10 Kasım LPG KABLO

SsangYong Rexton'u nasıl bilirsiniz ?

'Diğer Markalar' forumunda ReNe tarafından 7 Mart 2013 tarihinde açılan konu

1. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    gideceksin test edeceksin, bakacaksın, fiyatı sana hitap ediyorsa ve ikinci elle işim olmaz diyorsan alacaksın....
    bunları düşüne düşüne zaten kafamızda saç kalmadı yahu.
    hayatı yaşamak lazım tabi gözü de karartmamak gerekir.

2. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    :winkxp9:

3. dragstar155

dragstar155 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    1
    hatta isim koyup evlat edinsinler... :blink:

4. Alicanım

Alicanım

Alınan Beğeniler:
    14
    Ben RİO'yu alırken çevremdeki bir çok kişi ikinci eli yok satmak istediğinde satamazsın ve elinde kalır dediler.Araba benim hoşuma gitmişti kimseyi dinlemedim ve gidip aldım.İyikide almışım.Bence ilk önce insanın içine sinmeli sonra cebine sinmeli,sonra alıp almamaya karar vermeli.

5. turkeril

turkeril Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    92
    Gerçek Ad-Soyad:
    İlker TÜRKER
    Araç Modeli:
    Pg.308
    Şu "elinde kalır" muhabbetine uyuz oluyorum.

Bi arkadaşa 2006 vgt Getz tavsiye ettim, araba buralarda, boyasızmış, 8 tane yeni lastiği var, bence tam alınacak araba. km'si 130 bin diye ikna edemedim arkadaşı, nasıl satarız, elimizde mi kalır falan...

Sırf bu düşünce ile millet reno tofaş fiat biniyor...

Bi de parasına kıyamayanlar, arabadan önce parayı dert edenlerin arabası, Toyota :D Söz meclisten dışarı...

6. ERSİN

ERSİN Süper Moderatör Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    229
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ersin
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz W211
    Getzmi elde kalirmis :D

HTC Wildfire S A510e cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

7. Rio35

Rio35 Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    220
    Gerçek Ad-Soyad:
    İbrahim K.
    Araç Modeli:
    Rio Sedan 2012
    Ahh keşke o reno fiat tofaş ve diğerleri dediğiniz o tutulan firmaların fabrikalarda arabalardan nasıl çaldıgını bir bilseler , toyota dediğiniz firmada frenlerınden bıle çalmışlığı var, sırf fren balataları bitsin de benden yedek parça alsın diye mılletı ne kadar dolandırdıklarını bır bılseler :S Özellikle Plastık aksamlardan ve metal aksamdan bile çaldıklarını bır bılseler :(
    Bu bilgileri bizzat bu markalarda çalışmış olan arkadaşlarımdan aldım ve gerçekten öyle !!!
    O yüzden inadına Kore arabaları diyorum ! Tutulsun yada tutulmasın 1-2 lira ucuza gider hastasına gider arabam helal hoş olsun !!!

8. ERSİN

ERSİN Süper Moderatör Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    229
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ersin
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz W211
    Gerçekten şu corolla neden alınır anlamıyorum. Arabada işlevesellik denen bişey yok. Gösterge üstünde torpidoya konsola bastırınca resmen içine çöküyor. kapı tirimleri falan berbat.. Birde şaka gibi 1.33 motor koymuşlar

rem21 bunu beğendi.
  9. Rio35

Rio35 Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    220
    Gerçek Ad-Soyad:
    İbrahim K.
    Araç Modeli:
    Rio Sedan 2012
    Abi bizzat servisinde çalışmış olan en yakın arkadaşım söyledi 2006 da mı ne çıkan o corollolar yokmu onların fren balatalını bılerek kucuk yapmıslar dıyor cabuk bıtırıp alsınlar diye.Ayrıca uçuk kaçık fiyatlara satıyorlar bide kiaya parçası pahalı diyorlar :blink: :36vs3: Bu insanlar ne kadar çok seviyor öyle şeyleri anlamıyorum yaa :S

10. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    tamamen satış politikaları yüzünden bazı markalar tahtadan araba yapsınlar ve 50 bin istesinler yine satar...bizdeki ön yargı herşeyin önünde geldiğinden ne yazıkki gerçekleri göremiyoruz. ama bu dediklerin corolla olarak düşünülmesin genel kapsamlı

11. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Kianın parçası pahalı diyenler gidip vw servisinde bakım yaptırıp sadece hava filtresi alsınlar fark için yeter:D

12. efe65

efe65 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    rexton

Arkadaşlar merhaba ben de rexton sahibiyim almadan önce tereddütlerim vardı ama test sürüşünden sonra fikrim değişti.Gerçekten çok güzel bi araba almadan önce freemont'a da baktım ama onun yanında oyuncak.Lastikler 215 değil 255'tir.Yol tutuşu bence gayet güzel.Yakıta gelirsek kilometre başına 40-42 kuruş 2100 kg olan bi arabaya göre çok iyi.Hem ş.içi hem ş.dışı kullanıyorum günlük.Yavaş gittiğim söylenemez.Araç yolda çok dikkat çekiyo arabadan kafasını çıkarıp bakanlar var.Bütün SsangYong yazılarını söktürdüm bilemiyolar ne marka olduğunu :) Performansı geçen otobanda 200 bastım zorlanmadı önüme araba geçince yavaşlamak zorunda kaldım.Şanzıman,motor ve şase mercedes'in vites geçişleri normal.Bundan önce opel antara sahibiydim inanılmaz yakıyodu ve gitmiyodu.Kia satan bi arkadaşım ala ala bunu mu aldın dedi sorentoya 160 milyar vermek akıl karı değil açıkcası.İstediğiniz kaldırıma çıkabilirsiniz.Süspansiyon çok güzel ama ani harekette fazla yatıp kalkıyo_Off road gayet başarılı buzlu zeminde kar'da da kullandım gayet başarılı.Bazı donanım eksiklikleri var ama bence başarılı 4 hava yastığı olması sizi korkutmasın şase olsun aracın dışı olsun gerçekten sağlam.İyi günler:)

13. ReNe

ReNe Super Moderator Super Moderator

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    BMW 116 D 1.5l 8 ileri Zf
    Güzel günlerde kullanın aracınızı ;) Fiyat performans makinelerini her zaman sevmişimdir ;)

14. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    merhabalar foruma hoşgeldiniz. zahmet olmazsa kendinizi tanışma konusunda tanıtabilirmisiniz. teşekkürler

15. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu

Hoşgeldiniz.Aracınız hayırlı uğurlu olsun.Güle güle kullanın.

16. yerindeservi

yerindeservi Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
  17. korayit

korayit Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    KORAY AKSU
    Araç Modeli:
    REXTON 2,7XDI
    Merhabalar; Bende Rexton 2008 2,7xdi sahibiyim. Öncelikle sorulara cevap vereyim. Yakıt: ortalama 45 kuruştur. (güncel rakamlarla) çok trafik yaşar isek 50/şehirler arası:38 civarı. Servis: Hayatınızda servise gidipte bu kadar uyguna çıkabileceğiniz herhangi bir marka inanın yoktur. Misal; anahtarını kırdım dışarıda anahtar arıyorum ki(ucuz olsun), birilerinin tavsiyesi ile servise sordum (dışarıda 100-150tl çekerler iken serviste 54 tl ye) yenisini aldım. V kayışını değiştirmek istedim sanayide sordum 150 tl yan sanayi dendi, ben 220tl gibi bir ücrete servisinde orjinalini taktırdım. Daha ne diyebilirim bilmiyorum? Ayrıca içerideki ve dışarıdaki seslere gelince şu an 100 binde aracım. Öyle çok aman aman bir ses yok. sorento da kullanınca aradaki farkı anlıyorsunuz. Ve en önemli olay, Mercedes motor hiç ama hiç yabana atılır bir cins değil. Şuan üretilen çoğu aracın motoru renault. İnanın performansı da gidişi de sürüşü de çoğu Suv ve araçtan çok ama çok daha iyi. Daha iyi olabilirmiydi? Evet onu da 2017 modellerinde yapmışlar :) 180 bin tl civarı.

18. Serdar

Serdar Yönetici Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    875
    Gerçek Ad-Soyad:
    Serdar
    Araç Modeli:
    c220 cdi
    Arkadaşımın abs beyni için geçen sene 9500tl istediler, çok uygundu gerçekten...

19. posetcayy

posetcayy Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    can trkr
    Araç Modeli:
    ssangyong-rexton 2.0
    Selam arkadaşlar, yaklaşık 6 aydır 2013 rexton platinium kullanmaktayım. Aracı almadan önce çok araştırmaya çalıştım ama yeteri kadar bilgi bulamamıştım. Benim gibi araştırmacı arkadaşlara yardımcı olmak adına tüm izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.

Yakıt tüketimi ile başlamak istiyorum;
    en iyi 7.3lt ü gördüm 90 km sabit hızda, ama genelde 90/110 km hızlarda 8 lt gibi bir yakıtı oluyor. en fazla da bağırttıra bağırttıra şehir içinde kullanmanın bedeli de 11 lt'dir. şi/normal kullımda 9/10 lt ...karma kullanım ise 9 litre civarı genelde, (150km hızda 9/9.5 lt cıvarı yakyor bu arada)(az önce opel corsaya bindim 1.4 benzinli 12.5 lt idi benzin tüketimi)(2015 gold 1.2tsi Ankara şehir içi 7.5 lt sakin kullanım)(önceki aracım olan 1.6gdi sportane manuel, 9.5/10lt ankara şehir içi)( 8/8.5 şehiler arası ama 110 /120 km hızda 9-9.5 lt),
    sonuç: 4.55 dizel fiyatı 5.35 benzin fiyatı güncel aldığım (en ucuz istasyonlar)
    rexton : şehir içi 40 ort.--- golf 40 kr ort. opel corsa : 60 kr. sportage: 50 kr ort. şehir içi verileri
    90km sabit hız: 35 kr, golf 30 kr, sportage: 42 kr.
    audi q5 2.0 tfsi şehir ,., 12lt benzin ..
    (kullanım güzergahları benzer olduğu için bu araçları aldım-- örnekler ile birlikte yeterli olduğu kanısındayım)

yakıt verilerini paylaştığım araçlarla aynı segment değil tabiki ama masrafsız araç alayım küçük motorlu olsun az yakın diye düşünenlerin araçları bunlar,
    küçük araçtan büyük araca geçmek isteyenlerin kafalarındaki sorulara göre yazıyorum.

Bakım - Masraf - Yedek Parça:
    Normal bir bakım 600 lira civarı. 8 litre castrol yada total hatırlamıyorum, tam 8 litre yağ koymalarına rağmen bu fiyat, internetten filtreleri ben alayım dedim, 30 35 lira.. firma faturasında da da aynı fiyattan vermişler.. fahiş fiyat yok yani.

Tüm markaların Servis ustaları genelde herkesin şikayet konusudur. aynı şey burası içinde geçerli benim için en azından. Hele bi tanesi bi yorum yaptı arıza için allah muhafaza..

Ha bu arada, Sizi arayalım dediklerine inanmayın özellikle garanti den yapım söz konusu ise, her yer ile görüştüm ama hala dönecekler:))
    Bir iki hafta içinde netice ye varacak duruma göre bu yorumu güncellerim ... şikayetim var com ve bimer tüketici hakları vs. yerlerden takip edebilmeniz için buraya bilgi atarım.

Yedek parça için tecrübem yok- yorum yapmam doğru olmaz-

Araçta Baskı Balata Derdi yok. Kia nın baskı balatası bitmişti 1650 lira ödedim 1 sene önce, yolda kalmamda cabası,
    fren balatalarını geçen 4 tane değişelim dediler 350 lira civarı fiyat verdiler, Diskler içindemi bilmiyorum ama kia dan ucuz yine yanlış hatırlamıyorsam,
    alıp 3-5 yıl binecekseniz eğer çok daha az masraflı oluyor. vergisi ve mazot olayı ufak arabalara göre yüksek olsada, uzun vadede cebinizden çıkan dengeleniyor. araçta fren ve diskler dışında ağır bakım yok. Vites zaten Merceden patentli, ömürlük.. yağını değil gez.

KONFOR:

Ses yalıtımı çok iyi. motor sesi dip gaz yapmadığınız sürece duyulmuyor diyebilirim. dışarıdan traktör gibi tabi:)
    Tırtıklı yollarda bile teker sesi yok gibi. kia da düşük hızlarda iyiydi ama bozuk yollarda gır gır ses alıyordu. bu sesler bu araçta kesinlikle yok
    Hatta bugün 2008 audi a6 tdi 2.0 kullandım.. tüm motor sesi içerde ve teker sesi de benim araçtan sonra kulağımı tırmaladı. audiye göre rexton daha atik bu arada!

120 130 km ile rüzgar sesi alabiliyor. ama rahatsız edecek düzeyde değil bence.. şimdiye kadar bindiğim her araçta olan ses bu. ama daha azı diyelim. ki araca binen herkes ne kadar sessiz araçmış diye şaşkınlıklarını belirtmiştir. aracı kullanmaları için kime versem satarsan haberim olsn bende mi alsam acaba diye bir an akılları karışıyor. 2016 passat 1.6 tdi a bindim mesela, performansları aynı rexton ile. Arkadaşın Golfu 2013 tdi aracı ile aynı yalıtım düzeyi var diyebilirim. motor seside içerde aynı... 2000 motor dizel ve sesiz diye noktayı koyayım.

araç beşik misali yaylana yaylana gidiyor, 60 km hızda iken dip gaz yaptım 160 görünce bıraktım, ivmelenme bir an düşmedi. ki bu araçlar ile hız doğru bir olay değil..

uzun yolda toplamda 10000 km yol yapmışımdır, virajlar dahil 90 dan aşağı hızımın düştüğü olmadı. kia sportageden viraj alması daha iyi. savurması da az. ben bu aracı alınca, yüksek araba araştıran arkadaşım, kuzenindeki captiva ya binmiş ve bir hafta boyunca tecrübe etmiş, kıyaslamasını istediğimde, çok fark var captiva almam bu araca bindikten sonra dedi. Ki captiva sanırım sınıfının lideri gibi şeyler duyuyordum. araç çok geniş, bu tip konulara girmek istemiyorum, bi bindiğim zaman benzin almaları dışında 14 saat araç kullandığım oluyor ve hiç yorulmuyorum. Diğer araçlarda kollarım yoruluyordu.

Çok acayip bir fren olayı var. süspansiyonlar dan sanıyorum durduğunuzu anlamıyorsunuz. Frenleri için çok büyük övgüler almıştım. Hakkını veriyor kesinlikle. Araç Mercedes alt yapı ve aynı çelik ile üretilmesi sebebiyle sanıyorum, acayıp sağlam, tank gibi benzetmesi kesinlikle doğru. güven hissi harika.
    Vites geçişleri bence yumuşak ve sorunsuz. Torku hissediyorsunuz, çoğu zaman sırtınızı koltukta hissediyorsunuz, çukurlar tümsekler sorun değil gayet başarılı darbe emişleri..

çoğu markanın amiral gemisinden başarılı sonuç olarak..Bu aracın eski kasası ile VOlvo xc 90 ı karşılaştırmışlardı bir videoda.. 2007 model serisi ikiside.
    volvonun rextondan tek farkı 120 bin euro pahalı olması demişti yabancı expertiz sitesi.. ki belgesel gibi tv görüntüsü idi. Eski rextona sanayide ki motor ustaları çöp derler. işe yaramaz derler.. yeni kasaları sorunsuz taş gibi derler..

Gelelim Sonuca:

6 ay araştırıp, öyle aldım. aldığıma da 1 gram pişman olmadım, expertiz yaptırıp alıp güle güle binin abi. Ssangyong dan alayım servisten alayım güvenli olur diye düşünmeyin, 1 sene garanti veriyorlar güya, ne bi ikinci el sözleşmesi n başka bişey. kapsam namına birşey yok. bi sıkıntı var gibi oldu verdikleri garanti neleri kapsıyor diye istanbul dahil bi çok mağaza sorumlusu ile konuştum ben bilmiyorum diye cevap alıyorum. sözde işte.. hoş diğer markalarda öyle sanıyorum.
    Siz servisten alacaksanız eğer ikinci el servis garantisi AYRINTILI OLARAK NELERİ KAPSIYOR KAPSAMIYOR şeklinde belge isteyin abi. vermezlerde 3 lira daha ucuza dışarıdan alın. aracımı değiştirirsem ben öyle yapacağım en azından..

alacaklar 2013 model için 100000 lira vermeyin.
    95 lira sanırım çok temiz için uygun bir fiyat.
    2014 leri 105 lira ve uzerı fiyatlara satılıyor
    2012 leri 85-90 lira .. piyasayı bildiğim için yazmakta fayda var.

hasar kayıtlılardan kaçmayın sakın, araç çok sağlam abi..korkmayın alın. çamurluk bile boyansa 2 lira şuan.. devede kulak.

Sorularınız olursa arada bir gelip cevaplamaya çalışırım. Teşekkürler..

ZORKOL ve ism@il bunu beğendi.
  20. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Paylaşım için teşekkürler

Bu Sayfayı Paylaş