10 Kasım LPG KABLO

Anahtarsız Kapı Giriş Tuş Arızası

'Teknik ve Faydalı Bilgiler' forumunda mhmtcn tarafından 24 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

1. mhmtcn

mhmtcn Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet Alp
    Araç Modeli:
    2013 Cee'd Premium - 2017 Mercedes C200d AMG
    Herkese Merhaba.

2013 Ceed Premium aracımda sürücü kapısında ki ve sağ kapıda ki tuş çalışmıyor. Aracı alırken ekspertiz de çıkmıştı bu arıza.

Dün aracı Eskişehir Hilal Otomotiv Servisine kontrol için bıraktım. Tuş çalışıyor ve çok denedik dediler. Arabayı almaya gittiğimde ustayla denedik yine yeniden açmıyor çalışmıyor [​IMG]

Arabayı daha sonra bırak söküp bakalım dediler.

Ve şuan hala çalışmıyor. Parça fiyatları ve arıza hakkında bilgisi olan var mı ?

2. erginy

erginy Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ergin YILMAZ
    Araç Modeli:
    Kia Ceed SW CRDI

Merhaba, konu hakkında bilgi sahibiyim. Benim aracımda da yolcu kapısı butonuna bastığımda kapıyı açmıyordu. Mesleğim elektronik teknisyenliği. Söküp kontrol ettim. Kontrollerim sonucunda butonun sağlam olduğunu gördüm ancak yaklaştığınızda anahtarı algılayan kapı kolu içinde bulunan antenin minik elektronik devresinin su sebebiyle korozyona uğradığını; devre elemanlarının lehimli yerinden koptuğunu ve devre yollarının bazılarının yerinde kalktığını fark ettim. Bir süre uğraşım sonucunda tamir ettim ve sorunsuz çalışır hale geldi.

Eskiden su aldığı yerleri de güzelce sıvı conta ile kapattım ve artık devreden kaynaklanan bir sorunun olacağını hiç zannetmiyorum.

Geçmişte bu işlerle uğraşmış veya bu işle meşgul değilseniz, oldukça basit ama minik yapıdaki bu devrenin sorununu halletmeniz zor olacaktır. Sorun hakkında bana ulaşabilirsiniz: 530 230 80 19

Bu Sayfayı Paylaş