10 Kasım LPG KABLO

sportage lpg soruları/deneyimleri.

'Sportage' forumunda uyumsuz tarafından 24 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

1. maminci

maminci Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    10
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet Aminci
    Araç Modeli:
    Toyota corolla
    Akın Bey ben olsam yakıttan önce, ne marka lpg, hep gazla mı çalışıyo yoksa önce benzinle çalışan sıralı sistem mi , çekiş nasıl, tekleme silkeleme vb sorun var mı, soğuk havalarda nasıldı vb sorardım, tekrar görürseniz benim yerime sorar mısınız?:)

Önemli olan bu sorunlar olmadan az yakması, adamı siinr hastası ederek az yakıyosa bir anlamı yok bence.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 14 Mart 2012
  2. buklumss

buklumss Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Selamlar arkdaşlar ;
    Ben 2012 sportage almak konusunda sadece yakıt tüketimi ve ilerde yakıt fiyatlarındaki artış sebebi ile lpg dönüşümünün şart olma ihtimalini göz önünde bulundurduğumdan tereddüt etmekteyim.

Test aracını kullandığımda gerçekten aracın kullanımından zevk aldım ancak tüketim 11.7 gösteriyordu.Yetkili arkadaş ise aracın test aracı olmasından dolayı bu kadar yüksek tüketiminin olduğunu söyledi ancak 8.2 tüketimi olduğu söylenen bu aracın nasıl 11.7 tüketim göstermiş olduğu ile ilgili soruma pekte tatmin edici bir cevap almadığımı düşünüyorum.

Siz kullanıcı arkadaşlardan ricam bana malum istanbul trafiğinde daha çok havalimanı-beşiktaş güzergahı gibi yoğun bir güzergahta aracın olası tüketimi ile ilgili gerçek yorumlar vermenizi rica ediyorum.
    Bir kaç yorum okudum gerçekten kullanımda 9 lt civarındamı tüketimi var ?

Ayrıca ilerde lpg dönüşümü ile ilgili müspet bir durum olma olasılığı nedir ?atiker ile görüştüm yapabileceklerini söylediler yaklaşık 4500 tl civarında bir maliyetten bahsettiler diğer taraftan ise brc kesinlikle aracın motor sağlığı için gdi motorlarda mümkün olmadığını söledi.

Arabayı almak için kendimi zor tutuyorum tek kafama takılan yakıt tüketiminin yoğun trafikte ne şekilde olacağı ?

Acil bilgi rica ediyorum gece uykularım kaçıyor :))))))

3. 01 bht 04

01 bht 04 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    slm arkadasım aracın fabrıka sehır ıcı verısı 8,2 bence dogru aracı ılk aldıgımda 50 tl lık benzıne lt 4,34 olmak kaydıyla 125 km goturuyordu suan araba acıldı 4000 kmde yakıt ta bıraz dustu ama benzının ltsi 4,54 oldu yıne 125 km yapıyor,arabam com adresınde raportör sehır ıcı yakıt tuketımı 8,8 demıs raportörun test ettıgı vtrafık ıstanbul ben adanadayım hesabını siz yapın artık aracı ılk aldıgım zamanlarda 160 km den yukarı cıkmıyordu sımdı 188 kmye cok rahat cıkıyor ama ne hıkmetse 188 de zınk dıye duruyor,leon,cıvıc,ınsıgnıa,vs tarz arabalardan az yakıyor cok yakmıyo.Test aracının 11lık verısı bence her defaqsında arabaya acemı bır cok ınsan bınıyor dengesız gaz ve fren olayları oluyor ve arac calısır vazıyette aracın sagına soluna bakıyorlar işte bundandırki aracın yakıt tuketımı artıyor BİLGİNİZE

4. Aknxxx

Aknxxx Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    1
    hocam bizim konuştuğumuz kişi araç sahibi değildi..

showroom yetkilisiydi...:)

spo almak istediğimi bildiğinden gaz takılabildiğini ve az yaktığını anlatmak istedi :)

5. 01 bht 04

01 bht 04 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    slm az önce altınok otogaz isimli denizlide faaliyet gosteren bır fırmayı aradım sportage lpg taktıklarını soyledı,taktıgınız aracta bır sıkıntı varmı dıye sordum bır sıkıntı olmadıgını soyledı arac su an ıstanbuldaymıs 90 tl lık lpg ıle 400 km yol yapmıs net %40 tasarrufunun oldugunu soyledı,patronlarının tlf verdi onunla gorusun dedı (0530 5209090,ama ben adanadayım nasıl olacak nasıl taktıracak (iş yeri tlf:0258 251 71 71)

6. ReNe

ReNe Super Moderator Super Moderator

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    BMW 116 D 1.5l 8 ileri Zf
    Benim Ceratodan az yakıyor , ilginç ...

7. pimbo

pimbo Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    cok iyi deger lpgyi sevmem ama boyle yakarsa yaptırırım

8. 01 bht 04

01 bht 04 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
  9. Dimitri

Dimitri Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    1
    Süper Bir Değer Biraz Daha Yaygınlaşsa İyi Olur Fikir Vermiş Olur Hepimize

10. pcorjin

pcorjin Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    fırat onat
    Araç Modeli:
    sportage
    arkadaşlar denizlideki iş yerini aradım 3300 tl ye takıyorlarmış.bunlar iş olsun diyemi bu fiyatı veriyorlar yoksa fiyatları normalmi? benim şahsıma olan aracı 3 yılda amorti etmez lpg.

11. bucalı06

bucalı06 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    yakıt sarfiyatı

arkadaşım selam
    ben aracımı yeni aldım açıkcası yakıt sarfiyatı biraz ürküttü
    yeni araçlarda sarfiyat neden daha fazladır birde ilk 3000 km. 3000 devri geçmemeye özen göster derler aslı varmı motoru açmak için kaç km den sonra yüklenmek gerekir
    cevaplar için şimdiden teşekkürler

12. ReNe

ReNe Super Moderator Super Moderator

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    BMW 116 D 1.5l 8 ileri Zf
    Merhabalar , yeni üretim teknikleriyle üretilmiş motorlarda artık rodaj yok ama yinede üreticiler ilk 1000 km boyunca yüksek süratlerde araç kullanımını tavsiye etmiyorlar sizde bu kurala riayet ederseniz motor ve yürüyen aksam parçalarının uzun ömürlü olması için iyi bir başlangıç yapmış olursunuz . Araçlar ilk çalışmaya başladıklarından itibaren biraz fazla yakıt tüketiyorlar çünkü yararlı kurum oluşumu gerçekleşmesi için 5000 , 10.000 km gibi yol katetmek gerekiyor . Tabii zamanla kurum çok artıyor o zamanda carbon clean gibi işlemlerle motorun içini daha temiz tutmamıza yardımcı oluyor .

13. nmn38

nmn38 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    6500 km 7.7 lt yazanı gordum

14. Aknxxx

Aknxxx Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    1
    Hocam biz senin DS4 ün fotoları görmedik mi sanki hala :)

15. maminci

maminci Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    10
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet Aminci
    Araç Modeli:
    Toyota corolla
    :)

16. Alicanım

Alicanım

Alınan Beğeniler:
    14
    Araba hoşuna gitti aldın.Sportage,neden hala benzin çok yakıyor,lpg taktıracam gibi söylemler bence yanlış.Eğer yakıt en önemli şeyse o zaman ona göre bir araç alacaksın.Eskilerin bir sözü var <hem 50 kuruş olsun hem de şoför mahilli(yanı) olsun.>derler.Şimdi hem sportage gibi bir arabaya bineceksin hem de yakıtından şikayet edeceksin?Ben yerinizde olsam hemen o arabayı satarım,lpg taktırmam.

Arabayı görünce (sportage)yi bayıldım.Ama alacak gücüm yoktu.Banka kredisiyle Rio'yu alabildim.Şuan için çok memnunum.Gücüm yetseydi sportageyi alır keyfime bakardım.

17. cdisci

cdisci Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Ben adana dan fiyat aldım 1700 tl yeni sportageye ancak tasarruf anlamında ne kadar fayda sağlıyor bilemiyorum daha yeni bira daha yaygınlaşsın derim ben

Yol durumuna göre 7.4lt ile 8.5lt arası yakıt tüketiyor ancak tabii ki kullanmayla da değişiklik göstereceği malumunuz süper bir araç aracımı çok seviyorum herkese nasip etsin inşallah

18. Lovato

Lovato Lovato Otogaz Sistemleri Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Utku Beyaztaş
    Araç Modeli:
    Sportage
    Merhaba arkadaşlar, bir kaç gündür giremedim siteye ancak yazabiliyorum. LOVATO olarak Sportage, ix 35 gibi GDI motorlu araçlara tsı larda olduğu gibi montaj yapıyoruz. Hatta TSI sistemlere göre daha ekonomik olduğunu söyleyebiliriz. çünkü benzin tüketimi tsı lara göre daha düşüktür. minimum %30-35 arası tasarruf sağlayacaktır.
    Montaj fiyatları şuanda yağlama sistemleri ile birlikte ortalama nakit 3300- vadeli 3500 tl arasındadır. ileride fiyatlar nasıl olur, şuanda kestirmek zor tabi. plus paketlerde olan start-stop seçeneği lpg sisteminde de aktiftir. yani stop tan sonra tekrar direk lpg ile çalışmaktadır. Lpg den kaynaklı herhangi bir arıza lambası yanmaması için obd sistemi aktiftir.

19. maminci

maminci Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    10
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet Aminci
    Araç Modeli:
    Toyota corolla
    Ağzınıza sağlık, düşüncelerime tercüman olmuşsunuz, lpgciler alınmasın lütfen ama şu güzel tasarıma nasıl lpg taktıracaksınız, ya uymazsa??

20. Soyutpadisah

Soyutpadisah Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Kesinlikle Haklısın arkadaşım. çok sıkıştırmaz isen rahat kullanımda araç 100/8 Lt yakıyor. Benim 7,5 gösteriyor hemde istanbulda kartal tuzla rası akşam sabah trafiğinde kullanıyorum. Eğer bu yakıt fazla LPG taktırayım diyen var ise hiç almasa daha iyi

Bu Sayfayı Paylaş