10 Kasım LPG KABLO

2008 Sportage Expertiz raporu

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda selo_28 tarafından 24 Ocak 2014 tarihinde açılan konu

1. selo_28

selo_28

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhabalar,
    Foruma yeni katıldım çünkü aracı bu gün aldım ve nette arama yaparken sizleri gördüm,
    Aracı almadan önce mekanik expertiz için KİA YETKİLİ SERVİSİNE götürdüm 1.5- 2.00 saat arası bir test sonucu motor -sanzuman ikilisinin iyi olduğunu ancak yolda sallanma ve 60 km de vibrasyon içeriye balata kokusu vermesi hatalarının yanında
    İzolasyon kapağı
    Viraj demir kolu ön
    Arka fren diski
    Arka fren balata seti
    Ön aks mili ( sağ veya sol olduğuna sökülünce bakılacak)
    Ayrıca Enjektör revizyon
    önerdiler.
    Balata kokusu frene basınca değil hızlanınca da geliyor

Acilliğine göre Fren aksamı, viraj demiri aks mili(çok pahalı) ve enjektör revizyon(carbon clean değilmiş) yaptıracağım Yetkili servis 2200+işcilik istiyor.

Aynı parcalari takacak olan Õzel Servisimi ? yoksa Aynı parcaları takacak olan Yetkili Servisimi? Tavsiye edersiniz.

Diğer bir sorunum Necvox DVA-9880 ile ilgili Güncelleme yapmak için dosya lazım mı? Bana tanıtım veya kurulm CD-DVD veya SD Kart vermediler 2008 den beri nerede olduğunu unutmuşlar :(

TV de görüntü yok karıncalanma var ( el fren uyarısı yok kanal tarama yapıyor ama bulamıyor)
    Navigasyon yok
    GPRS sekmesi gri renkli ve seçilir değil
    Radyo istasyonlarının hepsi çok parazitli
    Radyo Kanallarını hafızaya almanın yolu gibi sorunlarım ile yüz yüze geldim...

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim..

Saygı ve sevgilerimle.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 24 Ocak 2014
  2. kiario63

kiario63

Alınan Beğeniler:
    315
    Hoşgeldiniz ve hayırlı olsun. Böyle ağır işlerde servis daha mantıklı geliyor bana. En azından 1 yıl garanti veriyor. Navigasyon için bilgim yok. Aktif forumlar dilerim

tapatalk

3. selo_28

selo_28

Alınan Beğeniler:
    0
    Teşekkürler, aracı yeni aldığım için bu tarz tamir veya aksaklıklara canım sıkıldı..Kolay para kazanılmıyor servis biraz daha vicdanlı olmalı o kadar fark var..Ağır bakım için 1600 TL diyen servis sonuçta sıvı ve kuru bakım yapacak her tarafı altın olsa 1600 çok 2 filtre 2 yağ 1 trigger sonuçta devirdaim klima gazı gibi işlemler yok..

El insaf..Rot aks amortisör gibi işler hadi bir derece..

saygılar..

Not :Balata kokusunun içeriden hissedilmesi nedendir ?

4. ser.duman

ser.duman F1 Pilotu

Alınan Beğeniler:
    867
    Gerçek Ad-Soyad:
    sercan duman
    Araç Modeli:
    2008 CERATO COMFORT 1,6 138 HP 320NM
    Dizelin tek kötü tarafı bakımı biraz tuzlu oluyor.Ama arabaya bakarsanız gayet sağlam ve verdiğiniz paranın her zaman hakkını veren bir araçtır.

5. maviateş

maviateş Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    44
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ömer F.Y.
    Araç Modeli:
    Ceed 2013 - 1.6 CRDI Otomatik
    kazasız&belasız yolculuklar öncelikle.
    bende de 2008 var sorunlarını çözerseniz sürüş keyfiniz katlanır ve kafanız rahatlar umarım.
    mevcut necvox aktif bir kullanıcı için çok işlevsel ve kaliteli değil açıkçası son model bir medya sistemi ile değiştirmek lazım. benim tv çalışıyor 10 kanal filan ama çekmediği yerler oluyor tabii belki sizin anten sıkıntılı olabilir. kanal kaydetme için kanal numarasına 5-6 sn. uzun basınca kaydediyor olmalı.
    misal ben gps-tv filan kullanmam sd kart çalsın yeter bana onun için ben değiştirmeyi düşünmüyorum.

6. selo_28

selo_28

Alınan Beğeniler:
    0
    Tesekkur ederim takintiliyim galiba illa olacak ..mukemmel olmali splantisi var :(

GT-N8005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu Sayfayı Paylaş