10 Kasım LPG KABLO

Sportage için Kış Lastiği Seçimi ?

'Sportage' forumunda uhdi tarafından 10 Ekim 2011 tarihinde açılan konu

1. lestat98

lestat98 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    235x55x18 taktirdim bugun, malum kar yagislari ve soguklar artti..bulundugum yerde bir tek michelin de bulabildim..michelin alpin latitude...tane basina 520tl...yorum yapamicam:) ama 140-150km hiz yaptim, hicbir sekilde degisiklik hissetmedim..iyi gibi gorunuyo..

2. Mahir

Mahir Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    3.737
    Gerçek Ad-Soyad:
    mahir
    Araç Modeli:
    .
    Hayırlı olsun guzel para tutmus

3. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Hayırlı uğurlu olsun.Kazasız belasız günlerde kullanmanızı dilerim.

4. lestat98

lestat98 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Tsk ederim ;)gonul istiy iyice doldursun kar da, bi test edelim su 4x4 u, bide lastikleri :)

5. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    yorumlarınızı bekliyoruz...

6. ReNe

ReNe Super Moderator Super Moderator

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    BMW 116 D 1.5l 8 ileri Zf
    Beyler selamlar , Bursa'da yaşayan arkadaşım Sportage 'ına lastik aldı :) ben yok mok alma dememe rağmen Nankang diye bir markanın 215-55-18 lik lastiklerini orjinal janta takmışlar . Tanıdığı bir yermiş beğenmezseniz başka veririz demişler , 320 tl imiş sanırım lastiklerin adet fiyatı . İşin bir garip kısmı 235 55 18 yerine 215 55 18 takmaları , lastik çap olarak yüzde 3.1 oranında küçüldü şimdi :) Tamam yere az basacak , daha az sürtünme yüzeyi ekonomide sağlar birde kesin aracın hızlanması iyileşti de bu nankang nedir ne değildir yerli forumlarda genelde yorumlar hoş değil . Yabancı forumlarda orta şekerli daha ılıman yorumlar var . Siz ne düşünüyorsunuz merak ettim . Sakalım da var lakin beni dinlemedi , çok kısa süre içinde sürüş ile alakalı yorumları ondan alacağım hatta gittiğimde muhakkak kullanacağım merak ettim ...

7. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    biraderim hayırlı olsun bakalım...
    biraderim arkadaşına sorsana, karsız bir yolda viraja girerken 215 lik nasıl bir performans sağlamış. merak ediyorum doğrusu

8. ReNe

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    Valla bende komple merak ediyorum :D , Biri lastiğim 25.000 de öldü resmen demiş fotoğraf fenaydı , biride 140 la gittim patladı dedi :( İnşallah iyi çıkar hayır fiyatta pahalı anlamadım ben bu işi

9. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Adını ilk defa duydum biraderim.İlginç.Ama emniyetle kullanır inşallah.Hayırlı olsun.

10. ReNe

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    Çok teşekkürler ;) Bende ilk duyduğumda king kong gibi markaymış oldum , biraz sürsün detayları anlatacağım ..

11. bozbey68

bozbey68 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    171
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ergün ÇİNE
    Araç Modeli:
    KIA SPORTAGE 2013 1.6 GSL PLUS ECO DYNAMIC
    Arkadaşlar, SPO'm için 225 60 R17 PETLAS kış lastiği 270 tl x 4 = 1080 tl....Değişim ve balans ayarları dahil..
    Lastik ve fiyat hakkında düşüncesi olan var mı acaba...

12. lestat98

lestat98 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Bu aksam deneme imkanim oldu.yerler iyice kar doldurdu hatta buzlanma da basladi...performans olarak gayet tatmin edici.baya da zorladim arabayi bos bi yerde..esp yi.devreden cikarinca.tam.donuste biraz.savrulma yapti.durma-kalkma gayet basarili. 4 ceker olmasida ayri bi hakimiyet sagliyo. Rampa asagi egimi yuksek giderkende deneme amacli frenledim..cok az kayma yapti..dedigim yerler bildiginiz asfalt parlak, buzlanmis...neyse..herkese kazasiz belasiz surusler..denemlerinizi lutfen trafik.olmayan bos arazilerde veya genis alanlarda yapin..

bozbey68 ve ism@il bunu beğendi.
  13. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    abi fiyat olarak iyi nette de en düşük ben 265 tl buldum. tabi nette değişim balans yok...
    petlası beğenen de var beğenmeyende abi. ama fiyat olarak bakıldığında getirmiş olduğu eksiler o kadar fazla olmayabilir.

bozbey68 ve heh bunu beğendi.
  14. bozbey68

bozbey68 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    171
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ergün ÇİNE
    Araç Modeli:
    İsmail'im aslında almaya niyetim yoktu.Kışın pek bir tarafa çıkmıyorum zaten.Ancak geçenlerde arkadaşın arabayla gidince kış lastiğinin farkı ortaya çıkıyor..Ondan dolayı takayım diye düşündüm...daha önce Brıdgeston sordum malum kaliteli lastiklerin fiyatı da ortada..Çin lastiği almaktansa petlas uygun gibi geldi..Bakalım artık hayırlısı...

15. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Ben yine söylemeden edemeyeceğim:D
    Ben 15 inch aldım.Tabi ki sizin arçta farklı olabilir ama ben son 3- 4 gündür petlastan kesinlikle memnunum.Bir kere fiyatı çok iyi.Performansı özellikle buzda sert fren yaptım ve denedim;abs devreye girdi ama hemen devreden çıkarak normal olarak durdu.Virajda çok fazla zorlamadım.Yine bugün sanırım normal lastikli bir araba 150 metre kadar buzla kaplanmış dik bir yokuşu ilk 10 metresinden çıkmak isteyip çıkamayarak geri döndü.Patinaj yaptı.Aynı yokuşu ben petlas lastiklerle hiç patinaj yapmadan ve kaymadan çıktım.Bu yokuşu ben çıkarken tuzlama kamyonu iniyordu.Zincir takmıştı.Ağırlığı da etken tabi ama ağırlık hem avantaj,hem dezavantaj yaratsa da hafif hafif kayarak iniyordu.Her ne kadar kamyon ile aracı karşılaştırmak done olmasa da yolun durumunu anlatabilmek maksadı ile paylaşmak istedim.

Bu benim ilk kışlık lastiklerim.Başka marka kullandım mı?Hayır.Başka markalardan aşağı kalır ve ya kalmaz diye ahkam kesemem.Lastiği ben Petlas aldım diye de bunları yazmıyorum.Ama tecrübemi sizlerle paylaşıyorum ki boşuna dünyanın parasını vermeyin.Bence petlas kış için tüm emniyet ve sürüş gereksinimlerini karşılıyor.
    Ama şunu belirteyim ki daha önce michelin 4 mevsim lastiklerim yeni iken bırakın buzu karda bile patinaj çeke çeke gidiyordum.Karşılaştırma anlamında bir tek bunu yapabilirim.PEtlas fiyat performans açısından bu yılın bence en iyisidir.

bozbey68 bunu beğendi.
  16. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Petlasta kalitesiz değildir emin olun.Bu isim yapmış ve yapmamış bağlantılı ürünlere benziyor.Michelin,good year ve ya bridgestone kalitesi tartışılmaz tabi ama onlar kadar kaliteli ve ya kalitesiz anlamında fikir ancak profesyonel test merkezlerinde ortaya çıkabilir.Ben memnunum şahsen.Diğer ünlü markalar ile fiyat farkı fazla ise bence petlas tercih edilebilir.Sizi üzmez;)

bozbey68 bunu beğendi.
  17. bozbey68

bozbey68 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    171
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ergün ÇİNE
    Araç Modeli:
    Hakan kardeşim bilgilendirme için çok teşekkürler..Sanırım yazdıklarınızdan sonra Petlas benim ihtiyaçlarıma fazlası ile cevap verecek nitelikte...İsmail'e cevaben yazdığım gibi zaten kışı şartlarında fazla sağa sola gitme durumum yok..Benim ki sadece emniyet ve psikolojik güven ihtiyacından kaynaklanıyor..Hani acil bir durum olur da uzun yol yapma durumum olursa diye...

18. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Rica ederim.Ben de aynı mantıkla almıştım.Ama burada da bu kadar ihtiyacım olacağını hesaplamamıştım açıkçası.Şimdi her gün araçla 60-70 km kadar yol yapmak durumundayım.İşe yaradı yani:)

bozbey68 bunu beğendi.
  19. lestat98

lestat98 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Bende bulundugum yerde once petlas a baktim..ama 18lik bulamadim..yokmus, olsa alacaktim zaten..internetten baya arastirdim da..kullananlar memnun..bridgestone da 480 fiyat cektiler.ama stokta yokmus.siparis veririz, 2 gun sonra gelir dediler..10metre geride michelin vardi..orda da hazir varmis..520 deyince hic dusunmeden taktirdim..pahali ama canimdan ve arabadan daha kiymetli diil...bugunku denemeden sonrada, iyiki taktirmisim dedim..

20. bozbey68

bozbey68 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    171
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ergün ÇİNE
    Araç Modeli:
    Tabi ki hiç bir şey can'dan kıymetli değil..Ancak yaşadığım yer bir ilçe.. Hani öyle uzak mesafelere gidemiyoruz da..Kışın sadece şehir içi kullanım..Dolayısı ile fiyat performansı hesap ettiğimde petlas mantıklı geldi..Yoksa tabiki kalite kalitedir..Lastiklerinizi iyi günlerde kullanın..

Bu Sayfayı Paylaş