10 Kasım LPG KABLO

Sportage Prins Taktırıyorum

'LPG Sistemleri' forumunda M.karataş tarafından 25 Eylül 2013 tarihinde açılan konu

1. luganis

luganis Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    3
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hasan
    Araç Modeli:
    Peugeot 307
    Uzun yol için mi

2. Tosbega

Tosbega Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Bayram kırmızıgül
    Araç Modeli:
    Qashgai
    Karışık yanı çoğunluk şehir içi

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. luganis

luganis Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    3
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hasan
    Araç Modeli:
    Peugeot 307
    Vallahi süper
    Mıntajı yapanı bana özelden bildirirseniz sevinirim

4. Mlh06

Mlh06 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Melih düzgün
    Araç Modeli:
    Kia sportage
    Arkadaşlar cümleten hayırlı geceler 2015 8000 km deki kia spo otomatik aracima prins sıvı sistem taktirmayi düşünüyorum Ankara da tavsiye edebileceğiniz sağlam bi usta var mi ? Simdiden teşekkürler hayırlı geceler olsun . . .

5. 2015 Concept Plus 9 binde

2015 Concept Plus 9 binde Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    onur göksu
    Araç Modeli:
    sportage
    Arkadaşlar Merhaba, bende geçen cuma 2015 Concept Plus Otomatik aldım.
    Sıvı Sistem Lpg düşünüyorum. İstanbul da tavsiye edebileceğiniz usta var mıdır?

6. Eren tan

Eren tan Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Sehmus eren tan
    Araç Modeli:
    2016
    Merhaba sıvı sistem prins lpg araciniza taktirdiniz, mi bende takmayı düşünüyorum onereceginiz bir yer var yardımcı olursanız sevinirim

7. Eren tan

Eren tan Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Sehmus eren tan
    Araç Modeli:
    2016
    Prins taktiginiz yeri bizede onerirmisiniz yardımcı olursanız sevinirim. Tskrler.

8. ozgurvar

ozgurvar Sürücü

Alınan Beğeniler:
    19
    Gerçek Ad-Soyad:
    ÖZGÜR VAR
    Araç Modeli:
    YENİ SPORTAGE 1,6 GDI OTM
    Candan mühendislik ve ucel kadosan tavsiye edebilirim. Yaptırdığım araçlarda sıkıntı yaşamadım

LG-D958 cihazımdan gönderildi

9. Eren tan

Eren tan Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Sehmus eren tan
    Araç Modeli:
    2016
    Candan mühendisliği onerirmisiniz. Tskr ederim verdiğiniz bilgiden dolayı. Forumda araba kesinlikle performans kaybı yasanmiyor deniliyor dogrumudur acaba kullanan biri olarak ne dersiniz

10. ozgurvar

ozgurvar Sürücü

Alınan Beğeniler:
    19
    Gerçek Ad-Soyad:
    ÖZGÜR VAR
    Araç Modeli:
    YENİ SPORTAGE 1,6 GDI OTM
    Sivi sistemde yasamazsiniz Ben kendim bizzat kullanıyorum Dizelciler bile inanamıyor 18kuruş yakıyor Sportage zaten çok torklu bir araç değil performans benzinde bile kötü Lpg hiç etkilemiyor Gönül rahatlığıyla takdirin 30bin km sonra amorti eder

LG-D958 cihazımdan gönderildi

11. Eren tan

Eren tan Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Sehmus eren tan
    Araç Modeli:
    2016
    Cok
    Teşekkür ederim Allah kaza bela vermesin. Taktircam inşallah araç daha gelmedi baiiye. Amorti işini anlamış değilim ben yılda 20000 km yaparsam yada daha düşük yaparsam ne olur. Amorti nasıl oluyor beni aydınlatır mısınız

enespo bunu beğendi.
  12. ferhat_sm

ferhat_sm Sürücü

Alınan Beğeniler:
    66
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ferhat elcelik
    Araç Modeli:
    Kia sportage
    Amorti olayi sudur mesela ben yilda 10000 km yapiyorum aracimda sehir sakin kullanmamda 35 kurus yakiyor(son degerlerimdir 170 bin liralik benzin ile 497 km yaptim kayseride)aracima lpg taktirirsam sivi sistem 6000 lira civaridir ve aracim ortalama 20 ila 25 kurus yakacaktir.biz 20 kurusu baz alirsak arada km de 15 kurusluk fark oluyor(kendi aracimin yakitina gore konusuyorum).40000 km yol yaparsam aracim benzinde 14000 liralik benzin yakacatir.lpg taktirirsam 20 kurus olarak hesaplarsak 40000 kmde 8000liralik gaz yakacaktir.8000 lira gaz parasi arti 6000 lira sivi sistem parasi totalde sizinde masrafiniz 40000 km sonra 14000 lira olacaktir.bu durumda araciniz 40000 km sonra amorti ederek yakitta kara gececektir.amorti etme olayi budur umarim aciklayici olabilmisimdir.tabi kimisi bu 40000 kmyi 1 senede yapar kimide benim gibi 4 sene de takdir sizin hayirli kazasiz belasiz yolculuklar...

Eren tan bunu beğendi.
  13. ReNe

ReNe Super Moderator Super Moderator

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    BMW 116 D 1.5l 8 ileri Zf
    Beyler Facebookta bir lpg forumu var Sportage i35 için falan , Marjet sıvı lpg kitler varmış 4200 tl civarında montaj yapıyorlar diye okuyorum . Taktıranlar şimdilik çok memnun olduklarını söylüyorlar , benzin harcaması da yokmuş , konu hakkında bilgisi olan var mı ?

14. ferhat_sm

ferhat_sm Sürücü

Alınan Beğeniler:
    66
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ferhat elcelik
    Araç Modeli:
    Kia sportage
    Kahraman Maras imali fakat henuz cok yeni bir firma oldugu icin pek guvenemiyoruz.tabi taktirip memnun olan arkadaslarda var yerli mali umarim sorunsuz olur

15. ReNe

ReNe Super Moderator Super Moderator

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    BMW 116 D 1.5l 8 ileri Zf
    Yerli Derken ne kadarı yerli acaba ? Çinde imalat edilen parçalar vardır sanıyorum . Piyasadaki diğer firmalardan yüzde 35-40 gibi oranda uygun sanırım kitin maaliyeti ;) Ben şu adamların muhabbetlerini yakından takip edeyim :D

16. spepe48

spepe48 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Sezar
    Araç Modeli:
    ix35
    İyi günler arkadaşlar...

Biraz uzun olduğu için 4 bölüm de anlatacağım,

1. Bölüm

Benim araç ix35 ve 2 yıldan beridir prins sıvı sistem lpg var. temmuza kadar hiç bir sorun yoktu. Temmuz başında şu şekilde bi sorunun oluştu; Bu arada Muğla-Ortaca'da oluyor bu olaylar.

- Araç çalıştıktan bi süre sonra, araçdan benzin kokusu gelmeye başlıyordu. Ne oluyo filan derken yaz aylarında benzin deposunun hava yapabileceğini duydum. Benzin deposunun oradan benzin uçuyordu. Benzin kapağını açınca baya baya kuvvetli bir hava tısss diye çıktı.

- Sevise gidecektim, bu arada şehir içinde dolaşırken dur bide benzine alayım dedim ve benzine aldım aracı. 100 m sonra araç stop etti ve bir türlü çalışmıyor. Marşa basa basa aküyü zayıflattım. Zaten akşam üzeriydi aracı park ettim eve gittim. Sabah başka bi araçla geldim takviye ederek denedim bir iki denemede aracı çalıştırdım. Bi anlam veremedim. Aracı benzinliğe gidip lpg sini doldurdum. Bir müttet öyle kullandım hiç bi sorun yoktu.

- Öğleden sonra biraz daha kullandım evin önüne gelince bi baktım yine benzin kokuyor. Aracın arkasına eğilip baktım o esnada bi pompa sesi benzin deposundan mı yoksa lpg pompasındanmı bilemedim. ama baya baya bi pompa sesi. Hemen çıktım lpg ciye gidicem yolda aracı benzine alayım dedim tak stop etmesin mi araç. Marşa basıyor ama kesinlikle çalışmıyor.Aracı bıraktım öylece lpg cide adam azlığından gelemiyor yarına bıraktım ve eve gittim.

-- Ertesi gün sabah araca gittim, marşa bastım araç çalıştı. Sonra lpg ye aldım rahat çalışıyor. Prins yetkili servisi bizim ilçede yok. Muğla merkez de var. Bastım oraya gittim.

Gerisini 2. Bölümde anlatacağım

2. bölüm.

Servise vardım benim araca sıra gelince durumu anlattım. Aracı bilgisayara bağladılar bir müttet sonra bana "akü zayıf olduğundan benzin valfi devreye girmemiş" sorunun bu olduğunu söylediler. Aküyü ölçtüler değerleri iyiydi. Aküyü değiştirmek istediler sorunu halledecekse değiştirin dediler. Akü değiştirildi bende Ortacaya geri döndüm.

Akşam üzeri yine benzin kokusu gelmesin mi. Dur benzine alayım dedim ve... araç yine stop etti. Çıldıracağım bu ne şimdi. Çalışmıyor yine bir türlü.Ertesi gün bir haftalık tatile çıkacaktım. Tüm planlarım bozuldu. Belki soğuyunca çalışır dedim 3 saat sonra bidaha deneyim dedim. Bu sefer çalıştı, aracı benzinde bırakıp baya bi sürdüm. Araç benzinde iken koku da gelmiyor. Araç durduktan sonra pompa sesi de gelmedi.

Aracı benzinde kullanarak tatile gittim geldim. Gelir gelmez Muğla Prins yetkili servis olan ÖN-AY LPG ye vardım. Durumu anlattım. Bir şey bulamadılar. Bu sorun oluştuğu zaman hemen gelirsen daha iyi bir çözüm bulabiliriz dediler.Tekrar Ortaca döndüm.

Bu arada, Ortaca Muğla arası gidiş geliş 170 km.

Ertesi gün koku olayı olunca hemen Muğla gittim. Taktılar bilgisayara önce bir şey göremediler. Sonra İzmir de biriyle görüştüler. Ben de teknik öğretmen olduğum için durumu anladım. Malesef bu yetkili bayi prins bilgisayar programını kullanmayı bilmiyorlar.35-40 dk'Lık telefonla eğitim sonrası programlarını da güncelledikten sonra sorunu buldular. Motorun üzerinde bulunan bsubar diye bir cihazın arızalı olduğunu tespit ettiler. Tamam neyse dedim. Sorun hallolacakya sorun değil. Sipari geçtiler, Tarih 25 temmuz. ( Bu zamana kadar 3 defa muğlaya gittim geldim, yaklaşık 150 tl'lil benzinim uçtu)

Muğla ÖN-AY lpg nin sahibi Öner bey parçanın haftaya kalmadan bu cuma günü geleceğini(29 temmuz) bana haber vereceklerini söyledi bende evime Ortaca'ya araç benzin'de olarak döndüm.

gerisini 3. Bölüm de anlatacağım,

3. Bölüm

Parça beklerken aracı benzinde kullanıyorum tabiki.

Bize söz verilen tarih geçti arayan yok. biraz daha zaman geçti 2 Ağustosta ben aradım. Şu... bu... filan... parça bu hafta sonu gelecek v.b., o tarih geldi arayan yok yine ben aradım. Bir sürü mazeret işte şu gün gelecek filan filan...

Bu şekilde 10 üzerinde aramalarım hepsi boşuna çıktı.Sonra prins müşteri hizmetlerine telofonla durumu bildireyim dedim. İpragaz'a bağlıya onların hattından arayarak Tlf'daki Özlem hnm durumu anlattım. Parça neden gönderilmiyor bunu bana açıklayın dedim, şikayet oluşturacağını incelenip durumu bana bildireceklerini söyledi. Tamam dedim bende.bunun üzerine iki günde bir burayı arayıp durumu soruyorum ama hala incelemede hala incelemede olduğunu söylüyordu Özlem hnm.

19 ağustosta servis parçanın geldiğini haber verdi. Tam Muğla'ya doğru yola çıkıyordum ki servis bi daha aradı. Yanlış parça geldiğini gelmememi söyledi. Derin bir iç çekerek tamam diyebildim.Bu durumu da hemen prins müşteri hizmetleri hattındaki Özlem hnm a bildirdim. Eylül ayı girmiş servisle tlf arkadaşı olmuş, prinstan bi cevap gelmemiş ilginç bi durumun içerisindeydim.

ÖN-AY LPG nin sahibi Öner bey izmir den sorumlu Hasan Beyin tlf'u verdi. Tüm bölgeye o bakıyormuş. Aradım kendilerini; Benim durumumda bir kaç kişinin daha olduğunu durumla ilgili bizzat kendisinin ilgendiğinden bahsetti.Bu durumun nereden kaynaklandığını sordum. Parça türkiyede mi yok, dağıtımda mı bi sorun var. Kendisinin de buna bi cevap alamadığını söyledi. ama benimle yakınen ilgilendiğini belirtti. Bende bekledğimi belirterek tlf u kapattım. Arkasında Prinsı aradım. Bana geri dönüş yapımamasına Özlem hnm da şaşırmış gibi yaptı. 2 gün sonra prins adına Hasan bey dönüş yaptı parçayı bizzat kendisinin kargoya verdiğini servisi de arayıp beni aratacağını söyledi. Bende inancımı kaybettiğimi parça gelmeden inanmacağımı belirttim.

Ertesi gün 10 Eylül günü servis beni aradı parçanın geldiğini söyledi. Hemen Muğlaya gittim.Aracı açıp parçayı getirdile ne olsa iyi... Evet... Yalnış parça göndermişler... Yok daha da neler...

Gerisini 4. Bölümde anlatacağım

4. Bölüm.

25 temmuzda siparişi geçilen parça, 10 Eylül de 2. defa yanlış gönderiliyor. İzmir sorumlusu Hasan beyle görüştük Muğla ÖN-AY lpg ile tartıştık. Prinsı aradım her yerden madur edilen benim. Şu an beklemedeyim. Ettiğim zarar;

- 5 defa Muğlaya vardım geldim. 6. sını da gideceğim. (5*170= 850km) hiç bir sonuç elde edemedim son ikisini benzinde gittim geldim.

- İlk gidişimde gereksiz yere aküm değiştirdiler. (270 tl)

- Bu parça bekleme esnasında aracımı 2500 km benzinde kullandım (400-500 tl zarar)

- 150 tl lik benzinim uçtu bu arızadan dolayı.

Bu zaralarımı Muğla ÖN-AY LPG ye anlattım. tınlamadı. Hasan beye anlattım. Benim şirket olarak bi depo lpg nizi karşılayalım dedi. Prins müşteri hizmetlerinden zaralarımı istedim daha cevap yok.

Prins müşteri hizmetleri böyle. Malesef ürünün parçasını bile temin etmekte zorlanıyorlar. Geri dönüş yok. Yetkili bayi arızayı bile bulmakta yetersiz.

Sizler bu durumu bilmenizi istedim. Bana da tavsiyelerinizi dört gözle bekliyorum.

17. sercandoguc

sercandoguc Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    9
    Gerçek Ad-Soyad:
    sercan doğuç
    Araç Modeli:
    2015 sportage comfort
    Geçmiş olsun.Demek ki prins esnaf değilmiş.

18. ferhat_sm

ferhat_sm Sürücü

Alınan Beğeniler:
    66
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ferhat elcelik
    Araç Modeli:
    Kia sportage
    Hocam gecmis olsun diyorum ve ekliyorum en kaliteli ve guvenli surus aracin orjinal yakiti ile yapilan surustur.maalesef ulkemizdeki cakma esnaf ve misyonsuz firmalar oldukca bu sebep sonuc iliskisi değişmeyecektir.belki yakita biraz fazla verecez ama turkiyede buna katlanmak zorundayiz en azindan araclar zarar gormeyecek ve en onemlisi bence aracimizdan sogumuyacagiz

Ali34CaN bunu beğendi.
  19. Tosbega

Tosbega Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Bayram kırmızıgül
    Araç Modeli:
    Qashgai
    Yav okudum geçmiş olsun bende prins taktırdım :) korkar oldum :(

Sent from my iPhone using Tapatalk

20. KAPSHY

KAPSHY Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.234
    Gerçek Ad-Soyad:
    Tolga KAPŞIGAY
    Araç Modeli:
    KİA RİO 1.4 crdi hb (2013)
    Forum kuralları gereği kendinizi tanışma bölümünde yeni konu açarak tanıtınız.

Bu Sayfayı Paylaş