10 Kasım LPG KABLO

Würth Katkı ve Temizlik Ürünleri Hakkında Bilgisi Olan?

'Araç Bakım & Boya Koruma & Detailing & Detaylı Tem' forumunda mustafa kemal tarafından 6 Mayıs 2015 tarihinde açılan konu

1. Deathmumi

Deathmumi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    39
    Gerçek Ad-Soyad:
    Muammer ÖZVARDAR
    Araç Modeli:
    Rio 2011 HB 1.5 crdi 130bg 280nm
    Bende geçenlerde internetten okurken merak edip denemek istedim. Takıldığım başka bir arkadaş ortamı forumunda bir arkadaş epey bir öve öve anlatmış. Hani eskiden beri bildiğim insan grubundan olmasa diyeceğim ki reklam yapmaya çalışıyor falan. Sonra internetten kullananlarıda okudum ve gidip 2 kutu 300ml sipariş ettim. Benim araç 45lt olduğu için bende ölçekli olarak koydum. Kutu üzerinde yanılmıyorsam 70lt depoya 300ml kutuyu boşaltabilirsiniz yazıyordu, bende 200ml civarına yakın birşeyler koydum. Hatta kalan yarısınıda yine yarım depo civarı yakıt aldığımda üzerine tamamladım.

Böyle farkeder mi diyordum ama en azından düşük devirde falan aracın çalışması hissedilir şekilde gerçekten değişiyor. Birde aracınızın yakıttan vs kaynaklı pislenmişse motorda ki rahatlamayı çok daha rahat anlayabiliyorsunuz. Ben arabamı ilk aldığımda 56000km civarıydı, sanayide bir bakıma sokmuştuk arabayı ama o zamanlar ki kullanımımı hatırlıyorum motor düşük devirlerde daha bir sarsıntılı vurduruyor gibi ve gürültülü çalışıyordu. Şimdi würth ilaveli kullanmaya başladığımdan beri araba 1300 1400 devirlerde bile baymadan çekiş almaya başlıyor. En çokta kendini 4. 5. viteslerde tork seviyesinin altına düştüğünüzde aracın kasıldığını hissedersiniz normalde 5. viteste haftasonları yazlık dönüşü arka yoldan geliyorum orda bile konvoy oluyor yer yer 70-80km hıza düşüyoruz, 5. viteste 1500devirde olmasına rağmen araba hiç bayılmıyor.

Haliyle araç daha randımanlı yakıtla beslenebildiği için yakıt tasarrufuda yaptığı söyleniyor. Benim ilk ölçümüm bugün olacak würth olmadan 5lt ölçüm almıştım. Üstüne bir ölçüm aldım aslında würth varken ama aracımda yakıt filtre kutusu kırılması ve akabinde gelen arızalar vs derken dengesiz yakıt sarfiyatından çıkan ölçüm 5.3lt gelmişti. Bayram ziyaretinden sonra bugün 120km civarı toplam bi yolum oldu; aynı şartlarla kullanmaya çalıştım aracı bakalım ne çıkacak bugün sonuç. :)

2. plectrum

plectrum Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Gökhan Terazi
    Araç Modeli:
    08 Cerato CRDI
    klima temizleyici aldım wurth ama bu klima suyu çıkış borusundan uygulanıyormus kondansator mu neymiş adı. Bilen usta bulursam yaptıracagım bu ara

3. fatih.koz

fatih.koz Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    543
    Gerçek Ad-Soyad:
    B. Fatih KOZ
    Araç Modeli:
    Cerato EX Advance 1.5 CRDi / 2006
    Aracı lifte kaldırmanız gerekecek ... Ayrıca bizim araçların su tahliye borusu kıvrımlı ("Z" harfi gibi düşünün) bu nedenle Würth klima temizleme spreyinin ucunu borundan içeri sokmak kolay olmuyor :)

Şimdiden kolay gelsin, umarım çok zorlanmadan işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

4. plectrum

plectrum Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Gökhan Terazi
    Araç Modeli:
    08 Cerato CRDI
    Lifte kaldırmaya gerek kalmadı orta kısımda ayak koydugumuz yerin yanındaki vidaları açtı usta ordan sıktı boruya sokup . İş yarıyor guzel bir urun tavsiye ederim

5. fatih.koz

fatih.koz Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    543
    Gerçek Ad-Soyad:
    B. Fatih KOZ
    Araç Modeli:
    Cerato EX Advance 1.5 CRDi / 2006
    İlginç bir çözüm olmuş, işe yaradı ise sıkıntı yok :)

Çok tavsiye edilmese bile bir çözümde polen filtresini söküp (torpidonun arkasında benim araçta) oradan sıkmak aklınızda bulunsun.

6. olecranon

olecranon Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    3
    Gerçek Ad-Soyad:
    yalçın ccc
    Araç Modeli:
    2012
    hocam merhabalar .. würth mazot katkısı diye bişey önerdi de arkadaşım bana .. acaba bu dizel enjektör temizleyici ile aynı şey mi ??

7. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Eskiden ayrı ayrı satılıyordu.Şimdi sanırım sadece o satılıyor.

8. olecranon

olecranon Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    3
    Gerçek Ad-Soyad:
    yalçın ccc
    Araç Modeli:
    2012
    anlamadım hocam ? yani aynı işi görecek mi bu mazot katkısı, fatih bey baya acıklamış da bu ürünleri , opet lerde varmış sanırım ,alıp kullancam ona göre .. aracım 2012 rio dizel .. 45 bin bakımını geçen hafta yaptırdım , performansı düştü gibi sanki aracımın , bakım sonrası değişir diye umut ediyodum ama farklılık olmadı .. mazot filtresi de 60 bin de değişiyomuş, o yüzden würth ürünlerinden kullanmayı düşündüm ..

9. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Eskiden motorin katkısı ve dizel enjektör temizleyici diye ayrı ayrı kutularda satılıyordu.Ben 4 senedir kullanıyorum.Artık tek kutuda satılıyor ve aynı işi yaptığı kutu üzerinde yazıyor.
    Fatih Bey in anlattığı şeyleri biliyorum.Ama o zaman ayrı ayrı satılıyordu ürünler.Şimdi seçenek tek.Ben de hala eski enjektör temizleyiciden olduğu için ben hala eskisinden kullanıyorum.Yenisini test etmedim.Eden varsa yazsın.Würth te artık başka seçeneğiniz yok.
    Opet diye bir genelleme yok.Ben Kocaeli de istasyonlar arasında bir tek shell istasyonu satıyor ve oradan alıyorum.Ancak würth ün distribütörü ve ya bayilerinde de var.Burada mesela Opetlerde satılmıyor.Siz de Antalya da ikamet ediyorsanz Fatih Bey gibi gidip aynı Opet ten alabilirsiniz.

Bu eskiden satılan sadece enjektör temizliği için olan ürün.Würth ün sayfasında bile artık stokta yok olarak görülüyor;
    http://shop.wurth.com.tr/dizel-enjektor-temizleyici-300ml

Bu da yerine 2 ürünün birleşmesi ile oluşan ürün.Alacaksanız tek şanzınız bu;
    http://shop.wurth.com.tr/?sayfa=product/artikel&artikel=5861006300028+++12

10. olecranon

olecranon Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    3
    Gerçek Ad-Soyad:
    yalçın ccc
    Araç Modeli:
    2012
    teşekkürler hocam açıklama için .. iyi günler dilerim

11. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    İyi günler.Rica ederim.

12. Asim38

Asim38 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    8
    Gerçek Ad-Soyad:
    Asim hundurel
    Araç Modeli:
    kia sorento2010
    wurth katki urunlerini duymustum bende size sormak istedim herkes cok farkli seyler soyluyor. kimi eger simdiye kadar yapmadiysaniz yapmamaniz yonunde enjektor deliklerini duzensiz acip puskurtme de sikinti yaratabildigini soyluyorlar aracim 140 bine geldi yaklasik 10 15 bini bende gecti aracin simdi kullansam sikinti yaratir mi ?
    dedikleri gibi sorun cikarti mi bana acaba yardimci olursaniz sevinirim

13. okemik

okemik Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    158
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ömer F. Kemik
    Araç Modeli:
    Peugeot 308 1.6 eHDI (T9)
    Bir ihtimal enjektörlerde işemeye neden olabilir.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Ben 70 binden itibaren kullanmaya başladım.O söylediğiniz daha çok cihaz ile yapılan carbon clean işlemi için geçerli.Ben şahsen bir sıkıntı yaşamadım.

15. mustafa kemal

mustafa kemal Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    8
    Gerçek Ad-Soyad:
    mustafa kemal
    Araç Modeli:
    kia sorento
    Ben de 100 binden itibaren kullaniyorum. Suan 140 bindeyim. Yağ değişimi öncesi katılan (20~25 dk rölantide çalışıyor motor) ve yağ degistikten sonra katılan 2 farklı ürün var. Onları kullaniyorum memnunum.
    (Arada bir de mazot katkısı koyuyordum ama shell mazota gerek yok diyorlar, bıraktım .)

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

16. Asim38

Asim38 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    8
    Gerçek Ad-Soyad:
    Asim hundurel
    Araç Modeli:
    kia sorento2010
    würth enjektor temızlıyıcısını kullanmayı düşünüyorum ama dünden beri kararsızım enjektörü temizliycez dıye motoru elıme almak ıstemıyorum

17. gogo46

gogo46 Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    484
    Gerçek Ad-Soyad:
    gökhan kavas
    Araç Modeli:
    kia venga crdi
    83 binde kullandım.bariz fark oldu.mazotuda shellden başka yerden almam.

arkadaşımın aracınadada kullandık.hem yakıt hem perf.farketti.motoru kucaga alıcak bir durum yok bence

heh bunu beğendi.
  18. firestarter84

firestarter84 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Fatih ÖZBAŞ
    Araç Modeli:
    Pro Ceed GT
    Benzinli ve dizel aracım için her 80.000kmde kullandım, performansta herhangi bir fark göremedim ama uyguladıktan sonra biraz siyah duman atıyor bu da faydası olduğunu yani temizlediğini gösteriyordur herhalde... bu arada depoda bırakılmamasını tüm yakıtın bitirilmesini tavsiye ediyorlar o yüzden ben sadece uzun yola çıkacağım zaman uyguluyorum...

19. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Ben 25 bin km dir düzenli kullanıyorum.Sıkıntı yaşamadım.Korkuyorsanız kullanmayın.

Guvenebileceginiz bir enjektörcü varsa,enjektör sabitleme saplamalarını kırmadan çıkarırsa ve külbütör kapağına zarar vermezse söktürüp akustik kimyasal temizlik yaptırın.

20. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Fark etmez.Depoda kalsa bile üzerine yakıt alınca seyrelir.Zararı olmaz.Sehir içi de jullanabilirsiniz.Depoyu bitirme tavsiyesi karışımlı yakıtla maksimum temizlik ve katkının Son damlasına kadar faydalı olması içindir.Seyrelmiş karışımın temizleyici etkisi de azalır.

firestarter84 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş