10 Kasım LPG KABLO

Bizim Servisler de Bu Şekilde Çalışabilirler mi Sizce?

'Resimler / Yazılar' forumunda heh tarafından 8 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
  2. nrks

nrks Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    park sorunu yok sök tak ne güzel

3. Dimitri

Dimitri Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    1
    Servislerimizin Hızlı Olmasını Geç Yapılan İşleri İtinalı Bi Şekilde Yapsınlar Yeter

4. analyst

analyst Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    başlık yanlışş

yani şu görüntünün bizizm servislerle ne alakası var çözemedim..

kendimizi o kadar ezmeyelim :thumbdown:

5. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Merhaba tun bey.Aramıza hoş geldiniz.Öncelikle mesajın başlığı yanlış değil.Rumuzunuzun verdiği zorunluluktan dolayı mı mesajı,taşıdığı anlamı ve servislerle görüntü arasındaki bağlantıyı analiz etme gereği duydunuz? Bende bu bağlantıyı kuramadım açıkçası.Forum kurallarını okuduysanız burada bizlerin sadece paylaşım adına bir şeyler yazdığımızı ve resim ve video eklediğimizi hatırlarsanız.Açıkçası başlığın değişmesi lazım yazısını okuduğumda kendimi gazete köşe yazarı,sizide yazı işleri müdürü gibi düşündüm.Ayrıca forumumuzu yeteri kadar takip etmeden üye olduğunuzu anladım.Burada insanların eleştirileri bile yapıcıdır.Yapılan paylaşımlar ve ortaya koyulan fikirler ve hatta yorumlar üst seviyededir.
    Ayrıca bağlantısını kuramadığız videonun paylaşım amacı;ilginç olması ve sadece kia servislerinin değil,tüm servislerin hızlı ve doğru iş yapabilmesi temennisi idi.Ben hiç bir servisi yermedim.Siz nasıl o şekilde anladınız,ya da bu kadar rahatsız olarak taşladınız anlamadım açıkçası.Ayrıca videonun yanında ''bu ne hız'' yazıyor.Korkarım siz onu da okumadınız.Yoksa siz herhangi bir markanın servis çalışanı ya da müdürü müsünüz ve ya Çelik Motordan mısınız da bu videonun servisle bağlantısını alınganlıkla ve sadece size karşı yazılmış gibi değerlendirdiniz.?
    Siz bugüne kadar herhangi bir servise ya gitmediniz, ya da çok şanslıydınız herhangi bir sorunla karşılaşmadınız.Aracımın yağı ve filtreleri değiştirilirken ben de problem yaşamıyorum.Genelde normal zamanda teslim alıyorum.Ama iş parçaya gelince manzara değişiyor.Aracım park halindeyken sol arka kapıma vurdular.Servise bırakıp kapısı değişmiş ve boyanmış şekilde 1 hafta sonra aldım.Bana herşeyin tamam olduğunu,aracımı alabileceğimi söylediler.Ödemeyi yaptım ve gece karanlığında eve geri döndüm.Ertesi sabah aracı incelediğimde kapı yan çıtasının eski tırnağı kazada kırılmış olan çıta olduğunu,boyanarak faturada yenisi için ödeme yapıldığı halde yeniymiş gibi takıldığını.cam dış fitilinin yenisi için ücreti ödendiği halde eskisinin takılı olduğunu,yeni kapının iç tarafında,en altta plastik kısmın bitiminden aşağıya kadar astar görünecek şekilde çizik olduğunu,yine arka kapının sökümünde- sanırım sökerken yaptılar -ön kapı iç çerçevesinde 3 adet küçük ezik olduğunu ve o eziklerin olduğu yerlerde aracın metalinin göründüğünü farkedince deliye döndüm.Ezikler ve çizik duruyor.Üzerine rütuj yaptılar.Kapı yan çıtasını 1 haftada,dış cam fitilini ise 1 ayda taktırabildim.2 Hafta sonra gelin boyadığımız yere pasta cila yapmamız gerekiyor dediler.2 kezden sonra bir daha gitmedim.Pasta cilayı kendim yaptım.Ağzıma geleni kendilerine söyledim.Ama kimseyi daha üst birilerine şikayet etmedim.Kimsenin ekmeğiyle oynamak istemedim.
    Bu arada her seferinde uyarmama rağmen yağ değişiminde de 2 kez fazla yağ koydukları için fazla yağı geri vakumlattım.Vakum makineleri olmadığı için bunu da sanayide yaptırdım.Eğer servis çalışanı sahibi ya da müdürü iseniz sizin servisinizde bu tarz şeyleri müşterilerinize yaşatmamanızı diliyorum.Çelik Motor da çalışıyorsanız bu anlattıklarım sadece konuşmanın giriş kısmı olabilir.Daha çok şey anlatabilirim.
    Buna rağmen videoyu servise kin duyarak koymadım.Hızlı ve sonucu olumlu çalışan bir servis temennisiyle o başlığı attım.Ayrıca kendimizi ezdiğimiz sözünü de kabul etmiyorum.Ben kendimi ezik hissetmiyorum.Kimseyi de ezmeye çalışmadım.Öyle kendisini ezdiğimi hissedenlerin düşüncesine de saygı duyuyorum.
    Bizim forumumuz edebiyat,moda ve ya güncel haberlerle ilgili olmadığından,siz editör ben de köşe yazarı olmadığımdan başlıklara fazla takılmayalım bence diyor ve yapıcı forumlar diliyorum.Umarım sizde forum üyelerinden birçoğunun yaşadığı servislerle ilgili problemlerin hiçbirini yaşamazsınız.Ayrıca birdaha hatırlatmak isterim ki video yermek için veya kendimizi ezmek için değil mizah başlangıçlı,paylaşım odaklı olarak eklenmiştir.Yapıcı forumlar.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 11 Mart 2012
  6. analyst

analyst Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    merhaba Hakan bey..açıkçası bu kadar içerleyeceğinizi düşünmemiştim.kendi açımdan kırıcı bir yorum yaptığımıda düşünmüyorum.öncelikle ben başlığın değişmesi lazım diye birşey söylemedim.benim söylediğim sadece başlıkla videonun alakası olmadığıydı.yaşadığınız olaya kızıpta bu başlığı bu videoya atmak yanlış.ayrıca yaşadığınız sorun karşınızdakinin işçiliğiyle değil vicdanıyla alakalı bir sorun.bu ülkede depremzedeler için toplanan erzak kamyonunu kendi evinin önüne çekip boşaltan mahluklarıda duyduk.sizin yerinizde olsam şikayet etmekle kalmaz sonuna kadarda takipçisi olurdum kesinlikle peşini bırakmazdım.şikayet etmediyseniz bana göre sizde o kızdıgınız servisçiler kadar suçlusunuz,umursamazsınız.
    birde siz buradaki tüm yorum sahiplerini tanıyormusunuz anlamadım yani.nasıl oluyorda benim yorumumu seviyesiz bulurken diğer bütün yorumlar yapıcı üst seviyede oluyor anlamadım.anlaşılan etrafınızda sizi eleştirmeyen yüzünüze hep gülen insanlar var.açıkçası kıskandım sizi çok şanslısınız!
    ayrıca bu videoya yorum yapmak için illada üye olduktan sonra belli bir süremi geçmesi lazım benim bu üyelik tarihine takıldınız.
    siz uzun bir yorum yaptığınız için saygı duyup bende birkaç cümle yazim dedim.yoksa forumlarda en sevmediğim şey polemiklere girmektir. saygılar...

7. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Merhabalar.Polemiğe girmeyi bende sevmem,ancak benim ne demek istediğimi yine yanlış anlamışsınız.Ben videoyu eklerken kimseye ders vermek ve ya kızgınlığımı frenlemek ya da birilerinden intikam almak istemedim.O olayı unutmuş sayılırdım.Ancak sizin yazdıklarınıza binaen hiç servisle yaşadığım aklımda yokken bu videoyu eklediğimi,ancak siz servisle bağlantısını anlamadığınızı ifade ettiğinizden;aslında bağlantısı olmadığını ama bağlantı kurulabilecek ve bu forumda birçok kişinin yaşadığı benzer olaylardan bir örnek verdim.öncelikle ben başlığın değişmesi lazım diye birşey söylemedim başlık yanlışş'ın çıkış noktası başlığın değiştirlmesi gerekliliği değil midir?yaşadığınız olaya kızıpta bu başlığı bu videoya atmak yanlış Bir daha ifade ediyorum:Yaşadığım olaya kızıp bu videoyu koymadım.Videoyu bir daha izlerseniz ilginç ve tebessüm ettiren bir video olduğunu görürsünüz.Sizin yazdıklarınızda video servis bağlantısını kuramadığınızı ifade ettiğinizden benim bağlantı kurabileceğim çok arguman var,Ancak yine de servisle ilgili yaşadığım kötü olayların bu videoyu eklememle ilgisi yoktur..demek istedim ve bunu da açıkça ifade ettim.Şimdi bir defa daha ifade ediyorum.Bunun sizinle de alakası yok.Siz cevap yazdınız diye içerlemedim,yazdığınız cevabın tarzını -konuyu açan ben olduğumdan-rahatsız edici buldum.

sizin yerinizde olsam şikayet etmekle kalmaz sonuna kadarda takipçisi olurdum kesinlikle peşini bırakmazdım.şikayet etmediyseniz bana göre sizde o kızdıgınız servisçiler kadar suçlusunuz,umursamazsınız. Yanlız bu yazdıklarınız kişisele girer.Yazdıklarınıza lütfen dikkat edin.Benim hakkımı nasıl arayıp aramadığımı siz sorgulayamazsınız.Ayrıca ''umursamaz ''kelimesini aynen size iade ediyorum.Beni tanımıyorsunuz.Ben hakkımı nerede arayıp,nerede aramayacağımı siz dahil kimseye soracak değilim.Bu benim vicdanım.Olan olmuş.5 yaşındaki arabayı bir işçinin dikkatsizliği,'sizin deyiminizle vicdansızlığı'sonucu gördüğü zarardan dolayı yenisiyle mideğiştireceklerdi.Ne olacağını söylemeye gerek var mı?İş akdi feshedilecekti.Hem de 1 değil 2 kişinin.Vicdan da arbada benim olduğu için,önce hepsine ağzıma geleni söyledim.Sonrada ne yapılabilrse onu arabama yaptırıp o insanların ekmeğiyle oynamamayı seçtim.Bu arada hakkımı çok güzel ararım merak etmeyin siz.'O kızdığınız servisçiler kadar suçlusunuz'diyorsunuz ,ve tanımadığınız beni yargılamaya çalışıyorsunuz.Sizin başınıza böyle bir olay gelirse vicdanınız o kişilerin işlerinden olmasına el verecekse yazdığınız gibi sonuna kadar giderseniz.Seçim sizin!!!!
    Ancak şunu da unutmayın ki ben de aracımı sokakta bulmadım.Ayrıca arabamı çok seviyorum.Buna rağmen o olayda bu sevgim vicdanımın arkasında kaldı.Dediğim gibi benim arabam,benim vicdanım.O yüzden beni tanımadığınızdan yargı cümleleri kurmayın.

nasıl oluyorda benim yorumumu seviyesiz bulurken diğer bütün yorumlar yapıcı üst seviyede oluyor anlamadım.anlaşılan etrafınızda sizi eleştirmeyen yüzünüze hep gülen insanlar var.açıkçası kıskandım sizi çok şanslısınız! Sizin yorumunuza seviyesiz diye birşey söylemedim.Hatta ima dahi etmedim.Böyle anlaşıldıysa yine yanlış anlaşılmış diyorum.

başlık yanlışş

--------------------------------------------------------------------------------

yani şu görüntünün bizizm servislerle ne alakası var çözemedim..

kendimizi o kadar ezmeyelim :thumbdown:

bunu siz yazmadınız mı?:thumbdown: bu işaret bir kişinin yazdığı bir mesaja eklediği videoya karşı koyulduğunda :) bu işaretin mi cevaben koyulmasını istiyor yada bekliyorsunuz ya da:D bunu mu?Sizin koyduğunuz bu işaret kusura bakmayın ama ne yapıcı,ne de eleştirici.Tamamen bana ''Başlığın yanlış,video iğrenç konuyla bağlantı kurulmamış ve ya buna benzer sonuçlar çıkıyor.Burada kimse dilbilgisine,sayfa da mesajın ve videoların formatına,sayfa yapısına ve ya başlığına takılmıyor.Ben ilk defa sizde gördüm ve maalesef benim açtığım konuya denk geldi.Gecenin bu saatinde hala yanlış anlaşılan şeylerin açıklamalı anlatımını yapmak benim de hoşuma gitmiyor.Yapıcı yorumdan kastım mesajın video ve resimlerine,başlıklarına-ki başlık kesinlikle yerine uyuyor-şekil itibarı ile takılmadan yapılan işle ilgili ve ya birinin belirttiği bir fikre,'ben senin gibi düşünmüyorum,bence böyle olmalı'şeklinde ve ya o modifiyeyi ben şahsen tasvip etmiyorum,bence araca böyle şeyler yapılmamalı'şeklinde yorum yapabilen arkadaşlar ki bu Rene arkadaşımdır-yorumları ,sizin gibi iğneleyici ve daha sonrasında olayı kişisele çevirerek umursamaz ve suçlu tabirleri ile olayı karşısındakine kişisel sataşmaya çeviren üyelerin yorumlarına göre tabi ki daha yapıcı ve üst seviye de olacaktır.Üst seviye ve yapıcılıktan kasıt buydu.Bu forumda herkes fikrini belirtiyor.Yeni ve ya eski üye fark yok.Ben daha önce forumu izlemediğinizi yukarıda yazdığım gibi 'Bu forumda insanlar fikirlerini belirtir.Ancak kimse kimsenin sinirlerini bozacak şekilde ,yanlış anlaşılacak şekilde yorum yapmaz.Yorumlar yukarıda yazdığım şekilde yapıcıdır demek istemiştim.Yani benim yazdığım çoğu mesajda insanlar benimle aynı fikirde olmadıklarını belirttiler.Bu tepki size özel değil,tarzınıza özeldi.Siz kendiniz bir konu açarsanız başlığı mükemmel seçersiniz.Ama emein olun nası bir başlık atarsanız atın kimse size sizin yaptığınız tarzda yaklaşmaz.Benim yapıcıdan kastım budur.'ayrıca bu videoya yorum yapmak için illada üye olduktan sonra belli bir süremi geçmesi lazım benim bu üyelik tarihine takıldınız.Benim böyle bir takıntım olmadı.İşte yazdıklarım; Ayrıca forumumuzu yeteri kadar takip etmeden üye olduğunuzu anladım.Burada insanların eleştirileri bile yapıcıdır.Yapılan paylaşımlar ve ortaya koyulan fikirler ve hatta yorumlar üst seviyededir..Ben bunu yazmıştım.Dediğim gibi,en eski üyede mesaj yazabilri,en yeniside...Ben forumun kavga ve çekişmelerden uzak,insanların birbirlerini kırmadan eleştirdiği bir ortamımız olduğunu çoğu üyenin yaptığı gibi misafir olarak takip etmeden üye olduğunuz tahminimi belirttim.Çünkü misafir olarak katılan çoğu üye,üyeliğini aktive ettikten sonra forumun seviyesinden hep övgüyle söz ediyorlar.Tanışma kısmını inceleyebilirsiniz.Ben bunu kastetmiştim.'Yeni üyelerin mesaj yazamayacağı gibi bir düşüncem hiçbir zaman olmadı.'
    Artık bu mevzuyu uzatmayalım.Çünkü kişisele girdiğiniz için ben size cevap yazmak istemiyorum artık...

Benden de saygılar...

8. ReNe

ReNe Super Moderator Super Moderator

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    BMW 116 D 1.5l 8 ileri Zf
    Hakan Bey'in tamamen art niyetsiz paylaştığı video yanlış anlaşılıp biraz konu dallanıp budaklaşmış , birbirimizi kırmaya gerek yok isterseniz video hakkında yorum yazalım ama tartışma konusu hakkında devam etmeyelim derim , saygılarla ...

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş