10 Kasım LPG KABLO

vanalı egzoz titreme sorunu yardım

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda scat24 tarafından 29 Mart 2018 tarihinde açılan konu

1. scat24

scat24 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    serhat öncü
    Araç Modeli:
    focus 2
    Kocaeli Derince de oturuyorum.Bende FOCUS 2 var.Ben aracıma vanalı egzoz sisteminden yaptırdım.orta susturucuyu iptal edip düz boru çektiler.Ortaya kumanda ile açılıp kapanan vanalı bir egzoz takıldı.Sonrasında da son susturucuya giden bir boru var.Kumanda kapalıyken araçda hiç egzoz sesi olmuyor.Vana açıldığı zaman çok güzel bir ses alabiliyorum.Ancak sesin gür olması aracda titreşime neden oluyor.Gaza basınca titresim artıyor.Sanırım düz borudan direk gelen gazın tazikli gelişi bu titreşime sebep oluyor.Bir egzozcudan aracın orjinal spiraline ek olarak vites kutusunun hizasına gelen kısma bir spiral daha taktırıp basıncı kesmem başka bir egzozcuda spiralin işe yaracağını sanmıyorum içi büzgülü bir susturucu takalım vananın önüne diyor.Sizin görüşünüz nedir?Titreşimi engelleyecek bir öneriniz var mı?

NOT:Burası Ford Formu değil biliyorum ama ne olur görüşleriniz benim için daha önemli.

2. Olci54

Olci54 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Olcay AKAR
    Araç Modeli:
    Kia Cerato 2010 1.6 GSL
    Son susturcuyu vanalı taksaydınız bu tip sıkıntı olmazdı

3. Serdar

Serdar Yönetici Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    875
    Gerçek Ad-Soyad:
    Serdar
    Araç Modeli:
    c220 cdi
    merhaba, vana düz bağlanacak, kapanınca dirsekten susturucuya gidecek.

4. scat24

scat24 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    serhat öncü
    Araç Modeli:
    focus 2
    Son susturucuyu söküp vanalıyı taktık ancak bu sefer de vana kapalı konumdayken arabanın sesi cok cıkmaya basladı.Acıkla kapalı arasında büyük bir fark olmadı.Son susturucunun olduğu yere taksam kendi orjinal susturucusunu taksam sizce sesi kesermi

5. scat24

scat24 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    serhat öncü
    Araç Modeli:
    focus 2
    şuan ki sistem tam sizin yazdığınız gibi.Dümdüz bir boru ile arka koltukların hizasına kadar geliyor vana, daha sonra da dirsek ile arka susturucuya gidiyor.Ses çok gür olduğu için titresim yapıyor.Fazla Bass bir ses olduğu için.Sorunu çözmedim gitti

Bu Sayfayı Paylaş