10 Kasım LPG KABLO

Araç İçi Kamerası

'Cee'd' forumunda alfodizyak tarafından 14 Eylül 2014 tarihinde açılan konu

1. alfodizyak

alfodizyak Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Gökhan
    Araç Modeli:
    Kia Yeni Cee'd Concept 1.6 CRDİ
    Arkadaşlar merhaba,

Geçirdiğim bir kaç küçük kazadan sonra aracıma araç içi kamera taktırmayı düşünüyorum. Ama pille, şarjla uğraşmak istemiyorum. Acaba kamera montajını serviste yaptırabilir miyiz? Bazı arkadaşlar tavan döşemesinin altından tavan lambasına bağlantı yapmış.. Taktıran veya bir öneride bulunacak olan var mı?

Şimdiden teşekkürler.

2. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Geçmiş olsun.Ürün olarak bir seçim yaptınız mı?

Voltaj cam ile döşeme arasında boşluk varsa oradan geçirilip alınabilir.

3. alfodizyak

alfodizyak Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Gökhan
    Araç Modeli:
    Kia Yeni Cee'd Concept 1.6 CRDİ
    Teşekkür ederim. Bir kaç alış-veriş sitesini inceledim ama henüz bir karar vermedim. Cihazı bir kere monte ettirip sanki aracın bir donanımı gibi kullanmak istiyorum. Yani ortalıkta kablo, pil vs. olsun istemiyorum. Tabi mümkün olabilirse..

4. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Olur tabi neden olmasın.İşinin ehli bir oto elektrikçi o işlemi yapabilir.Yine de siz önce bir servise sorun.Bazen Kayalar daki Ayhan Usta böyle şeyler yapabiliyor.

5. alihan59

alihan59 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    8
    Gerçek Ad-Soyad:
    Alihan Açıkel
    Araç Modeli:
    2013
    Ben sadece ön tarafı çeken araç içi kamera aldım görüntü kalitesi de güzel 65 tlye almıştım cakmakliga takılıyor

6. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Güle güle kullanın.Hayırlı olsun.

7. karagoz

karagoz Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    450
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yasin KARAGÖZ
    Araç Modeli:
    2012 Sportage 1.6 GDİ
    Merhaba arkadaşlar, ben de bu aralar almak istiyorum ama o kadar çok seçenek var ki. Kullanıp da memnun olan varsa markasını yazabilir mi ?

8. erdemegt

erdemegt Sürücü

Alınan Beğeniler:
    44
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erdem
    Araç Modeli:
    Nissan Qashqai 1.2 DIG-T Skypack
    Ben odisu S1 aldım, fiyat aliekspres'e göre biraz tuzlu ama hoşuma giden bazı gelişmeler oldu, kamera donma, düşük pil uyarısı, görüntüde dalgalanma vs. gibi durumlar yapıyordu, garantiye yolladım bir sorun yok yazılım güncellendi deyip geri gönderdiler, bir süre sonra yeniden yaptı, yine yolladım 2. kez geldiği için bana sorgusuz sualsiz sıfır kamera yolladılar, gelen kamerayı takar takmaz ışığının yanıp sönmesinden birşeylerin ters gittiğini anladım, hafıza kartını 32gb'a yükselttim, aynı sorun devam edince elektriksel darbeler geliyor diye fikir yürüttüm, enerjiyi direkt kendi gönderdikleri çakmaklıktan aldım ve sıkıntının kalmadığını gördüm, daha önceki yaptığım bağlantı şekline göre tavan lambasından ölçü aleti ile hiç gerilimi değişmeyecek yerden 12v tespit ettim, lehimle enerjiyi aldıktan sonra çin malı çakmaklığa monte ettim ve ısıya dayanıklı makraon ile etrafını iyice kapattım, montaj sağlam oldu ama tavandaki ısı artışı nedeniyle kameraya gelen elektrikte bozulma oluyor muhtemelen, bu kamerayı kamera sitesinin birsinde beğenmemişlerdi ama güzel tarafı servis kurumsalmış, yeni cihaz gönderme bir kurumsallıktır, 2. güzel tarafı M tuşu var, normalde çekim yaptıkça en eskiden gelerek teker teker siler ve sürekli kayıt olur, hatta kayıt aralıklarını 2-3-5-10 veya sürekli kayıt yapacak şekilde seçebiliyorsunuz, örneğin önemli birşey oldu o bahsettiğim M tuşuna bir defa basarsanız o 2-3-5 veya kaç dk ayarladıysanız o kadarlık kısma kilit koyuyor ve eskilerden kaydı silerken o kaydı hiç silmiyor, ta ki ikilidini çözene kadar veya bilgisayardan silene kadar, boyutu kibrit kutusundan biraz büyük, çekim kalitesi ve genişliği iyi, tavan lambasından enerji alma işi güzel oldu ama çin malı çakmaklık işi bozdu, genelde montajı şu şekilde de yapıyorlar, araç göğsündeki çakmaklıktan enerjiyi alıyorlar, göğüs arkasından dolaştırıp ayak ucu tarafından yukarı çıkıp yan plastiği sökerek cam yan çerçevesine kadar ulaştırıyorlar, cam kenraından saklayrak camın tavan kısmından devam ederek ayna arkasına kadar geldikten sonra kamerya indiriyorlar, cihaz sadece ön tarafı çekiyor, menüsü karışık, 32gb kart ile yaklaşık 5:30 saat kaydı hafızasında tutabiliyor, odisuya cihazımı sorgusuz değiştirdikleri için vefa borcundan dalayı reklamını yaptıktan sonra tavsiyem 30-50 liraya satılanlardan almayın güneşte yamulabilir :)

alfodizyak ve ankleon bunu beğendi.
  9. karagoz

karagoz Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    450
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yasin KARAGÖZ
    Araç Modeli:
    2012 Sportage 1.6 GDİ
    Bilgilendirme için teşekkürler, gayet hoş duruyor.

erdemegt bunu beğendi.
  10. erdemegt

erdemegt Sürücü

Alınan Beğeniler:
    44
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erdem
    Araç Modeli:
  11. erdemegt

erdemegt Sürücü

Alınan Beğeniler:
    44
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erdem
    Araç Modeli:
    Resimde görüldüğü gibi camın tırtıklı yerine vantus yapışmadığından dolayı nokta nokta kısmın bittiği yerden yapıştırdım, vantus yapışınca çok zor sökülüyor ama kamerayı tutan plastiği iyi sıkmak lazım yoksa gevşeyebiliyor, vantus dahil resimdeki gibi yer kaplıyor, yani kamera ayna altına geliyor tamamen saklanmıyor bahsettiğim koşullardan dolayı. Spo'larda tırtık var mı bilmiyorum.

karagoz bunu beğendi.
  12. erdemegt

erdemegt Sürücü

Alınan Beğeniler:
    44
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erdem
    Araç Modeli:
    Bir de yurtdışından getirirtseniz gps'li olan vardı, yani hızınızı güzergahınızı harita üstünde kaydediyor gibi, fiyatı da 200'den daha aşağıydı, ilgilenen olursa diğer forumdan kopyalayıp buraya atarım linkini markasını. Gos antenini de tavan arasına atınca güzel çekiyormuş demişti.

karagoz bunu beğendi.
  13. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Paylaşımınız için teşekkürler.Atacağınız link aliexpress ya da ebay tarzı bir alışveriş sitesi ile direk ekleyebilirsiniz.Fakat firmalara ait özel sitelerse özelden paylaşmanızı rica ediyorum.

Bu arada bende de araç içi kamera var.Gece görüş özelliği de var ve bu sayede gece de net çekim yapılabiliyor.Bende donmalar çözünürlükten dolayı oluyordu.Çözünürlüğü biraz düşürdüm ve hiç sıkıntı kalmadı.
    Tabi biraz da ne kadar ekmek o kadar köfte diyebiliriz.Bana ürün 8 dolara geldi.Ama ihtiyacı görüyor.

erdemegt bunu beğendi.
  14. Fırtına81

Fırtına81 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    27
    Gerçek Ad-Soyad:
    coşkun
    Araç Modeli:
    kia rio 1.4 fancy
  15. erdemegt

erdemegt Sürücü

Alınan Beğeniler:
    44
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erdem
    Araç Modeli:
    Paylaşmak için 20 saniye geç kaldım :) bizim jetta forumundan bir arkadaş almıştı onu arıyordum, tam buldum szi paylaştınız heralde aynı ürün,
    http://tr.aliexpress.com/item/Free-...4864.html&dp=ibidzvsj8800gn5i008sc&af=6150713

Bu da fotosu;

16. erdemegt

erdemegt Sürücü

Alınan Beğeniler:
    44
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erdem
    Araç Modeli:
    Eğer araç dvd'li ise bence görüntüyü oradan veren kameralara yönelmek daha iyi olur, hem kayıtlar ordan izlenir hem de şekil olur, hatta arka ön kamera olup bir de multumedyadan izlenirse on numara olur.

17. zenozenalis

zenozenalis Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    104
    Gerçek Ad-Soyad:
    M.2.
    Araç Modeli:
    Kia Cerato 1.6 Ex Comfort AT
    Bim-a101 tarzı satılan yerlerdekiler idare etmez mi?

18. simonmc

simonmc Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    162
    Gerçek Ad-Soyad:
    özkan kalyoncu
    Araç Modeli:
    Rio 2014 Hb - 1.4 crdi
  19. erdemegt

erdemegt Sürücü

Alınan Beğeniler:
    44
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erdem
    Araç Modeli:
    Güneşte eriyebilir bence, serin memlekette iseniz 40Tl'ye denenbilir diyecem ama hafıza kartı varsa, hafıza kartı da az uz para değil.

20. erdemegt

erdemegt Sürücü

Alınan Beğeniler:
    44
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erdem
    Araç Modeli:
    Kablo bence vardır, hatta uzun kablo vardır diye tahmin ediyorum, şarjlı olanların şarjı işe pek yaramaz çünkü içinden nokia pili çıkıyor genelde, pek öyle şarj tutan cihazlar diil sürekli elektrik şart, tavan lambasından enerji alınıp 5V'a düşürülüp kullanılması en iyisi, ben yaptım ama çin malı çakmaklık sıcakken saçmaladığı için randıman alamadım, şimdilikl idareten çakmaklıktan kablolar ortada kullanıyorum.

Bu Sayfayı Paylaş