10 Kasım LPG KABLO

sportage'in artıları eksileri (sportage yorumları)

'Sportage' forumunda maminci tarafından 25 Kasım 2011 tarihinde açılan konu

1. lordofthewave

lordofthewave Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Adem Üzüm
    Araç Modeli:
    Sportage
    Selamlar, öncelikle ben yeniyim hatta daha kia sahibi bile olamadım. Çok kararsız kaldım.2007 Sportage 2.0 dizel otomatik mi yoksa manuel mi?

2. BASARAN

BASARAN Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    138
    Gerçek Ad-Soyad:
    o
    Araç Modeli:
    2012
    Selam,

Sportage ların dikiz ayna kapakları sökülebiliyor mu?
    Çoğu aracın ayna kapakları alt üst damakları oynadığınız zaman sökülüyor.Fakat sportage komple görünüyor.
    Amacım ayna içine led ampül takıp iç aydınlatmadan elektrik alıp ayna altlarına ışık vermek.
    Bilmeden zorlamak istemedim aynayı...

3. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Bu videoda ayna camının nasıl çıkarıldığı anlatılıyor.

Burada da sinyalin nasıl söküleceği tarif edilmiş.

Diğer vidalar sökülürse kapak tabanına ulaşabilirsiniz sanırım.

4. BASARAN

BASARAN Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    138
    Gerçek Ad-Soyad:
    o
    Araç Modeli:
    2012
    Teşekkürler,
    Bu benim yapabileceğim bir şey değil açıkçası. Bir yeri kopartırım ondan sonra uğraş dur.
    Bunu servisten başkasına söktürmekte riskli.O yüzden biraz beklemede kalsın bakalım. Ledler elimizde kaldı anlaşılan,,

5. Bumudov

Bumudov Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Babek Umudov
    Araç Modeli:
    Kia Sportage
    Merhaba dostlar, forumda yeniyim. Kendimi tanisma bölümünde tanittim. Yakin zamanda 2013-2014 model bir Spo almayi planliyorum. Bugün bir Spo sahibi ile görüsüp araci kisaca inceledim. Arac 2.0 benzinli beyaz renkli full salon bir arac (start-stop, deri koltuklar, esp, inis kontrol sistemi ve s. dolu-dolu bir arac). Ilk dikkatimi ceken arkada bagaj kapaginin üzerinde Sportage yazisinin olmamasi oldu. Sordum neden yok diye. Bilmiyorum, ben de böyle aldim diye cevapladi. Simdi beynimi kurcalayan soru sudur: acaba arkadan araca carpmislar mi? Yoksa tazyikli suyla yikarken o yazilar kopmus ola bilir mi?
    Diger gözlemledigim konular söyle; direksiyon cok yumsak geldi. Daha önce babamin Hyundai Santa Fe kullaniyordum, onda direksiyonu elinin altinda hiss ediyordum, döndürme hissini daha güzel veriyordu. Pedallar da ayni yumsakliktalardi. Gaz verdigimi göstergelere bakmasam zar-zor anliyordum. Yine ayni sekilde pedallar Santa Fe‘de daha sert. Ama sunu söylemeliyim ki, aracin yol tutusu cok iyi geldi. hafif rampalarda da hic zorlanmadi. Tabi bir Santa Fe kadar güclü degil (2.7 l benzinli). Santa Fenin 2000 devirde kalktigi yokusu Spo 3000 devirde kalkti, ama buna cok takilmiyorum, motor gücleri farkli nasil olsa.
    Sadede gelelim, sizce baqajdaki Sportage yazisinin tazyikli suyla kopma ihtimali var mi? Böyle bir durumla karsilasan olmus mu?
    Cevaplariniz icin simdiden tesekkürler.

6. BASARAN

BASARAN Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    138
    Gerçek Ad-Soyad:
    o
    Araç Modeli:
    2012
    Selam,
    Cam kaldırma indirme düğmesinde problem yaşayanınız var mı?
    yolcu tarafı cam kaldıma indirme düğmesi bozuldu.Elektrikciye iyi kötü yaptırdım yine bozuldu.Bu parçanın üzerinde kapı kilitleme düğmeside olduğu için içteki parça bir bütün olarak satılıyor.Bu parçayı alabileceğim bir yer var mı? Ali ekspressten getirttim.Tekli geldi.Arka kağılara uyan cinsten.
    Ayrıca ana kumanda modülündeki arka cam kaldırma indirme düğmesinin biride aşağı indiriyor yukarı kaldırmıyor.Oda bozuldu.Ne oldu anlamadım.Bu düğmeleri tedarik edebileceğim ikinci el vb. bir yer var ise bilgilendirmenize rica ederim.,,,

7. Ekose

Ekose Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Gerçek Ad-Soyad:
    Emre Köse
    Araç Modeli:
    Kia Sportage 2018 gdi cool
    Herkese selamlar. 2018 model sportage 1.6 gdi otomatik şanzıman kullanıcısıyım. Bu başlık altında görüşlerimi net belirtebilmek için, 18 ay önce aldığım aracımı her yönüyle değerlendirebilme durumuna vakıf olduğumun kanaatindeyim.
    Sportage , dünyada ilk olarak üretildiği (yanlış anımsamıyorsam 1995-2000'li yıllar olası lazım) günden itibaren üretim bandından hiç kalkmamış , çeyrek asıra yakın süredir sürekli üretilen ve talep gören bir modeldir. Belirli bir geçmişe sahip , suv araç olarak akla ilk gelen ve kendisini kabul ettiren bir modeldir.. Diğer rakip firmaların ürettiği suv modellerin bir çoğunun belki değil çeyrek asır on yıllık geçmişleri dahi yoktur.
    Öncelikle Sportage , sürücüsüne sağladığı fayda yönüyle 10 üzerinden bir puanlama yaparsam 8 alır. Konforlu oluşu , muadilleri arasında en az sorun çıkaran marka olması , ülkemiz koşullarında 5 yıl veya 150.000 km. mekanik aksamda garanti veren bir marka olması, satış fiyatlarının diğer rakip markaların benzer segmentleriyle ve paketleriyle kıyaslandığında cazip olması, yedek parça fiyatlarının rakiplerininkine kıyasla uygun olması , 2016 ve sonraki yıllarda üretilen kasanın Red Dot tarafından en iyi tasarım ödülü alması, 2018 yılında İİHS tarafından güvenlikte en üst seviye ödülünü alması yönüyle diğer rakiplerinin bir adım önünde duruyor.
    Her güzelin mutlaka bir kusuru vardır. Bizim araçların en dikkat çeken kusuru yakıt sarfiyatında biraz müsriftir. Şase, 1530 kg. olan hali hatırı sayılır kütleyi kalkışlarda ve rampada taşımada biraz hantal düşmesi ve muadillerine göre biraz yüksek olması yönüyle bu durumları yakıt sarfiyatına fazla yansıyor. 1.6 lt atmosferik motora sahip olmayıp , 1.4 lt turbo destekli motoru olsaymış sağladığı fayda kesinlikle 1o üzerinden 10 olurdu. Ama sürmesi oldukça keyifli. Varsın yaksın... Verdiği keyfe değer. Kadjar , qashqai , kuga , tiguan süren biri olarak sportage'den aldığım pozitif rahatlığı baştaki dörtlünün hiçbirinden alamadım.
    Kia'nın mühendislerinden beklentim , 1.6 lt dizel motorlu araçları çıkarmalarının yanında düşük hacimli turbo destekli benzinli motorları da piyasaya çıkarmalarıdır. Bu beklentim gerçekleşirse Sportage Türkiye'de en çok satılan suv araçlar içersinde kesinlikle ilk 3'e girer.

Dilim sürçmüşse affola...

karagoz, Tasowich ve Serdar bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş