10 Kasım LPG KABLO

sportage lpg soruları/deneyimleri.

'Sportage' forumunda uyumsuz tarafından 24 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

1. Nayi05

Nayi05 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Nayi Kainat
    Araç Modeli:
    2013 Spo
    Bende Landirenzo marka LPG taktırdım.Uzun yolda 30 kuruşa kadar indi.Performans olarak birşey hissetmedim.Klima açık ve ortalama 120 ile seyahat ettim.Motor garantisi vermesi firmanın en büyük artısı.

2. k~a~d~i~r

k~a~d~i~r Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    kadir
    Araç Modeli:
    sportage
    mersinde nereye taktırdınız

3. ratyum

ratyum Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Murat
    Araç Modeli:
    2014
    Romano marka LPG (made in italy) tecrübeyle sabittir. Çok sessiz, Ekonomik ve sorunsuz. Kia sportage a özel kit üretmiş.

4. ramazan yurttapan

ramazan yurttapan Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ramazan yurttapan
    Araç Modeli:
    206
    ratyum ne kadar zaman oldu lbg takalı memnunusunuz nerede taktırdınız ses ve koku var mı avm’lere girebiliyor musunuz ? Takarken araca herhangi bir zarar veriyorlar mı

5. serdarsoyman

serdarsoyman Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Serdar Soyman
    Araç Modeli:
    Sportage
    Merhaba arkadaşlar 2015 benzinli otomatik aldım ve tüp taktiracam. Konu ile ilgili bilgisi olan varsa paylaşabilirmi

6. Merkez

Merkez Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hüseyin Özarmağan
    Araç Modeli:
    Kia Sportage 2017
    Arkadaşlar 2017 Sportage otomatik aracıma lpg ci arkadaşım romano taktı çalışması yakıtı güzeldi ancak zaman zaman lpg anahtarı devre dışı kalıyordu beyin arızası dedi arkadaşım istersen Atiker Atikfast beyin takalim dedi su an beyin Atiker çok memnunum.

7. Sinan soybelli

Sinan soybelli Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Sinan soybelli
    Araç Modeli:
    Kia sportage
    Arkadaşlar bende 2012 1.6 gdi sportageye atiker atikfest taktırdım modülü Kütahya da... Yanlız arada tekleme yapıyor... Bujileri de değiştirdim.. Neden olabilir acaba

8. mtyvz

mtyvz Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    kara
    Araç Modeli:
    kia sportage
    Romano iyidir, hem de en iyisidir, sportage a en uyumlu olandır.

9. ukskn

ukskn Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ünal Keskin
    Araç Modeli:
    Kia Sportage Gt-Line Prestige
    Merhabalar, Ben Konya'da yaşıyorum . Prins VSI2 LPG kiti taktırdım . Aracım Kia Sportage 2016 TGDI GT-Line Prestige. Çok memnunum. 71 LT'lik tank taktılar 185 TL ye doluyor şehir içi kullanımda 600 Km gidiyor. benzinle birlikte ortalama 0,43 krş yakıyor. düşünenler için tekrar söylüyorum tavsiye ediyorum performans açısından da hiçbir kayıp yok.

Tasowich bunu beğendi.
  10. Tasowich

Tasowich Sürücü

Alınan Beğeniler:
    8
    Gerçek Ad-Soyad:
    Tahsin ÖZKAN
    Araç Modeli:
    Sportage concept plus
    Ne kadara maloldu size

11. Tasowich

Tasowich Sürücü

Alınan Beğeniler:
    8
    Gerçek Ad-Soyad:
    Tahsin ÖZKAN
    Araç Modeli:
    Sportage concept plus
    hocam birde bu lpg takımı varsa aracın garantisini nasıl etkiliyor.

12. ukskn

ukskn Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ünal Keskin
    Araç Modeli:
    Üstadım ruhsat işleme dahil 8.300,00 TL hallettim .

13. ukskn

ukskn Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ünal Keskin
    Araç Modeli:
    takıldıktan sonra servislik tek işim oldu kapı mentşeleri gıcırtı yapıyordu onları değiştirdiler garanti dahilinde ama bildiğim motor garantsi sona eriyor lpg taktırdığımızda.

14. Tasowich

Tasowich Sürücü

Alınan Beğeniler:
    8
    Gerçek Ad-Soyad:
    Tahsin ÖZKAN
    Araç Modeli:
    Sportage concept plus
    Kazasız belasız binin inşallah teşekkür ederim cevaplar için

ukskn bunu beğendi.
  15. ukskn

ukskn Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ünal Keskin
    Araç Modeli:
    ben teşekkür ederim .

16. mohikaan

mohikaan Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Kaan Karaağaçlı
    Araç Modeli:
    Sportage
    Merhabalar. Sportage aracımı yeni aldım. 1.6 Benzinli 132 hp AT. 2017 model ve 27.000 kmde henüz. Malum garantisi devam etmekte. Genel itibariyle araçtan memnunum çok konforlu ve donanımlı bir araç. Her ne kadar atmosferik motorundan dolayı biraz ağır kalsada yüksek devirlerde tatmin edici serilikte. Fakat sorunda bu yüksek devirlere çıktığında ve istanbul trafiğine girdiğine ortaya çıkıyor. Oda YAKIT !! Yaklaşık 1000 kmdir aracı kullanmaktayım. Aracın 10 litreden aşağı düşmeyen yakıt tüketimi canımı çok sıkmakta. Hemde gaza gaz pedalının altında yumurta varmışçasına nazik basmama rağmen. Öyle seri kalkışlar dip gazlar falan yok yani. Almadan önce lpg takarım istediğim yere giderim diye düşünüyordum. Bu aracımdan önce BMW 330 Cİ kabrio aracım vardı. Sıralı sistem lpg de %50 civarında tasarruf sağlıyordum. Daha doğrusu araç lpg ye geçtikten sıfır benzin tüketiyordu. 15 litre lpg bile tüketse umrumda değildi açıkçası. Sportage GDI motor olayını çok araştırmamıştım taki İstanbulun en büyük Otogaz dönüşüm firmaları ile defalarca iletişime geçtikten sonra öğrenmiş bulunmaktayım GDI motorun ne olduğunu. GDI motorlar için uyumlu kitleri incelediğimde işin içinden çıkamadığım, çözüm üretemeyeceğim daha doğrusu kararsız kaldığım bir çıkmaza girdim. Tüm otogaz dönüşüm firmaları ile defalarca görüşmeme istinaden verdikleri tasarruf değerleri şu şekildedir ; karma sistemde %25 ila %35 , (atiker, landirenzo, prins, brc ) sıvı likid sistemlerde ise %40 ila %50 (prins ve brc) arasında tasarruf yapabileceğimi söylediler. Şimdi hesap yapıyorum. 100 km.de 10 lt yakan aracım bugünkü benzin fiyatıyla 70 TL. yakıyor. Karma sistemde ortalama %30 tasarruf sağlasam 100 km.de 21 TL tasarruf sağlamış olacağım. Aracıma 6-7 bin liralık italyan malı veya ithal bir kit takmayı düşündüğümde, taktığım lpg kitini yaklaşık olarak 30.000 km.de amorti etmiş olacağım. Beni en çok düşündüren bu komik tasarruf değerlerine rağmen tabiri caizse kız gibi olan aracımın Kia Çelik grup garantisinden çıkacak olması. Hani takacağım lpg %50 tasarruf sağlar az yakarım ya istediğim yere keyifle giderim başlarım garantisine derim taktırırım keyifle binerim. Riskide bende olur. Attığım taş ürküttüğüm kurbağa misali. Ama 6-7 bin lira ver %30 (100 km.de 21 TL) gibi komik bir oranda tasarruf yap, motorun garantiden çıksın. Bilemiyorum ya. Açıkçası çıkmazdayım. Şunu diyebilirsiniz %50 tasarruf yapan liquid sistemler var kardeşim tak onu. Ama arkadaş 12 bin ila 15 bin tl gibi fiyatlardan bahsediyorlar. Brc ve Prins in sıvı sistemleri. Kafayı yemiş bence millet paralara bak. Aslında senede 10.000 km yaparım diye düşünüyorum sıvı sistem en ideali ama araç kredisi ödediğim bu dönemde üstüne birde lpg için 10 ay boyunca 1500 tl taksit ödemem imkansız gibi. Arkadaşlar yardımcı olmanızı istiyorum. Sizce ne yapmalıyım. Araçtan soğumaya başladım. Henüz 1000 km. yapmama rağmen. Lpg işi canımı çok sıktı. Ne taktıracağımı ve ne yapacağımı bilmiyorum. Samimiyetle şunu söylemek istiyorum GDI motorun lpg dönüşüm kitlerinin bu kadar sıkıntılı daha doğrusu pahalı olduğunu bilseydim bu araca karşı ön yargılarım olurdu. Belki de başka bir SUV Crossover sınıfına yönelirdim.

17. ggunes

ggunes Sürücü

Alınan Beğeniler:
    94
    Gerçek Ad-Soyad:
    GGUNES
    Araç Modeli:
    Duster
    Prins VSI2 DI (Karma Sistem) ile uzun yolda 100-120 km hızla 100km mesafede yaklasik 1 lt benzin, 10 lt.LPG harcarsiniz.
    Hesabi ona gore yapin.
    Net tasarruf kullanima bagli olarak %37-40 arasinda seyrediyor.

Bu Sayfayı Paylaş