10 Kasım LPG KABLO

Araç çalışıyor fakat gaz yemiyor

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda mccem tarafından 19 Haziran 2020 tarihinde açılan konu

1. mccem

mccem Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    mustafa cem küçük
    Araç Modeli:
    sportage
    Aracım kia sportage 2012 ecodynamic benzin+lpg.Aracı yeni aldım.aldığım şehirden dönüşte yolda kaldım ve çekiciyle tamircime getirttim.Alırken düzgün olduğunu düşündüğüm bir yerde ekspertizini yaptırdım ve hatasız çıktı.Araç çalışıyor fakat ister rolantide ister viteste gaza basınca titreme yaparak stop ediyor ve yürümüyor.herhangi bir ikaz lambası da yanmıyor.Tüm araçlarımı götürdüğüm tamircim sorunu tespit edemedi.Son çare olarak yetkili servise çektireceğim.Tavsiyelere ihtiyacım var
    Bu tarz bir soruna fikri olan veya Bursa'da özel servis tavsiyesi olan var mı?

2. silverhawk07

silverhawk07 Servis-Satış Yetkilisi Servis-Satış Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1.106
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa
    Araç Modeli:
    RIO 1.5 CRDI 2009 COMF.
    katalizor kontrol içi erimiş olabilir.
    ama yetkili servise çekildiyse. gerekli ölçümleri yaparlar. tek engel lpg sistemi. lpg sisteminin iptalini isteyebilirler.

3. mccem

mccem Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    mustafa cem küçük
    Araç Modeli:
    sportage
    silverhawk07 fikriniz için çok teşekkürler.şimdi bir usta da boğazdan egsozu söküp deneyin dedi.zannedersem sizin söylediğinizle aynı kapıya çıkıyor.ustama söyledim bir de onu deneyeceğiz.servisi aradım aracın lpgli olduğunu belirttim.servis tespitini yapabileceğini fakat arızanın lpg kaynaklı olması halinde müdahale etmeyeceğini belirtti.aracı sadece çekiciyle hareket ettirebildiğim için servisi son çare olarak düşünüyorum.

4. silverhawk07

silverhawk07 Servis-Satış Yetkilisi Servis-Satış Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1.106
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa
    Araç Modeli:
    RIO 1.5 CRDI 2009 COMF.
    lpg kontrol ünitesi fonksiyonlarını bozmuş olabilir. eksoz manifoldu sökülüp çalıştırılması lazım. (araya levha konarak çıkan ateş bir yerleri yakmasın) ateşleme zamnında kayma varsa yanma eksoz manifoldunda oluyordur. bu şekilde dışarıya aşırı bir ateş atması olur. yüksek ısı katalizörü döker. katalizörde aşırı bir dökülme varsa segmanlarda aşınma yapmış olabilir.

5. mccem

mccem Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    mustafa cem küçük
    Araç Modeli:
    sportage
    aracın tamiri bitti.aldık şimdilik sıkıntısız kullanıyoruz.umarım dediğiniz gibi segmanlara da zarar gelmemiştir.tekrar teşekkür ederim

Bu Sayfayı Paylaş