10 Kasım LPG KABLO

Spo. comfort 1.6 LPG - Ses Sistemi - Multimedya Ekran - Yeni Özellikler Katma Hakkında

'Sportage' forumunda bakiyilmaz tarafından 14 Kasım 2019 tarihinde açılan konu

1. bakiyilmaz

bakiyilmaz Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Baki YILMAZ
    Araç Modeli:
    2014 sportage 1.6 Comfort
    Herkese selamlar.

1 Hafta kadar önce Sportage Comfort 1.6 2014 model alarak aranıza katıldım. İlerleyen zamanda daha çok soracaklarım olacaktır ya da aracı tanıdıkça daha çok yanıtlayacaklarım olacaktır ancak ilk etapta çözmem gereken konular var. Bunların başında da yakıt sarfiyatından kaynaklı konu var. Forumu bahsettiğim konu başlıklarında mümkün olduğunca inceledim ancak yeterli verilere tam manası ile ulaşamadım. Dolayısıyla kısmi bilgilerle yoğunlaştığım noktaları danışmak istiyorum. Araç 85.000 Km de. İzmir'de ikamet ediyorum.

LPG

1. Araç 2019 tarihi itibariyle yeni kitler baz alındığında LPG uyumlu mu değil mi?

2. Genelde Atiker Atikfast DI modeli ve Prins VSI 2 DI modeli takılmış ve memnuniyet seviyesi yüksek gibi görünüyor. Atikfast ( %25 - 30 Tasarruf modül mevzusuyla %35 - 40 olabildiğini duydum) 3000 TL bandında gezdiğini görüyorum.Prins VSI2 DI ( % 40 - 50 Tasarruf ) modelinin fiyatlarına henüz ulaşamadım ama anladığım kadarı ile o da 7000 ve üstü bir seviye. Sanırım atik fast'e oranla bu model daha çok öneriliyor. Sıvı sistemleri maliyeti nedeniyle zaten düşünmüyorum. Gerekçe amortisman. Bu maddede yazdıklarıma katılıyor musunuz? Hatalı bilgi var mı?

3. Hem Atikfast için hem de Prins VSI2DI için İzmir'de önerebileceğiniz bir usta ya da servis var mı? İzmir dediğime bakmayın civar kentlerden Aydın Manisa Muğla olabilir.Bildiğiniz demiyorum, işini severek yapan, kendi aracına montaj yapıyormuşcasına iyi iş ve işçilik çıkaran, işinin arkasında olan, taktığı ürünün çekinmeden ve samimi bir şekilde artı ve eksilerini paylaşabilen, montaj sonrasında da ortaya çıkabilecek sorunlarda konuyu sahiplenip sorunu giderme odaklı yaklaşıma sahip, daha fazla uzatmayayım ne demek istediğimin anlaşıldığını düşünüyorum.

SES SİSTEMİ ve MULTIMEDYA

1. Öyle çok paralar yatırıp bir ses sistemi kurup arabayı yerinden zıplatmak gibi bir derdim yok. Ancak aracı tanıyıp montajı da işçilik anlamında güzel olan, sadece su tesisatçısı gibi tesisat döşemeyip işinin ehli olan ve benim isteklerimi dinleyip aynı zamanda beni yönlendirebilecek, araçta müzik dinleme kalite ve keyfini üst seviyeye çıkartmamda yol gösterebilecek yeterlilikte ses sistemcisi öneriniz var mı?

2. Bass olmadan tabiki olmaz. Önceki aracımdan kalan bir slim kasa subwooferım var ancak bagajda ona ekstra yer ayırmak istemiyorum. Dolayısıyla bagaj kapağını açtığınızda sağda girintili yuvarlak bir cep alanı var. Burayı görünce aklıma acaba bu alana uygun inch çapında ve uygun derinliğe sahip bir subwoofer ile değerlendirebilir miyim sorusu geldi. Bunun gibi örnekler var mı? Mantıklı mı? Verim alabilir miyim? İşlem daha sonrasında geridöndürülebilir olabilir mi?

3. Yine eski aracımdan kalan amfi var. Bununda subwoofer da olduğu gibi bagajda yer kaplamasını istemiyorum. Dolayısıyla amfiyi saklama şansım nedir? Ben stepne bölümü olabilir diye düşündüm ama mantıklı mı yapan var mı? ya da belki de koltuk altlarına falan. Bilgi ve tecrübesi olan var mı?

4. Multimedya için ekran taktırmak istiyorum. Android tabanlı olmalı. En az 2 Gb ram olmalı. Ben 9" modelleri beğeniyorum ama isteklerime cevap verecek (ya da bu hepsinden iyi fiyat ve performans ürünüdür ama 9" üretimi yok derseniz daha ufak modele tabiki yönelebilirim. ) bir akran ve montajcı arıyorum. Önerileriniz ne olur?

YENİ ÖZELLİKLER KATMA

1. Aracım bahsettiğim gibi Comfort paket. Sanırım baz donanım. Merak ettiğim hususlardan bir diğeri de şimdi değil ama ileride uygunluk durumuma göre aracıma ilave ne donanımlar ekleyebilirim. Bunları ekleyince aracım comfort dan çıkıp o donanımların paket seviyesine çıkmış olur mu? Örneğin orjinal dokunmatik ekran takılıyor serviste biliyorum. Mesela bir park asistanı ilave edbiliyor muyum? Yada hız sabitleyici (cruise control ) veya hız sınırlayıcı, start stop gibi donanımlar benim araçta yok yada ben öyle biliyorum (tabiki bu cümleyi start stop için söylemedim :)).

Şimdilik bunlar. Dediğim gibi aracı tanıdıkça hem sorularım hem cevaplarım artacaktır. Yanıtlayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla.

2. ameral78

ameral78 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ahmet Meral
    Araç Modeli:
    Kia Sportage
    Hayırlı olsun aracınız bende İzmir Karşıyaka dayım LPG konusunda usta tavsiye ederim buraya yazmak uygunsa yazarım yada özelden veririm no şunu

3. bakiyilmaz

bakiyilmaz Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Baki YILMAZ
    Araç Modeli:
    2014 sportage 1.6 Comfort
    Sizin için nasıl uygunsa. Özeldende atabilirsiniz. Ben kurumsal bir yeri daha çok arıyorum. Candan mühendislik gibi. Zaten gaziemirdeyim ve 6. Sanayi bana çok yakın. Orada birçok lpg montajcısı ve satan var. Keza bornova sanayide o sekilde. Genel beklentim lpg maddesindekilerle örtüşcek bir yer. Umarim tavsiye ettiğiniz yer ve usta bu yöndedir. Ayrıca teşekkür ederim ilginize.

4. mirohingi

mirohingi Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Berk Öncü
    Araç Modeli:
    Kia Sportage 2015 1.6 GDI Concept Plus
    Merhaba Ahmet Bey, bende de 2015 Otomatik Concept Plus var, iyi bir lpg ustası arıyorum. Buradan yazarsanız, ya da mesaj atarsanız sevinirim.

5. Tasowich

Tasowich Sürücü

Alınan Beğeniler:
    8
    Gerçek Ad-Soyad:
    Tahsin ÖZKAN
    Araç Modeli:
    Sportage concept plus
    arkadaşlar selam balıkesir de efe otogaz var işinde gayet iyiler arayıp bilgi alabilirsiniz?

Bu Sayfayı Paylaş