10 Kasım LPG KABLO

SUMU EKSİLTİYO ACABA ?

'Sorento' forumunda sorentox tarafından 22 Nisan 2019 tarihinde açılan konu

1. sorentox

sorentox Sürücü

Alınan Beğeniler:
    12
    Gerçek Ad-Soyad:
    ahmet ünlü
    Araç Modeli:
    sorento
    Arkadaşlar merhaba arabam 2007 model sorento. antalyada yaşıyorum. klimanın gazı bitmiş ama buralar sıcak olduğu için klimayı açtım yinede idareten soğutuyo diye o şekilde 20-30 km yol yaptım sonra bi markete gittim arabaya doğru yürürken arabanın altından bişeyler damladığını gördüm ama yağmı sumu bakmadan yola koyuldum sonra bi arkadaşa sordum bu durumu klimayı açtınmı dedi ondan dolayıdır diyince bi rahatladım. sonra arabayı temiz bi yere parkettim ertesi gün altına baktım tertemiz.

sonra yağına suyuna baktım eksilme falanda yok. ama ben yedek su deposuna bakıyomuşum. neyse sonra ertesi gün yine bi markete gittim çıktım bi baktım yine arabanın altından damla damla bişey akıyo. siyah gibi göründüğü için yağ sandım. nyse eve geldim. ertesi gün sanayiye gittim 20km uzaklıkta arabanın altına bakıyorum bi damlama yok. ustalarda baktı tertemiz dediler. yağ eksiltmiyomuş ama su olabilir dediler. ama damlasa ordada damlaması lazım bi damlama yoktu. bi kaç gün kontrol et dediler yine 20 km yol geri geldim arabanın altına baktım damlama falan yine yok. ama ben buzamana kadar hep yedek su deposunu kontrol ediyomuşum onun yanında ufak yer varmış usta oraya su koydu orayı kontrol etmem gerekiyomuş ve içi biraz küflenmiş mi paslanmışmı ne öyle bişey dedi. ama buzamana kadar hararet hiç yükselmedi. zaten yedek su deposunda su var. hep kontrol ediyordum. bugün yine temiz bi yere koydum arabayı yarın kontrol edicem. sizce bu sorun nedir arkadaşlar ? sumu eksiltiyor ?

2. ogun

ogun Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.185
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ogün YILMAZ
    Araç Modeli:
    Hyundai Elantra Mode 2011 - 1.6cc-136 HP / Benzin&Lpg
    Klima kompresör boruları buzlandığı için durduğunuzda buz erimeye başlıyor.
    Normal bir durum

3. sorentox

sorentox Sürücü

Alınan Beğeniler:
    12
    Gerçek Ad-Soyad:
    ahmet ünlü
    Araç Modeli:
    sorento
    hocam ama 2. gün arabayı kullandığımda ve su damlattığında klimayı hiç açmamıştım

4. Gomodoejderi

Gomodoejderi Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    721
    Gerçek Ad-Soyad:
    Emrah ALKAN
    Araç Modeli:
    Kia Sorento 2007
    Motor sogutma suyuna eklenen antifirizin renkli olma sebebi, sizintilarin takibi icin.

5. fatboy

fatboy Sürücü

Alınan Beğeniler:
    76
    Gerçek Ad-Soyad:
    Çağatay
    Araç Modeli:
    2005 KIA SORENTO EX PREMIUM OV
    Kalorifer/klima kazanında kalan birikmiş su hareket sonrası tahliyeden akıyor. Endişelenmeyiniz.

Bu Sayfayı Paylaş