10 Kasım LPG KABLO

araç içine sızan koku

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda gisven tarafından 25 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. gisven

gisven Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    aracı ilk aldığımda okadar çok koku alıyordu ki içine servise gittim şikayetimi söledim. polen filitresine bişiler sıktılar geçici olarak koku alma olayı kalkmıştı.ama gene başladı. düşünün ön camı yıkıyorum ve cam suyu kokusu anında arabanın içinde. bu tür şikayeti olan var mı. varsa nasıl çözdünüz. (yada çözebiliriz) servis geçici çözümler üretiyor. yani, servis işi yai iş :)

2. ufuk601

ufuk601 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    11
    bende sıfır aldığımda bi süre motordan koku gelebiliceğini söylediler.sebebi ise araç gemiyle falan geldiği için motorun üzerinde koruyucu bi tabaka oluyormuş.ve motor sıcaklığından dolayı zamanla yanıyormuş bu kaplama.belli bi süre bu kokunun geleceğini daha sonra geçeceğini söylediler ve nitekim öyle oldu. ama sizin sorununuz arabanın dışarıdan koku alması sanırım. bununda aracın havalandırma sistemiyle alakalı olacağını düşünüyorum.polen filtresi gibi

3. gisven

gisven Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    evet polen filitresi ile ilgili. çünki serviste polen filitresine bişi sıktımıştı. sıkıntı gitmişti. ancak gene başladı. olmaması gerekiyor. her seferinde o sıvıyı sıktırmam mı gerekecek. daha önceki araçlarımda böle bi sıkıntı olmadı hiç.
    motordaki mum un yanması ayrı. o hemen hemen her araçta oluyor ve zamanla geçiyor.

4. ufuk601

ufuk601 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    11
    polen filtresini ben kendim söküp üzerine bi şişe parfüm boşaltmıştım.2-3 ay yetti o koku :)

5. citroen_16v

citroen_16v Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    aracın içine silecek suyu kokusu alması normal kalorifer fanı sileceklerin ordadır arac havayı ordan cektıgı için kokuyu alması normaldir.sıkıntı yaratmaz.

6. ser.duman

ser.duman F1 Pilotu

Alınan Beğeniler:
    867
    Gerçek Ad-Soyad:
    sercan duman
    Araç Modeli:
    2008 CERATO COMFORT 1,6 138 HP 320NM
    bu yoruma katılıyorum.. sıkıntı yaratacak bir sorun degıl

7. o1pitbull

o1pitbull Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    çok ilginç :S bizimkinde yeni araba kokusundan baska koku olmamıstıı...

8. duzunay

duzunay Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    klimada içmekandaki havayı çevir düğmesine bastığında koku girişi kesilmiyor mu? ben öyle yapıorum trafikte ekzoz gazı içeri doluyor rahatsız ediyor ben bu şekilde kullanıyorum

9. gisven

gisven Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    bence sıkıntı yaratacak bir sorun. çünki olay silecek suyunun kokusu değil. içeri anormal derecede koku alması. bir arkadaş bahsetmiş egsoz dumanı gibi rahatsız edici kokularda çok çabuk içeri giriyor. neden girsin. diğer kullandığım bir çok araçta böle bir sorun yokken bunda neden olsun? eğer bunun sorun olmayacağını düşünüyorsanız polen filitresini çıkarın hiç kullanmayın bakalım nasıl oluyor.

10. gazman_666

gazman_666 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhabalar;

aynı garıp sorunu bende yasadım; normalde hıcbır aracta boyle bır koku almazsınız. cam sılecegı ıcın kullanmakta oldugum katkılı suyun kokusu abartılı bır sekılde kabın ıcerısıne gelmekte. ozellıkle havaların guzel oldugu gunlerde hıcde hos bır deneyım degıl...:sad:

Bu Sayfayı Paylaş