10 Kasım LPG KABLO

2006 Sorento Ex 2.5 - 150 hp Diesel Auto

'Sorento' forumunda Mstf tarafından 17 Haziran 2012 tarihinde açılan konu

1. Mstf

Mstf Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Selamun Aleykum.

Arkadaslar 56bin km de 2.5 - 150 hp bayan kullanicisindan 2006 sorento aldim. Bakimlari yapilmis, temiz bir arac. Oyle ki, koltugun altin da henuz naylonlari duruyor. Kismetse 19.06.12 de aracimi teslim alip binecegim. Sorento oncesi 82bin km de 2004 Corolla vardi. Pek hiz meraklisi degilimdir ama, yeri geldigin de 180-190 km/hz gordum. Genelde kocaeli istanbul otoban arasi. Harici zaten o hizi yapabilecek yol yok. İstenildigin de duz bir yol da o hiza arabanin zorlanmadan ciktigini gorebilir miyim? Performans biraz da olsa onemli benim icin. Birkac sorum olacakti ama, arastirmalarima gore henuz net bir yanit alamadim. Piyasa sanki surekli sorento'yu karaliyor. En cok satan suv oldugunu biliyorum. Arkadasim da 2004 model var ve sehir ici kullanima gore 6.5-7.5 yaktigini soyluyor. Cogu kisi 9.0-11.5 asagiya dusmez diyor. Savrulma ve kic atma konusun da bu arabalar bu kadar guvensiz bir arac mi? Tabi ki taxi den bekledigim seyleri beklemiyorum yuksek bir arac ama, bu kadarinin da olacagini tahmin etmiyorum. İyi veya kotu yaptigimi soyleyebilir misiz.. Sizler daha oncesi kullanan kisiler oldugunuz icin yorumlariniz cok onemlidir. Gun yaklastikca stresim artiyor... Tesekkurler

2. enver

enver Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    hayırlı olsun derim

ben 2005 sorento kulanıcısıyım.Hani derler ya x5 çakması diye sorento için.bunu bile halt etmişler.kimi konularda x5 den bile konforlu.Evet motoru çok güçlü,iyibir turbo ve kötü bir lastik kıç atma yapıyor.Söylermisin bu şartlarda hangisi yapmaz.güvenli sürüşü bilen biri birde suv kullanımını biliyorsa hiç problem değil.Ancak karalama sebebine gelince en çok satan jeep olma sebebi ve birçok kişinin jeeple tanışma vesilesi olunca insanlar binek araba gibi vrajlara girip çıkmak istiyorlar,yok böyle birşey bu araçlar suv modeli bir okadar güçlü ve yüksek bu sebeple virajlarda dikkat gerektirir hepsi bu çok severek kullanacağına eminim.Ben şu gün imkanlarımı zorlayıp 2005 imi satıp 2010 yine bu kasayı almayı bile düşünüyorum.Güle güle kullan kardeşim allah kaza bela vermesin

3. umutd07

umutd07 Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    631
    Gerçek Ad-Soyad:
    Umut dürüş
    Araç Modeli:
    2008 cerato Ex
    Güle güle kullanın. Kia ya binen bir daha vaz geçemez :D

4. ERSİN

ERSİN Süper Moderatör Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    229
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ersin
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz W211
    O Üstündeki 2.5 CRDİ Motor Tasarım Harikasıdır. Turbosu Çok Az Araçta Bulunan Su Soğutmalıdır. Hem Hava Hem Su Soğutmalıdır.

Ben Bu Motorla Eğerki Satmazsam 500,000 İ Devirmeyi Düşünüyorum.Şu An 80000 De Yağı Değişeli 12.000 KM Oldu Dün Yağına Baktım Çizgiden Milim Düşmemiş Sıfır Eksiltme.

Bu Sayfayı Paylaş