10 Kasım LPG KABLO

Arıza Lambası Sorunu

'Venga' forumunda Zero_07 tarafından 28 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

1. Zero_07

Zero_07 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Selahattin Tomruk
    Araç Modeli:
    venga 2011
    Herkese iyi bayramlar,
    2011 venga otomatik tüplü aracım dün fethiye/ölüdeniz yokuşundan biraz seri çıkmam sonucunda arıza lambasını yaktı. Aracın devir göstergesi sürekli olarak sıfırı gösteriyordu ve araç 70 km den sonra gaza yüklenmeme rağmen gazı yemiyordu. Muhtemelen 4 ncü vitese geçmiyor. Bu olay hem gazda hemde benzinde aynı şekilde idi. Bayram günü usta bulamadığım için Antalyaya kadar bu şekilde devam ettim. Akşam kutup başını söktüm ve sabaha kadar bu şekilde kaldı. Sabah aynı şekilde arıza lambası yanmaya devam ediyordu. Belli bir mesafe (10 km) gittikten sonra arıza lambası kendi kendine söndü. Araç 96000 km ve 90000 bakımını yaptıramadım. Tecrübesi olan arkadaşların yorumlarını bilmek isterim.

2. Zero_07

Zero_07 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Selahattin Tomruk
    Araç Modeli:
    venga 2011
    kimsenin bir fikri yok sanırım

3. fatih.koz

fatih.koz Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    543
    Gerçek Ad-Soyad:
    B. Fatih KOZ
    Araç Modeli:
    Cerato EX Advance 1.5 CRDi / 2006
    Rampada hava yakıt karışımı dengesizliği ya da zorlanma sonrasında baş gösteren bir sensör/okuma arızası gibi geldi bana ... Antalya'da kullanılınca düzelmiş olmasından dolayı böyle yorumladım , aracı bilgisayara bağlayıp arıza okuması yapmakta fayda var. Her ne kadar siz kutup başını söküp beklemiş olsanız bile ECU arızayı kayıt altına almış ise okuma yapıldığında ortaya çıkacaktır ne olduğu.

Geçmiş olsun, keyifli sürüşler

heh bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş