10 Kasım LPG KABLO

Sportage Aracımda Güç Düşüklüğü ve Ses Artışı

'Sportage' forumunda samurusov tarafından 13 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

1. samurusov

samurusov Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    11
    Gerçek Ad-Soyad:
    samuel
    Araç Modeli:
    Kia Sportage 2017 Concept Plus
    Sportage 2017 Concept Plus 1.6 GDI Benzinli aracımda daha yeniyim. Aracı aldığımız gün 20 TL'lik Petrol Ofisinden, daha sonra 290 liralık Opetten doldurarak fullemiş olduk. Birsüre çok güzel kullandıktan sonra 20-40 TL arası Gulf'ten benzin doldurduk. Farklı farklı benzincilerden benzin alıp karıştırmak zararlıymış sonradan öğrendim, ayrıca Gulf, özellikle benim ikamet ettiğim yerde rezillikmiş. Neyse. Sorun şuki aracım 2 gün öncesine kadar hafif bastımmı gider, yarıya bastımmı aniden 150 leri sessizce görürken birden bire çok gürültülü çalışmaya, vitesleri düzgün atamamaya, sonuna kadar bastığım halde 120yi çok geç görmelere ve uçarak çıktığım bayırları bağırarak çıkmaya başladı. Arabalardan iyi anlayan bir arkadaşım ve komşumuzla konuşmam sonucu sorunun %90 Gulften kaynaklandığı düşünüldü. Özellikle komşumuz bizzat Gulf'ten tecrübeli kendi aracının motoru neredeyse ölecek dereceye gelmiş, aracı yerinden zor kalkmış. Banada birdaha oradan alma dedi.

Tüm bunlara bakılınca sizce sorun nerede? Farklı benzinleri alıp karıştırmakta sorun varmı yokmu, Gulf nasıl bir şirket? Benzin kötü olsa bile aracın performansını bu kadar etkiyelebilir mi? Birde size sorayım dedim teşekkürler.

2. sezgin6155

sezgin6155 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    23
    Gerçek Ad-Soyad:
    sezgin özel
    Araç Modeli:
    sportage
    Dizel olsa dediğiniz doğru benzinde pek performans düşmez. Dediğiniz firmayı hiç biliyorum ama b kadar kötü yakıt veriyorsa kim oradan yakıt alıyor ve ayakta duruyor.Motor tekleme fln yaoırsa filitre tıkanmıştır ki inşallah sorun budur.Yakıt bitirmeye gayret edin ve fazla zorlamayın bir daha ki dolumda kendini belli eder

3. Mspo81

Mspo81 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    33
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet Sezer
    Araç Modeli:
    Sorento 2009
    Sulu veya solventli yakıt aldınız büyük ihtimal. iyi bir benzinciye uğrayın, depoya benzin katkısı atın bir tane ve depoyu fulletin üzerine.
    Bu farklı benzin karışması olayı değil kötü yakıt ile ilgili bir durum. Farklı firmalardan yakıt aldığınızda araç zengin veya fakir karışımı algılar ve yakıt haritasını buna göre düzeltir. Aynı yakıtı kullanmanın tavsiye edilmesinin sebebi aracı bu düzeltmelere zorlamamaktır. Bu düzeltmeler sırasında performans farkı bazen hissedilebilir.

umutd07 ve samurusov bunu beğendi.
  4. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Bence depoyu bitirin, ardidan bildik markadan (bence shell) benzin alarak deneyin...

umutd07 ve samurusov bunu beğendi.
  5. samurusov

samurusov Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    11
    Gerçek Ad-Soyad:
    samuel
    Araç Modeli:
    Söylediğim firmayı bilen duyan yok zaten şuana kadar :D Firmayıda sadece kendi ilçemde gördüm pekte uğrak biryer değil. Genellikle arabası bitik, modifiyeli araçlar gelip lpg filan atıyorlar. Aracı sadece 2 kere 150'ye zorladım (ki bu zorlama sayılmıyordur galba) birde yokuş yukarı 3. 4. vitese çıkarttım 1 sefer oda test için. 11.000 kmde daha 15.000de bakımı var. Acaba şimdiden filtre tıkanmış olabilirmi ? Birdahaki dolumda Shellden basacağım bakalım nolacak.

6. samurusov

samurusov Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    11
    Gerçek Ad-Soyad:
    samuel
    Araç Modeli:
    Dediğim gibi arabadan çok iyi anlayan bir komşuma anlattığım zaman durumu Gulf denen firma için rezalet, sulu yakıt satıyor dedi. Arabayı 100den aşağı düşürme sürekli egzozdan püskürt dedi sulu benzini. Heralde o diğerleriyle karışarak komple yakıtı mahvetti. Araçtaki benzini bitirip sonra shellden fullemeyi düşünüyorum fakat bu katkı dediğiniz ne onu anlayamadım? Yanlış tavsiye almaktan korkuyorum artık herkes birşey söyleyince güvenemiyorum.

7. samurusov

samurusov Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    11
    Gerçek Ad-Soyad:
    samuel
    Araç Modeli:
    Son durum: Aracımdaki kalitesiz benzinin çıkışı 1 gün sürdü sonra tekrar eski haline döndü. Deponun bitimine 1 diş kala Shell V-Power koydurdum, araç normal halinden daha güzel hal aldı. Hem performans güzel hem tık ses yok. Böyle giderse Shell'in dışına çıkacağımı sanmıyorum.

8. umutd07

umutd07 Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    631
    Gerçek Ad-Soyad:
    Umut dürüş
    Araç Modeli:
    2008 cerato Ex
    Geçmiş olsun bu depoyu bitirin Shell olanı sonra ki depoya würth koyun enjektörlere bir bakım olsun.

9. samurusov

samurusov Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    11
    Gerçek Ad-Soyad:
    samuel
    Araç Modeli:
    Depom bitti zaten Shell V-Power koydum şuan depoda bu var. Gayet iyi gidiyor.

Bu Sayfayı Paylaş