10 Kasım LPG KABLO

2010 ceed motion 1.6 crdi düz vites aracımda, araç kalkışında debriyajdan gelen sürtme sesi

'Cee'd' forumunda murathanouz tarafından 4 Haziran 2020 tarihinde açılan konu

1. murathanouz

murathanouz Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    murathan ouz
    Araç Modeli:
    Ceed Motion 1.6 crdi - 2010
    Merhaba,
    Aracım 2010 model ve 117000 km de , ilk sahibiyim. Bugüne kadar baskı balata dan koku felan duymadım, aracıda zorlamadan kullanırım.
    İşk olarak 60000 km gibi 2014 yılında yoğun trafikte dur kalk çol yapınca düz/yokuş farketmeksizin kalkerken sürtme/uğultu sesi duymuştum. Hatta sesle beraber sanki ayağım hafifde olsa titriyordu.O ses aralıklarla araç ta debriyajı fazla kullanınca yapmaya devam etti. Fakat çok rahatsızlık verecek kadar yapmadı.
    Bugünlerde bu ses fazlalaştı, eskiden çok yoğun trafikteyken yapan ses , şimdi biraz fazla dur kalk yap bu sesi yapıyor, ve yine sanki ayağımda o sürtmeyi hissediyorum( hafif titreme gibi). fakat her kalkıştada yapmıyor, yani şimdi yaptıysa biraz sonraki kalkışta yapmıyor mesala.
    Bu ses/arıza balata volant ın artık yıprandığını ve değişmesi gerektiği içinmi yapıyor, bu şekilde kullanmada bir problem çıkartırmı? Arızanın anlaşılması için Başka bir şekilde benim yapabileceğim bir test var mı?

Bu Sayfayı Paylaş