10 Kasım LPG KABLO

sportage 2007-8-9

'Sportage' forumunda heh tarafından 2 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

1. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Zekeriya Bey aramıza hoş geldiniz.Neden tavsiye etmiyorlar.O model sportage ların hangi sene yılı idi hatırlamıyorum şu anda ancak;bir yıl üretilenlerde belli bir süre sonra tork konvertörü değişimi yapmak gerekiyordu sadece.Onun dışında en ufak bir kronik problem paylaşıldığını ben hatırlamıyorum.Kaya gibi arabadır.

2. Zekeriya

Zekeriya Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Zekeriya Hamamcı
    Araç Modeli:
    renault
    Merhaba sayın yonetici,
    Ben bayadır aslında bakıyordum araca baya dolu bir araç fakat arkadaşlar menşei olarak ve motor dayanıklılığı olarak zayıf kaldığını ifade ediyorlar genellikle.

3. Zekeriya

Zekeriya Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Zekeriya Hamamcı
    Araç Modeli:
    renault
    Bilmiyorum siz konuya hakim misiniz ama sportage crdi ex ve 140 beygirlik olanı daha iyi deniliyor ben de 2007 2008 2009 model almayı planlıyorum.

4. Zekeriya

Zekeriya Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Zekeriya Hamamcı
    Araç Modeli:
    renault
    Merhaba arkadaslar,
    Ben cicegi burnunda üye zekeriya hamamcı. 2. araba almayı planlıyorum ve etraftan genelde olumsuz yorum duydugum sportage 2000 crdi ex 140 beygir 2007 2008 2009 modeli almayı düsünüyorum. anlayamadıgım konu insanlar neden tavsiye etmiyor. bu modelde arac sahibi arkadaslar deneyimlerinizi paylasırsanız cok sevinirim.

ser.duman bunu beğendi.
  5. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    KIA ve hyundai motorları temiz kullanıldıysa ki iki motor aynıdır,öyle 300 bin km de biten ticari motorlardan değildirler.

http://www.arabam.com/kia-sportage?yr2=2009&yr1=2006&sortid=7

Sıralamaya bakarsanız 300 binli kmlerde bile hala giden sorunsuz kia dizeli var.Zaten kıa ya herkesin bir önyargısı var maalesef ülkemizde.Ben aracımı 0 km aldım.9 yıldır biniyorum ve motor ve yan ekipmanları ile en ufak bir sıkıntı yaşamadım Çok şükür.

6. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Tabi daha yeni modelde daha çok güvenlik var.Tork konvertörü olayı 2006 ya da 2007 modele ait bir sıkıntı diye hatırlıyorum.

7. sckmk26

sckmk26 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Şenol Çakmak
    Araç Modeli:
    Sportage 2.0 Dsl ex a/t
    bende 2008 model 186000 km.de var. 6 aydır biniyom ikinci sahibiyim. arıza vs olmadan sınıfına görede gayet ekonomik araç. parçası ucuz. bana sportage fiyatında başka emsali araç gösterecek olan var mı? servis ücreti parça bedeli bu kadar hesaplı olan var mı? Triger seti 135 TL ön balata takımı 45 TL Amorsitör arka 120 TL Şehir dışı ekonomik kullanımda 30 Krş yakıt.

Zekeriya ve stormfather bunu beğendi.
  8. maviateş

maviateş Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    44
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ömer F.Y.
    Araç Modeli:
    Ceed 2013 - 1.6 CRDI Otomatik
    ben 2008 sportage sahibiyim;
    fiyatına göre gayet yeterli bir araç. diğer 4x4 jiplerle kıyasladığımda fiyatı çok uygun. düzgün kullanılmış bir 2.000 cc motor 4x4 sportage daha çok uzun yıllar hizmet eder. özellikle emekli insanlar tercih ediyor konforlu ve rahat iç bölümü var. allah korusun şehir içi bir kaza olsa araba yüksek ve sağlam. arabada her şey var. her aracın bir üretilme amacı var. bu araba 4x4, otomatik vites, yüksek, sağlam taş gibi. şehir içi güvenlik, konfor ve rahatlık için üretilmiş bir dev. evet motor gücü 110-115 Hp ve 140 Hp olanlar var. belki Chip atılabilir. benim araç 110-115 Hp ve yeterli buluyorum sonuçta performans arabası değil. fikrimce tek eksi yönü: 4 ileri vites olması keşke 5 ileri olsaydı o zaman daha cimri olacaktı. hep severek kullandım bir kere bile canımı sıkmadı maşallah.

ser.duman, Zekeriya ve selahattin bunu beğendi.
  9. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Kazasız belasız arızasız kullanın.

10. Zekeriya

Zekeriya Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Zekeriya Hamamcı
    Araç Modeli:
    renault
    Merhaba, yorum ve cevabınız için tesekkür ederim. Sizin araç hakkında bilgi verebilir misiniz? 120 ps veya 140 ps, dsl, crdi ex? bir de hem kasa yenileme hem de motor geliştirme 2009 modellerde mi başlamış? 2007-08 ve veya 2009 temel farklılıklara sahip midir? Tesekkurler

11. ser.duman

ser.duman F1 Pilotu

Alınan Beğeniler:
    867
    Gerçek Ad-Soyad:
    sercan duman
    Araç Modeli:
    2008 CERATO COMFORT 1,6 138 HP 320NM
    KIA marka ve model Araçları bilmeyen insanlar araca her zaman soğuk yaklaşıyorlar

iPhone5 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

12. Zekeriya

Zekeriya Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Zekeriya Hamamcı
    Araç Modeli:
    renault
    Merhaba, ilanlarda 2.0 crdi dsl; ex, lx yazıyor. Bunların farkları nelerdir ve hangisi en üst modelidir? Paylaşabilirseniz cok sevinirim.

13. Mustafa27

Mustafa27 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    11
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa Kurt
    Araç Modeli:
    2005 Spotage 2.0 DSL
    :)Bende 2005 DSL modeli var gayet memnunum,içindeki ozellkiler son model araçlarda yok,bence sağlamlık konusunda da başarılı.işim gereği bazen arazide kullanmak zorunda kalıyorum ordada çok memnunum,fiyatına göre bence mükemmel bir araç

14. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Ex daha üst donanımdır.Lx basic donanımdır.

Zekeriya bunu beğendi.
  15. trabezali_61

trabezali_61 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    sacid
    Araç Modeli:
    sportage
    bende aranıza yeni katıldım sportage düşünüyorum ama 2007-2008-2009 2.0 crdi ex modellerin yakıtı cok diyorlar tam olarka şehir içi ve dışı gercek yakıt degerlerini yazarmısınız. birde 2007-2008-2009 modelleri arasında ciddi farklar varmı
    şimdiden teşekkür ederim.

ketfork bunu beğendi.
  16. karagoz

karagoz Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    450
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yasin KARAGÖZ
    Araç Modeli:
    2012 Sportage 1.6 GDİ
    Merhaba,
    Bizde ki şu Elalem ve Çok yakar örgütleri yüzünden ülkece elimiz kolumuz bağlı bekliyoruz. Ben de 2012 Sportage kullanıcısıyım, yakıt, performans, konfor, keyif, itibar vs vs herşeyinden memnun olduğum bir araç. Benzinin 5,15 - dizel in 4,45 olduğu bir dönemde az yakarın değeri ne dir. O, çok yakar örgütünün lideri bize de açıklarsa memnun oluruz. Alacağınız araç tank tan hallice ufak, evinizin salonun kadar da rahat bir araç. km de 45 - 50 kr yaksa ne olur yakmasa ne. Sorularınıza net bir cevap olmadı ama belki elalem ve çok yakar örgütlerinin sizi etkilemesini bir nebze engeller. Alacağınız karar şimdiden hayırlı olsun :)

bayteriner ve ketfork bunu beğendi.
  17. trabezali_61

trabezali_61 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    sacid
    Araç Modeli:
    sportage
    tesekkur ederim sagolun bilgileriniz icin

18. ketfork

ketfork Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    ÖMER KIRTAY
    Araç Modeli:
    KIA SPORTAGE
    merhabalar bende aracımı yeni aldım 2007 sportage araçtan gayet memnunum bu paralara alına bilecek en güzel araç bence en ufak bir problem yaşamadım aracımla. yakıtını derseniz 4*4 araç kullanıyorsunuz sonuçta jip kullanıyosanız ona da bakmıyacaksınız artık. bi tavsiye verdiler bana da enjeksiyon temizliyicisi würd depoyu full ledim 1 kutu içine döktüm çalışması değişti aracın daha iyi çalışıyor şimdi.

19. Bertone

Bertone Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Bülent Tonyalı
    Araç Modeli:
    Kia sportage
    Hayırlı akşamlar adım Bülent 42 yaşındayım Sakarya'da yaşıyorum aranıza yeni katıldım nasıp olursa 2007 kia sportage almayı düşünüyorum internette araştırdım bu araçların beygir güçleri hakkında çelişkili ifadeler var bazı sitelerde 2007 modeller için 112 hp bazı sitelerde ise 2006 yılından sonra olan bütün modeller için 140 hp olduğu söyleniyor bunun hakkında bilgi verebilecek olan varım teşekkürler

20. oettinger

oettinger Sürücü

Alınan Beğeniler:
    37
    Gerçek Ad-Soyad:
    Samet SÖNMEZ
    Araç Modeli:
    2014 Rio Fancy 1.4 crdi
    herkese merhaba,

2014 model 1.4 crdi fancy kia rio aracım var. 68.000 km de şu an. bebek olduğu için araç ufak gelmeye başladı. bir de otomatik vites araç alma niyetim var. fakat yolların durumu, güvenlik vs sebeplerden dolayı özellikle kia dan memnun olduğumdan 2007-2008 sportage almaya karar verdim. 100 bin küsür km ler problem değil. ancak araç hakkında çok fikrim yok. hp olarak hangileri 112-140 bilemiyorum. sizden ricam bu aracı alırken nelerine dikkat etmeliyim onları öğrenmek istiyorum. kısaca artı ve eksileri neler olur?

çok teşekkür ederim.

saygılarımla.

Bu Sayfayı Paylaş