10 Kasım LPG KABLO

2012 model rio saat ayarı

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda ahmetkalkan tarafından 21 Ocak 2014 tarihinde açılan konu

1. ahmetkalkan

ahmetkalkan Sürücü

Alınan Beğeniler:
    17
    Merhaba arkadaşlar. Yeni almış olduğum 2012 model rio 1.25 fancy aracımın müzik çalar ekranından saat ayarını yapıyorum ama aracı her stop etmemde saat güncel olmuyor. yeniden ayarlamak zorunda kalıyorum. bıktım valla her gün saat ve tarih ayarı yapmaktan. sorun ne olabilir. ?

2. ser.duman

ser.duman F1 Pilotu

Alınan Beğeniler:
    867
    Gerçek Ad-Soyad:
    sercan duman
    Araç Modeli:
    2008 CERATO COMFORT 1,6 138 HP 320NM
    Kaydetmeyle alakalı bir sorun olabilir mi???

3. ReNe

ReNe Super Moderator Super Moderator

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    BMW 116 D 1.5l 8 ileri Zf
    Sorun saat bilgisini radyo istasyonundan alma olabilir bu özelliği kapatın bir deneyin ..

4. ahmetkalkan

ahmetkalkan Sürücü

Alınan Beğeniler:
    17
    Bu işlemi nasıl yapacağım hakkında detaylı bilginiz varsa anlatabilir misiniz rica etsem

5. ser.duman

ser.duman F1 Pilotu

Alınan Beğeniler:
    867
    Gerçek Ad-Soyad:
    sercan duman
    Araç Modeli:
    Radyo kullanma klavuzunda yazar sanırım

6. mesut_src

mesut_src Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    372
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mesut Sürücü
    Araç Modeli:
    Kia Rio 1.25 Fancy
    Evet bu sıkıntı bende de var. Hatta stop etmeme bile gerek kalmıyor ayarladıktan sonra bir kaç saniye içinde eski halini alıyor. Bir iki kere yaptım baktım olmuyor bırakıvermiştim bende.

7. kiario63

kiario63

Alınan Beğeniler:
    315
    işte sorun ve çözümü arkadaşlar. aynı araç bende de var ve tabi sıkıntı da. benimde aklıma takılan bir sorundu ama sonunda sorunu çözdüm. işte büyük sır. saati ayarlayın arabayı teyp i kapattıktan sonra stop edin ve bunu alışkanlık edinin aksi takdirde teyp açıkken stop ettiğinizde saat değişiyor tecrübeyle sabittir. haydin geçmiş olsun

8. ahmetkalkan

ahmetkalkan Sürücü

Alınan Beğeniler:
    17
    ilk işim tavsiyenizi denemek olacak. ancak bana geçici çözümmüş gibi geldi. yani aracın radyosu açıkken de araç stop edildiğinde tekrar araç çalıştırılıp radyo açıldığında saat normal olmalı bence. tabi bu benim fikrim. aracı aldığımdan beri hiç servise gitmemiştim. malum aracı şehir dışından almıştım. bi de burdaki kia servisine götüreceğim aracı. hafta sonu gittiğimde bu durumu da sorarım olmazsa.

9. mesut_src

mesut_src Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    372
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mesut Sürücü
    Araç Modeli:
    Kia Rio 1.25 Fancy

Evet geçici bi çözüm bu bencede sabit kalması lazım stop ederken açık veya kapalı farketmemesi lazım bir çok araç kullandım böyle bişey duymadım görmedim. Servise danışmak lazım belki de saat dilimi farklıdır. Pc de oluyor ya Newyork saat dilimi Minsk İstanbul saat dilimi vs.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 22 Ocak 2014
  10. kiario63

kiario63

Alınan Beğeniler:
    315
    çok denedim servisin kapısını çalmak dışında ama olmadı. zaten servisten de bişey beklemiyorum. onların derdinin ne olduğu hepimizce malum

11. mesut_src

mesut_src Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    372
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mesut Sürücü
    Araç Modeli:
    Kia Rio 1.25 Fancy

Onların derdi tamamen duygusal abi :)

12. kiario63

kiario63

Alınan Beğeniler:
    315
    Aynen kardeşim

tapatalk

13. jubatheenforcer

jubatheenforcer Sürücü

Alınan Beğeniler:
    7
    Aynı sorunu bende yaşadım ve radyonun ayarlarından otomatik saat özelliğini kapattım.Sorun düzeldi ve nette yaptığım araştırmalarda çoğu kişinin de sorununu böyle çözdüğünü gördüm.

Şu an şehir dışındayım araç yanımda değil ama 2-3 gün sonra Ankara'ya döndüğümde tam olarak adım adım yapılışını yazabilirim.Daha sonra bu sorunu yaşayan arkadaşlar da çözüme direkt olarak ulaşabilirler.

14. ahmetkalkan

ahmetkalkan Sürücü

Alınan Beğeniler:
    17
    valla makbule geçer üstadım. sabırsızlıkla bekleyeceğim.

15. mesut_src

mesut_src Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    372
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mesut Sürücü
    Araç Modeli:
    Kia Rio 1.25 Fancy
    Bende deneyeceğim teşekkür ederim.

16. kiario63

kiario63

Alınan Beğeniler:
    315
    Bende ise yaramamisti

tapatalk

17. ahmetkalkan

ahmetkalkan Sürücü

Alınan Beğeniler:
    17
    Arkadaşlar aracı aldığımdan beri aklımdaydı servise gitmek. aracı şehir dışından ikinci el olarak aldığım için hem ustalarla tanışmak hem de aracı bir de buradaki ustalara göstermek istiyordum. Bugün yolum düştü servisin olduğu yere, biraz vaktim de vardı bi uğrayım dedim. Önce ustanın biriyle bindik arabaya bi test sürüşü yaptık. aracı yeni aldım bir de si bakın bi anormallik var mı ustalar baksın dedim. Mersin'de uzun zamandır kia yetkili servisi yoktu. Çayan otomotiv olarak yaklaşık 3 ay önce yeni açıldı. Usta biz de araçlar hakkında çok bilgiye sahip değiliz sürekli eğitime gidip geliyoruz falan dedi. yolda giderken saati söyledim. bi türlü ayarlayamıyorum dedim. kendisi setup (clock) yazan düğmeye basılı tuttu çıkan ekrandan saati ayarladı yani benim yaptığım gibi. şimdi bozulur dedim. biliyormuşçasına yok birşey olmaz dedi. neyse test sürüşü bitti döndük servise. araçtan inerken dikkatimi çekti saate tekrardan baktım yine saat ayarı bozulmuştu. ben servis müdürünün yanına geçtim biraz sohbet için bi çay ikramı falan. aracın başına döndüğümde usta saati hallettiklerini söyledi. sağolsun başka bir usta bu işten anlıyormuş da yapmış. nasıl yaptığını sorduğumda bana tarif ettiği şekilde aynen belirtiyorum arkadaşlar "öncelikle setup düğmesine basıyoruz, sonra clock'u seçiyoruz, sonra clock settings ve burdan saati ayarlıyoruz ve tarihi de ayarlamayı unutmayalım" umarım doğru hatırlıyorumdur. eğer yanlış olursa araçtan tekrar dener yazarım burdan.

18. ser.duman

ser.duman F1 Pilotu

Alınan Beğeniler:
    867
    Gerçek Ad-Soyad:
    sercan duman
    Araç Modeli:
    tarih ayarlanmadıgından devamlı saat ayarı bozulluyor galiba

19. kiario63

kiario63

Alınan Beğeniler:
    315
    Yazılan herseyi zamanında denedim. Sanirim yazilimsal bir hata söz konusu. Ne yaparsanız yapın ister oto güncellemeyi kapatın ister tarihi de ayarlayın teyp açıkken aracı stop ederseniz saat değişiyor. Tek çözüm teybi kapattıktan sonra stop etmek. En azından benim bulduğum şahsi çözüm budur

tapatalk

20. ahmetkalkan

ahmetkalkan Sürücü

Alınan Beğeniler:
    17
    aceba forumdaki diğer arkadaşlar bu konu hakkında ne düşünüyor. yani bu sorunu yaşayan sadece buraya yazan 3-5 kişi mi ? diğer arkadaşlarımızın da fikrini almak isteriz bu konuda.

Ben saat ayarının düzeldiğini bizzat gördüm. Hasan bey bence bu dediğimi bi yapın işe yarayacaktır diye düşünüyorum.

Bu Sayfayı Paylaş