10 Kasım LPG KABLO

sportage ile uzun yol deneyimleri

'Sportage' forumunda Passcard tarafından 5 Mayıs 2013 tarihinde açılan konu

1. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Taner beyin arabası manuel.
    Otomatik ile bu değerleri yakalamak çok zor. Hatta imkansız.

2. ahmet.ahmet

ahmet.ahmet Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ahmet ahmet
    Araç Modeli:
    Sportage
    Slm bende spo alalı 45 gün oldu 6000 km yol yaptım arkadaşın dediği savrulma hissi bende de oldu savrulmak değilde yandan rüzgar yersiniz aracınız yandan itilmiş gibi olurya yaşanan olay bu hatta bugün Mersin den Karamana ordan da Antalyaya geçtim özellikle düz yolda defalarca yaşadım hızında veya viraja girmede sorun yaşamıyorum bir önceki aracım gibi olmasada virajlarda oldukca başarılı araca alıştıktan sonra viraja girmek sorun olmuyor spo verilen paranın hakkını bence yeterince veriyor

3. taner_sportage

taner_sportage Sürücü

Alınan Beğeniler:
    20
    Gerçek Ad-Soyad:
    Taner
    Araç Modeli:
    Sportage plus
    arac manuel start stop lu

luganis bunu beğendi.
  4. ketoprofen93

ketoprofen93 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet TOPAL
    Araç Modeli:
    2015 Kia Sportage
    Bende 2012 jettadan Sportage geçtim virajlarda tedirginlik oluyodu yol tutuşu iyi değildi lastik basınçlarını ölçdüğümde 50 çıktı :D
    bende 39 a indirdim araç yüklü 39 yazıyo normal 33 daha indiriyim mi yoksa kalsın mı indirdikten sonra biraz gezindim 20 km kadar yol yaptım daha hem viraj hem yol tutuş hemde tümseklerdeki geçişi daha iyiydi. ayrıca araç 460 km de yakıt 9.5-10 arası 10 u hiç geçmedi aracıda 3000 4000 devirde kullanıyorum

5. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Ben 2012 den beri 32-33 kullanıyorum. Bence sizinki fazla. Arabayı yüklendiğinde yüke göre ayar yapıyorum.

6. ketoprofen93

ketoprofen93 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet TOPAL
    Araç Modeli:
    2015 Kia Sportage
    Ben tekrar indiriyim o zaman teşekkürler

ism@il bunu beğendi.
  7. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    rica ederim. 33 e alışınca daha yüksek değerlerde araba resmen hopluyor yolda. sizde zamanla yüke bağlı olarak dengeyi sağlarsınız.

8. Q7X51

Q7X51 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    117
    Gerçek Ad-Soyad:
    Oğuzhan AKBULUT
    Araç Modeli:
    Kıa Sportage 1.6 Otomatik 2015
    Bende dün 100 km lik uzun yol yaptım.Virajlı yol yani virajlı dediğim Bursa Yalova gemlik yolu.
    Oralara arabada 500 kilo falandık herhalde 5 kişi Full bagajda 75 kg yük var.Vallaha arkadaşlar ben daha lastik hava basıncını ölçmedim hep ölçücem diyorum unutuyorum ölçsem 50 bile çıkabilir :)
    Neyse işte o virajlı yollara 145 ile girdim esp açık arabada çok fazla yük olduğu için araba daha ağır yani daha daha iyi yola bastı esp devreye girdi 140 ile baya baya döndüm virajları Yol Tutuşu güven veriyor gerçekten.birşeyi atlamamak lazım.Bu aracın yol tutuşunu deniycekseniz direksiyon modunu spora alın arkadaşlar.
    Konfor ile normalde döndüm virajları aracın direksiyonu biraz yüzdü .Tam istediğim hakimiyeti alamadım 140 ile falan dönerken.
    Spor a aldığım gibi güven ve hakimiyet duygusunu baya aldım yani araçta daha iyi döndüm adı üstünde Spor mod zaten.
    Konfor olarak süper bir araç ama lastikleri berbat.araçtaki herkes memnun kaldı.Bende memnun kaldım.Dual Klima ve güneşliği önlemek için olan ek çok işime yaradı uzun yolda.Ama Hız Sabitleyicinin eksikliğini biraz hissettim çok olmasa.Olsa daha iyi olurdu gibime geldi
    araçta 500 kg yük vardı dediğim gibi performans olarak bayır çok tırmandım.Bu araçla 2000 devir gibi o civarlarda devirle girerseniz bayırlara bayılıyor arkadaşlar.Viraja girmeden klastik atmosferik motor.Daha öncedende atmosferik araç kullandım taktiklerini biraz bilirim :)
    Yani bu araçta rampaya direk 4500 ve üstü devirde girin araç hemen canlanıyor yeterki ramplara 4500 ve üst devirlerde girin şanzıman vites değiştirip araç 135 bg in hakkını tamamen veriyor.
    Benim izlenimlerim bunlar arkadaşlar ben cok memnun kaldım uzun yolundanda

Arabacıadam bunu beğendi.
  9. Pınar

Pınar Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Pınar G
    Araç Modeli:
    Sportage
    Merhaba,
    Spom 900 km de. Alalı 6 ay oldu. İstanbuldan İzmire gideceğim. Fazla tecrübeli değilim.
    1. Yola çıkmadan önce yapmam gereken birşey var mi? Ne bileyim, uzun yoldan önce bi bakim falan söz konusu mu?
    2. Lastiklerin havası azalınca uyari verecek sanırım. Yine de lastikleri yola çıkmadan şişirmek gerekir mi, hic gerek yok mu?
    3. Motor suyu 2 çizginin ortasındaydı. Araba soğukken nerde olması daha iyi?

Aslında herşeyin kullanma klavuzunu okurum ama bununkinin dijitalini verdiler, telefondan da okuması çok zor, çıktı almayı planlıyorum da alamadım. Kusura bakmayın bu sorularim için...

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Aracınız hayırlı olsun. Kazasız belasız bir şekilde kullanmayı nasip etsin.
    Zaten aracınız sıfır durumda, siz yinede yağ su kontrolü yapın. Ama siz yapın boşuna masraf etmyin. Lastiklerinde havasını kontrol etmekte fayda var.
    Bunları yapmasanız bile sıkıntı olacağını düşünmüyorum

Pınar bunu beğendi.
  11. Pınar

Pınar Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Pınar G
    Araç Modeli:
    Sportage
    Teşekkürler :)

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ism@il bunu beğendi.
  12. hasdal1982

hasdal1982 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Kia Sportage
    Araç Modeli:
    Kia Sportage 2016
    Selam,

Temmuz ayında yeni Sportage 1.6 Concept Plus otomatik vites satın aldım ve İstanbul'dan Aydın'a gidip geldim. En düşük 8 lt/100 km yapabildim. Bir ara 7.9 lt/100 Km'ye düştü ancak tekrar 8'e çıktı. (Kilometrede 35 kuruş yakıyor) Uzun yolda 8 lt, şehir içi 11 lt civarı yakıyor. Notlarım:

Kapı Çocuk Kilidi - Kapıların yanlarında birer soket var, anahtardaki sustayı çıkarıp bunları çocuk simgesinin olduğu yöne çevirdiğinizde ilgili arka kapı içten açılmayacaktır.

Bluetooth Ses- Telefonu bluetooth'dan bağladıktan sonra Spotify'daki müziklerimi arabadan kolaylıkla dinleyebildim.

Lastik Basıncı- İlk aldığımda 48 basılıydı. Sonra 40'a düşürdüm. Servisi aradım, 36'ya indirmemi söylediler.

Hız - 150'den fazla basamadım, güven vermedi ve yemedi. Çünkü çocuk da vardı arabada. Eşimin dırdırı bir yandan, çok hızlanamadım. İzmir otobanında 150'den sonra rüzgar arabayı çok sarstı, sonra 120'ye indim tekrar. Bu hızlarda sunroof'u açmanızı hiç tavsiye etmiyorum.

Far Deneyimi - Sis far ve normal farları birlikte açtığımda sürekli sellektör yedim. Önce uzunları yaktım zannettim ancak far yükseklik ayarının en yüksekte olduğunu gördüm. İki seviye düşürünce sellektörler kesildi. (1200 Km yolculuk genelindeki deneyimim)

Apple Car Play - Bu özelliğin yeni 2017 modellere geleceğini duyduğumda araştırma yaptım ve Kia Global'deki expert chat'e de sordum. 2017'nin ikinci ya da üçüncü çeyreğinde diğer araçlara da bu özelliğin geleceğini söylüyorlar. Bu beni çok heyecanlandırdı.

Car Link - Bir türlü telefonun internetine bağlayamadım. Kişisel erişim noktası açık ve şifreyi doğru girmeme rağmen bağlanmadı. Bu özelliğin ne işe yaradığını anlayamadım, kullanan biri yardımcı olursa sevinirim.

Şimdilik bu kadar.

Ekli dosyalar:

13. zfr-spo

zfr-spo Sürücü

Alınan Beğeniler:
    21
    Gerçek Ad-Soyad:
    Zafer Selek
    Araç Modeli:
    1,6 gsl sportage

merhaba ;

bende c180 den kia yı tercih eden biriyim ... ilk başta merso hastalığım ağır basıyordu ama aracı alalı 3 ay falan oluyor her geçen gün daha çok seviyoruz .... duruşu ve heybeti bizi cezbetti .. Şahsi fikrim yeni kasasından hatta tucsondan bile daha güzel ... Allah kaza bela vermesin ...

14. byeniqma

byeniqma Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    ahmet durusu
    Araç Modeli:
    toyota corolla
    :) kardeş seninlede zevklerimiz aynıymış bende C180 hastasıydım ondan alıcaktım bir gün arkadaşın spo sunu kullandım bir işim vardı hasta oldum tam almaya niyetlendim yeni kasası çıkacak dediler bende bekleyeyim belki daha güzel bir araba olmuştur dedim sonra çıkınca gittim test sürüşüne vallahi bi önceki kasa çok daha iyi çok daha güzel tekrar eski kasayı almaya niyetlendim bu seferde bebeğim olucağı haberini aldım biraz ertelemek zorunda kaldım malum dünyanın binbir türlü hali var nasıl bir doğum olacak bebekte bir sıkıntı olacakmı felan diye düşünürken en iyisi biraz erteleyim dedim yine erteledim allaha şükür bebek sağ salim doğdu bi sıkıntı yok ama sanki fiyatlar şu ara 5 6 ay öncesine göre bayağı artmış gibi geldi bana benmi öyle düşünüyorum bayramdır yazdır diye fiyatlara üfledilermi :) yoksa normal fiyatlarındamı bu konuda fikirlerinizi yazarsanız memnun olurum.

15. ahmet.ahmet

ahmet.ahmet Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ahmet ahmet
    Araç Modeli:
    Sportage
    merhaba sportage mi geçen yıl temmuzda almıştım bir yıldan uzun zamandır kullanıyorum 21000 km yol yaptım genel izlenimlerimi paylaşmak istedim aracın konforu rahatlığı beklentimin üstünde uzun yolda bile kullanıcıyı pek yormuyor çok üst düzey olmasada tatmin eden bir malzeme kalitesi var motor oldukça sessiz (1.6 benzinli araç 2012) yol sesini büyük yan aynalara rahmen yeterince izole ediyor yol tutuşu özellikle virajlarda biraz temkinli kullanım istiyor (araç süspansiyonu biraz konfor odaklı yumşak yapılmış bu yol tutuşunu biraz etkiliyor) içi oldukça ferah ön yolcu camının tek tuşla indirilip kaldırılamıyor olması önemli bir eksik bagaj aydınlatması yok denilecek seviyede camların kumandadan kapatılamaması çok garip özetle araç keyifli kesinlikle alınıp binile bilecek bir araç eksik yanları basit küçük şeyler bu sebeble neden eksik diye düşündürüyor yakıtı sakin bir kullanıcı değilseniz özellikle yoğun trafikte biraz fazla aldığıma pişman mıyım kesinlikle değilim her kese kazasız belasız sürüşler

16. Pınar

Pınar Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Pınar G
    Araç Modeli:
    Sportage
    Hayatımda ilk defa uzun yola direksiyonda gittim.
    1. Uzun yol beni hep yorar, bu defa hic yorulmadım, direksiyonda olmanın farkı mi, aracın farkı mi bilemiyorum, kıyaslama için başka araçla uzun yola çıkmam lazim :)
    2. Çok temkinli kullanırım ve tüm kurallara uyarım. Ama farkında olmadan hep hız sınırını aştım. Ceza gelmez inşallah :)
    Aslında bu da yolların iyi olmasıyla mi yoksa araçla ilgili bisey mi bilemiyorum.
    Sonuçta sorunsuz ve rahat bir yolculuktu..

17. zfr-spo

zfr-spo Sürücü

Alınan Beğeniler:
    21
    Gerçek Ad-Soyad:
    Zafer Selek
    Araç Modeli:
    1,6 gsl sportage
    merhaba kardeşim ; ben aşırı mercedes hastası olmama rağmen fiyatlarının yüksek olmasından dolayı almadım . Yani 50 bin tlye 2000 model civarı sadece markaya vermek istemedim . C kasalarda fiyatları aşırı uçuk ve bence mercedesin eski kalitesini yansıtmadığını düşündüğüm için bu araç nasip oldu diyebilirim .

benim aracımın km si biraz yüksek 82500 de aldım , lastikleri bitik , bakımsızdı ve lpg yoktu 59500 e geldi. normalde pahalı görünüyor ancak ben skoda fabia 1.2 ile takas ettim benim skodamın şasesinde darbe ( tabi bunu belirterek sattım ) vardı ve ben çok iyi fiyata sattığım için bana iyi geldi sayılır bu araç . Ayrıca benim gsl plus değil yani otomatik park ve koltuk ısıtma yok . Ama çok şükür bu kadarı da bana yeter artar. sende 55-60 arası gsl plus ve lpgli almaya çalış . ben lpg taktırmıyorum şu anda çünkü hanım kullanıyor aracı ve az kullanıyoruz ihtiyaç duymuyoruz şu anda . Zaten lpg lerde bana pahalı geldi nedense ...

yeni kasasına gelirsek ; bende yeni kasa alayım diye gittim baktım arabanın içi 10 numara mükemmel ama dışı benim şahsi fikrim olmamış ... Tucsonunda tam tersine dış görünümü güzel iç plastik kalitesi tam anlamıyla fiyasko hele direksiyon simidi falan berbat ... ama hangisi dersen yine sportage derim sonuçta kia daha kaliteli bir araç bence ...

hangi şehirdesin bilmiyorum ama kış ortasında piyasa durgunken 55-60 arası 2012-2014 denk gelirse temiz bir gsl plus lpgli almanı tavsiye ederim ... benzinde şu anda 45 kuruş yakıyor ... ben denizli deyim aylık 200 tl benzin alıyorum bizi idare ediyor ancak büyükşehirlerde benzin can sıkabilir , yorabilir ...lpg takviyesi olursa rahat rahat binebilirsin .... hayırlı günler ...

18. byeniqma

byeniqma Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    ahmet durusu
    Araç Modeli:
    toyota corolla

Ben istanbulda yaşıyorum evet burada trafik felaket ve araçlar ister istemez biraz fazla yakıyor ancak ben yakıtı pek dert etmiyorum benzinlide uyar lpg lide çalıştığım şirket sadece işe geliş gidiş için 2 depo yakıt veriyor zaten iş yeride geliş gidiş 20 km yani nerdeyse bir depoda bana kalıyor kullanmak için şahsi olarak sadece hafta sonları kullanacağım için aracımı 1 depo yeter diye düşünüyorum yetmediği yerdede takviye yaparız çok önemli değil

Bugün bir araç baktım 2014 model consept plus araç 35.000 km de sıfır ayarında temiz yanlızca sağ ön çamurluk serviste değişmiş tramerde 1350 tl kaydı var fiyat olarak 63.900 istiyor nasıl sizce ??

Bu arada bende tuscona baktım aynen senin gibi düşünüyorum iç trimleri konsol ve plastikler çok kalitesiz geldi konsol tasarımıda hyundai klasiği içerisi pek tatmin etmedi açıkcası ayrıca 80 90 verip bomboş arabaya binmektense 60-65 arasına 2013 -2014 full bir araca binmek bana daha mantıklı geldi sonuçta dış tasarımındada diğerlerinden aşşağı kalır yanı yok bana kalırsa çok daha iyi buda benim kişisel düşüncem

19. zfr-spo

zfr-spo Sürücü

Alınan Beğeniler:
    21
    Gerçek Ad-Soyad:
    Zafer Selek
    Araç Modeli:
    1,6 gsl sportage

merhaba ; bizler binici insanlar olduğumuz için aslında değişene bakmamak lazım diye düşünüyorum . Ama satmaya kalkarsan maalesef alıcılar fiatın beline vurur ... sende bir alıcısın su anda sende beline vur :) 61 - 61,5 civarı almaya bak .... o fiyatlara o model için çok iyi ... anadolu da 2014 -2015 lere daha yüksek fiyatlar istiyorlar hele ki Denizli yi saymıyorum bile ... Allah hayırlısını versin bende bugün düşündüm değiştirirsem 2015 en full lpgli alacağım yine aynı kasasını ... 2015 ler gözüme daha da güzel geldi , panjur ve jant farkı var daha hoş duruyor bence araç ...

selamlar ...

spo05 bunu beğendi.
  20. byeniqma

byeniqma Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    ahmet durusu
    Araç Modeli:
    toyota corolla
    Bugün gittim adama 50.000 vereyim aracı bayramdan sonrasına beklet dedim kabul etmedi bende üstelemedim kalsın dedim bir hafta sonra para gelicek nasılsa 2 3 fazla verir kazasız darbesiz bulurum belki nasip kısmet işi. diğer söylediğinede aynen katılıyorum jant ve panjur beni cezbediyor aslında 2013 alıp jant ve panjur takılabilir ancak ben o tarz oynamalara pek sıcak bakmıyorum ama yarın ne olur bilinmez

Bu Sayfayı Paylaş