10 Kasım LPG KABLO

Yağ lambası yanıp sönüyor

'Rio' forumunda mmtplt79 tarafından 26 Nisan 2019 tarihinde açılan konu

1. mmtplt79

mmtplt79 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Memet POLAT
    Araç Modeli:
    Kia Rio concept
    Arkadaşlar bu sabah arabayı çalıştırırken kontağı açtığımda küçük bir motor çalışır gibi ses geldi sonra da arabayı çalıştırdıktan sonra yağ lambası yanıp yanıp söndü, bir süre sonra da ekrandan kayboldu, servisi aradıdığımda dpf tıkanmıştır, 3000 devirde 3. yada 4. viteste 30 km yapmamı söylediler, dpf açılır dediler bakıma daha 2000 km var, deneyimli arkadaşların bu konudaki görüşleri nelerdir ?

2. silverhawk07

silverhawk07 Servis-Satış Yetkilisi Servis-Satış Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1.106
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa
    Araç Modeli:
    RIO 1.5 CRDI 2009 COMF.
    bu gibi durumlarda öncelikli olarak aracın yağ seviyesini kontrol edin." çünkü ses geldi dediniz. " bu anormal bir durumdur. ara ara yanıp sönen yağ lambası, aracın yağ seviyesinde problem yoksa, yağ müşürü veya tesisatı arızasından kaynaklanabilir.
    göstergede yağ lambası ile alakalı bir ikaz gördüğünüz anda aracı stop edin çalıştırmayın.mümkünse en yakın servise çektirin.
    o lamba bizim kırmızı çizgimiz:D sonucu cep yakabilir.

HMT07 bunu beğendi.
  3. mmtplt79

mmtplt79 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Memet POLAT
    Araç Modeli:
    Kia Rio concept
    Teşekkürler üstadım, lakin bugün yaklaşık 30 km 3000 devire yakın sürüş yaptım öncesinde de yap seviyesini kontrol ettik azalma yok lakin biraz katılaşmaya başlamış, anlattığım durum sadece sabah oldu ondan sonra belki 10 defa çalıştırdım arabayı yağ lambası yanmadı hiç, gaziantep özdicle kia servisini aradım, dpfden şüphelendi ve dediğini yaptım yada anlık bir hata mı vermiştir acaba , bilemedim ki

4. silverhawk07

silverhawk07 Servis-Satış Yetkilisi Servis-Satış Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1.106
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa
    Araç Modeli:
    RIO 1.5 CRDI 2009 COMF.
    yağın, kıvamı kokusu iyi değil ise değiştirin. kullanılan yağda hata olabilir. bence her ihtimale karşı yağ değişmi yapın 5w30 -dpf li yağ kullanın. hatta yağ değişimi öncesi motor içi temizleme katkısı kullanın. işlem garanti olsun. katılaşmış yağ , süzgeç tıkanması , turbonun yağlamayı kesmesi gibi problemler yaratabilir.

5. agdeepblue

agdeepblue Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ali
    Araç Modeli:
    2016
    İlk etapta yağ değiştirme zaman-ı gelmiş olabilir. Yağ zamanı dolduğunda katılaşma ve renginde koyulaşma. oluyormuş.

6. mmtplt79

mmtplt79 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Memet POLAT
    Araç Modeli:
    Kia Rio concept
    Bugün de memlekette bir ustaya gösterdim , yağı iyi dedi lakin arabayı biraz sağır yapmışsın dedi, ben genellikle 2000 devirde vites değişimi yapıyorum, usta 15 günde bir 3000 4000 devirlerde kullan dedi, yani bas dedi ara sıra, lamba yanması hata da olabilir dedi, önümüzdeki haftaya kadar kontrol edeceğim hep, aynı şey olursa direkt servise giderim artık...

7. Armyy

Armyy Sürücü

Alınan Beğeniler:
    66
    Gerçek Ad-Soyad:
    armağan baltacı
    Araç Modeli:
    kia rio 1.4 crdi fancy
    DPF( dizel partikül filtresi) tıkandığında sarı renkli motor lambası yanıp sönüyor. yağ göstergesi ile dpf arızasının alakası yoktur.

Bu Sayfayı Paylaş