10 Kasım LPG KABLO

YAĞ KAÇAĞI

'Sephia' forumunda yunusacar tarafından 17 Eylül 2013 tarihinde açılan konu

1. yunusacar

yunusacar Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ARACIMDA YAĞ KAÇAĞI VAR ACABA ŞANZIMANMI DİYE DÜŞÜNDÜK USTA ŞANZIMAN YAĞ KOYMA YERİNİ BULAMADI KM DİŞLİSİNDEN KOYDU UZUN YOLA GİTMİŞTİM ARABA FAZLA OLAN YAĞI ORDAN ATDI MARŞ MOTORUMU YAKTI SONRA BİRDAHA ŞANZIMANA ORDAN YAĞ KOYDURMADIM ABİLERİM ŞANZIMANA YAĞ NERDEN KOYULUR BİRDE ARACIMIN YAĞ KAÇAĞI DİREKSİYON HİDROLİĞİNDEN DİYE DÜŞÜNÜYORUM BU ARADA İSTANBULDA KİA SERVİS DEĞİLDE KİADAN ANLAYAN YER VAR İSE BENİ BİLGİLENDİRİRSENİZ ÇOK MEMNUN OLURUM TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIM

2. silverhawk07

silverhawk07 Servis-Satış Yetkilisi Servis-Satış Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1.106
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa
    Araç Modeli:
    RIO 1.5 CRDI 2009 COMF.
    iyigünler;
    forum kuralları gereği küçük harfler kullanmamız gerekiyor.
    araç manuel mi yoksa otomatik mi?
    manuel araçlarda şanzuman dişli kutusunun baskı balata kabuna bağlantıyerin alt kısmında boşaltım tapası bulunur, yağ boşaltım kısmından doldurmanız gerekir. yağ kaçağı için görmeden yorum yapmak yanlış olur. direksiyon hortumu delik olabilir, krank keçesi yağ kaçırabilir;aks keçesi yağ kaçırabilir; külbitör kapağı contasından yağ kaçırabilir.. seçenek çok.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 17 Eylül 2013
  3. yunusacar

yunusacar Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    k.bakmayın küçük harf olduğunu bilmiyordum
    araba manuel verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim demekki boşaltma yerinden yağ basma yönemiyle dolduruyor arabayı lifte kaldırdığımızda altı komple yağ gözüyo ondan direksiyonmu şanzımanmı anlayamadı ustalar şanzıman diyo ama eksilen direksiyon yağı oluyor inşallah fazla bir masraf açmaz bana bu yağ akıntısı birde şanzıman 5e attığımda ötüyor yağ seviyesi düşük olduğundanmıdır birtürlü anlayamadım önüne geçemedik bu yağ olayının

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 17 Eylül 2013
  4. silverhawk07

silverhawk07 Servis-Satış Yetkilisi Servis-Satış Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1.106
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa
    Araç Modeli:
    RIO 1.5 CRDI 2009 COMF.
    Hidrolik direksiyon kutusu tamircisine bir gösterin; ana kutu keçeleri patlamış olabilir, ama bu durumda direksiyondan vızıltı sesi gibi bir ses gelir. tabi kaçak fazla ise

5. yunusacar

yunusacar Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    vızıltı sesi geliyo hocam vızz vız ediyo istanbulda nerde yaptırabilirim ortalama ne kadar yara açar bana

Bu Sayfayı Paylaş