20575/page-9

Bunlar yapılmış olan kardeş kulübün buluşmaları,

Kia da 2 buluşmaya katıldım.
    Arkadaşların isteksiz olduğunu görüyorum.

En iyi plan anında yapılan plandır.

YA gelirsin, ya gelmezsin.

Toplanınır tanışılır ( tanışanlarımız zaten var) çaylanır kahvelenir laflanır dertler sıkıntılar konuşulur,
    Ortak sorun lar ve ortak sonuçlar çıkarılır.
    Çözümler ortaya yatırılır,
    Sonra yavas yavaş işi olan zamanı dolan iznini alır Alman hesabına katılınır ve TEKRAR buluşma sözü verilerek ayrılınır.

Sözümde sözdür, 48 yaşındayım kolay sözümden dönmem.. :)

BUDUR..

Mahir, concept ve zeynel54 bunu beğendi.
  14. concept

concept Sürücü

Alınan Beğeniler:
    32
    Gerçek Ad-Soyad:
    Salim GÖKÇEK
    Araç Modeli:
    2013 Kia Sportage
    Umarın en yakın zamanda sizde Kialanırsınız :)

15. korayFB

korayFB Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    koray tulga
    Araç Modeli:
    SORENTO EX 2006
    sorento kullanıcıları toplanırsa haberdar olalım hiç fena olmaz anadolu yakasında birçok sorento olduğunu görüyorum açıkçası toplanılırsa güzel olur

concept bunu beğendi.
  16. mtb_rider

mtb_rider Sürücü

Alınan Beğeniler:
    19
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa Özer
    Araç Modeli:
    Cee'd Concept Plus 136
    Ceed'in 120.000 TL ye satıldığı bir ülkende benim araç sahibi olmam biraz zor. :)

17. concept

concept Sürücü

Alınan Beğeniler:
    32
    Gerçek Ad-Soyad:
    Salim GÖKÇEK
    Araç Modeli:
    2013 Kia Sportage
    Merhaba Mustafa Bey ;
    Bence kademeli olarak o Cee'd e gelmeniz daha mantıklı. :) Ufak kardeş Rio'dan başlayın bence :)

İşin şakası bir yana evet araç fiyatları tavan yapmış durumda ne yazık ki :(

Bu Sayfayı Paylaş