10 Kasım LPG KABLO

Yeni cerato vites geçişi sıkıntısı

'Cerato' forumunda hkmtcldr tarafından 11 Aralık 2016 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. hkmtcldr

hkmtcldr Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    15
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hikmet Culdur
    Araç Modeli:
    2016 kia cerato consept plus
    Arkadaşlar 2016 cerato dizel aracımda iki üç kere şöyle bir sorun var: normal veya ekonomi modunda sürüş yaparken normalde 1750 devirde vites atarken bazen 3. Viteste iken 2500 devire kadar vites yükseltmiyor sonra direk 6. Vitese geçiyor, iki kere de şu oldu: 4. Vitese geçerken ani bir fren yapmış gibi öne yığılıyor küt diye bir ses geliyor sonra devam ediyor. Bu dediğim olay yarım saniye sürüyor. Bunların sebebi nedir fikirlerinizi bekliyorum

2. bayteriner

bayteriner Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    167
    Gerçek Ad-Soyad:
    İsmail Akkaş
    Araç Modeli:
    Cerato
    Bence sizin bizim vereceğimiz fikirlerden çok, servis danışmanının fikirlerine ihtiyacınız var. Yepyeni bir model ve teknoloji. Pek tabidirki garantiniz vardır. İleride başınız ağrımaması ve yüksek rakamlı faturalardan kaçınmak için servise başvurmanız daha doğru olur. Sonuçtan bizleri de haberdar ederseniz Kia Cerato sahiplerine ve benim gibi bu aracı izleyenlere fikir vermiş olursunuz. Kolay gelsin.

3. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Geçmiş olsun.Ben de arkadaşa katılıyorum.Sorun daha da büyümeden servise başvurmanızı tavsiye ederim.Problem yazılım,vites dişli değiştirme motorları ve ya mekatronik/beyin problemi gibi görünüyor.

4. LastOttoman

LastOttoman Sürücü

Alınan Beğeniler:
    71
    Gerçek Ad-Soyad:
    Güven Kaya
    Araç Modeli:
    2016 Cerato Consept Plus
    Hiç öyle bir durum ile karşılaşmadım yada dikkat etmedim. Uzun yol yapayım biraz izlenimleri kameraya alayım her modda denemek lazım devir geçişlerini

5. By Cilo

By Cilo Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    150
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yılmaz ÖZKAN
    Araç Modeli:
    2015
    Geçtiğimiz haftalarda ben DCT şanzımanın volan hatası nedeniyle servise gittim aracıma geliştirilmiş volan takıldı sorun ortadan kalktı bu vesileyle şanzımanı yakından görmek nasip oldu.
    Aracın baskı balatası 350bin km gider diyebilirim sağlamlık açısından fazlasıyla yeterli ama ufak bir hata yüzünden volan göbeği dağılmış sorunu geliştirilmiş volan ile ortadan kaldırmışlar.
    Sizdeki sorun sanki mekatroniğin yardımcı sensörlerle anlaşamamasından kaynaklanıyor vakit kaybetmeden ve hız yapmadan yetkili servise gitmenizi öneririm...

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. İbrahim58

İbrahim58 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    İbrahim YILDIZ
    Araç Modeli:
    Cerato 2016
    arkadaslar 7 ileri dct çift beslemeli ve kademelı surus vardır. eco ve confort modda motor tepkımesi zayıf ve yakıt tüketimi minumum sevıyede oldugu ıcın taban gaz yapmadıkca 1750-1850 arasında vites değiştirir. sport modda ise tam gaz yapmaz ısenız 2800--3000 taban gaz yaparsanız 4200-4400 devir arasında vites değiştirir. özellikle eco modda 1700 devirde vites değiştirir. klima dusuk seviyede sogutur. yavas tepkime gösterir.

7. hkmtcldr

hkmtcldr Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    15
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hikmet Culdur
    Araç Modeli:
    Söylediğin şeyleri bizde biliyoruz sen sorunu anlamamışsın 1750 devirde vites atması gerekirken 2500 e kadar atmıyo sonra direk 3. Vitesten 6. Vitese geçiyor demiştim. Neyse bugün servise gittim bilgisayara bağladılar herhangi bir arıza çıkmadı usta ile sürüşe çıktık herhangi birşey görmedi çünkü devamlı olan bi hadise değil bahsettiğim olay. Tekrarlarsa yine gel vites geçişi tanıtımı var onu tekrar yükleriz bir de öyle deneriz dedi.

8. esozbir

esozbir Sürücü

Alınan Beğeniler:
    21
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ercan SÖZBİR
    Araç Modeli:
    Kia Cerato
    İbrahim bey okumuş kendi bilgisi ve anladığı kadar cevap vermeye çalışmış.
    Lütfen saygılı olun.

9. hkmtcldr

hkmtcldr Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    15
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hikmet Culdur
    Araç Modeli:
    Ben saygılıyım siz İbrahim beyin avukatı mısınız. Başka bi konuda paylaşsın bilgilerini benim sorunumla alakası yokki söylediklerinin.

10. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    sayın üyemiz, bu şekilde yazışmaları forumumuz da istemiyoruz. bir üyemiz konuyla ilgili ya da ilgisiz bir yorum yapmış. sizin bu konuda yorumunuz daha çok teşekkür üzerine olsaydı bu şekilde tepki almazdınız. ibrahim bey bir yorum yapmış doğrusuyla yanlışıyla ama sizin cevabınız biraz olumsuz olmuş. bu durumdan ercan bey rahatsız olmuş ki hem bizlere hemde konuya rahatsızlığını belirtmiş. siz yine ters bir cevap vermişsiniz.
    lütfen biraz daha dikkatli olalım. yazılarımız saygı ve sevgi çerçevesinde olduğu müddetçe sıkıntı yok. iyi forumlar

By Cilo bunu beğendi.
  11. hkmtcldr

hkmtcldr Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    15
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hikmet Culdur
    Araç Modeli:
    sayın yönetici beni forum üyeliğinden çıkartır mısınız ben aradım bulamadım nerden çıkıldığını. Böyle alıngan bi ortamda bulunmak istemiyorum

12. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    ok. üye yasaklanmış konu kilitlenmiştir.

By Cilo bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş