10 Kasım LPG KABLO

2008 Ceratoda Motordan Rölantide Gelen Ses ve Stop ederken olan Motordaki Sallantı

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda drangelman tarafından 13 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

1. drangelman

drangelman Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    68
    Gerçek Ad-Soyad:
    B.U.Y
    Araç Modeli:
    Toyota Avensis-2014
    arkadaşlar herkese kolay gelsin.

sizlerden bir akıl rica ediyorum.çünkü servis işin içinden çıkamıyor.

1 yıl önce motor rölantiye geçtiğinde soğuk veya sıcak olmasıyla alakası yok 4-5 sn sürüp geçen ve cik cik diye öten bir ses gelmeye başladı.sonrada motoru stop edecekken kontak anahtarını çevirip kapattığımda sanki motorda bir pervane durmasını andırması gibi motor aşırı şekilde sallanarak kapanmaya başlamıştı.

neyse servis ilk etapta v kayışı değişti.geçer gibi oldu 4-5 gün sonra tekrarladı bu sefer şarj dinamosunu (ismi buydu galiba,akümülatörde olabilir) değiştirdi.geçmedi.sonra v kayışı gergi kısmını değiştirdi.yine geçmedi.sonra devir dayime bakalım dediler.ama benim işlerimin yoğunluğundan dolayı gidemedim.açıkçası servis deneme yanılma yoluyla bulmaya çalışıyor.

bir ara arabaya 52500 bakımında motor yağı olarak 5w-40 koydum geçer gibi oldu ancak bu aralaer yine başladı bu cik cik ses ve motoru kapatırkenki sallantı sesi.

servise sordum abi aracı 1-2 gün bize bırak inceleleyim diyorlar ama ben bırakmak istemiyorum.

motoru stop ederkenki bu sallantı sesi ve sanki motorun içindeki bir pervanenin duruyormuşçasına çıkardığı ses, ayrıca olan rölantide ara sıra olan cik cik cik sesi bu değişen parçalara rağmen nerden gelebilir? fikri olan varmı acaba?

not:egzoz spirali kısa bir süre önce garantiden değişti.o sağlam yani.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 13 Kasım 2010
  2. Burak K.

Burak K. Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Aynı konuyu 2 kere açmanıza gerek yok diğer konuyu kaldırdım, buradan devam edebilirsiniz doğru bölüme açmışsınız konuyu.

Sorunun tam tespiti için aracınızı servise bırakmak mantıklı. Farklı yetkili servislere de götürebilirsiniz sonuçta çözmek zorundalar onların işi bu.

Bu Sayfayı Paylaş