10 Kasım LPG KABLO

Sorento kalorifer ısıtmıyor

'Sorento' forumunda axor tarafından 25 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

1. dr3399

dr3399 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    6
    Gerçek Ad-Soyad:
    Gökhan Özarkun
    Araç Modeli:
    Sportage 2008
    Su kaçak testi ve conta yanık testi yaptırmak iyi olur bence. Sportage’da aynı sorun yaşandı, contanın yanık olduğu anlaşıldı değişti. Kalorifer tesisatına hiç dokunulmaldı şu an sıcak üflüyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. axor

axor Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    54
    Gerçek Ad-Soyad:
    nurettin
    Araç Modeli:
    2005 sportage
    Arkadaşlar.kaloriferim ısıtıyormuş meğer şoför tarafında baktığım için benim taraf ılık ayarı en sodan HI konumunda olduğu halde diğer yan taraf ateş gibi bunun sebebi nedir nereye bakmam lazım
    Şimdi daha önce şoför tarafında altta hava yönlendirme aktialatörde sorun vardı buna benzeyen bide küçük bi parça var acaba bu ısıyı ayarlayan şey o mudur bilemedim bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim
    Aracım 2008 sorento..

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. MuratHoca6887

MuratHoca6887 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    12
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat YILDIZ
    Araç Modeli:
    Sorento 2.5 CRDİ X-Force
    Aynı sorunu bende yaşamıştım. Klima ustasına gittim. Kaloriferin sıcak soğuk su girişini söküp oraya bir cihaz bağladı. Cihazın içine ilaçlı bir sıvı var. Basınçlı bir şekilde o ilacı ordan devirdaim yaptırdı. Yaklaşık 1 saat sürdü. Sonuç: Araba fırın gibi ısınıyor..

İlk denemeniz gerek bu olmalı. Bununla da çözülmezse tek çözüm kalorifer peteğini değiştirmek ki bunun için göğüs sökülüyor. Sadece işçilik 300 TL civarıdır. Petek 400-500 TL'den az değildir. Umarım ilk çözüm sizinde işinize yarar..

AŞKINRANCE ve axor bunu beğendi.
  4. mcson

mcson Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Merhaba,
    Bende de aynı problem oldu. Önce bir chazla petek temizliği yapıldı. Sıcaklıkta biraz artis oldu. Sonrasında petek değişikliği önerildi. Ben de yurt dışı forumlaran okuyorum orada henüz petek değişikliği öneren yok. O yüzden kafam karıştı. Bu probleme çözüm bulan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilirse çok memnun olurum. Teşekkürler

5. AykutAyd

AykutAyd Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    5
    Gerçek Ad-Soyad:
    Aykut Aydın
    Araç Modeli:
    Kia Sorento
    Aynı sorunu 2 hafta öncesine kadar bende yaşıyordum, üstelik geçmiş yıllarda hiç böyle bir sorunum yoktu. 3 hafta önce çevre yolundan 130 km/h sabit hızla giderken rampada birden hararet göstergesi yükselmeye başladı, yarımın üstündeki çizgiyi geçtiğinde de araç otomatik olarak gaz kesti. Gaz kesmesinin ardından hararet hızlıca düşüyor ve araç yine otomatik gaz veriyordu. Bu bu şekilde 4-5 kere rampa boyunca oldu. Hiçbir arıza ışığı yanmadı. Endişelenip ustamı aradım o da arabayı zorlama en kısa zamanda gel deyince ertesi gün zaten yaklaştığı için rutin bakımı da aradan çıksın diye ustama götürdüğümde neredeyse hiç motor suyu kalmadığını fark ettik. Ustanın dediğine göre motoru soğutan 2 büyük fan olduğu için ve ben de zaten hiç devirli kullanmadığım için hararet yükselmemiş fazla. Yükseldiğinde de araç kendini korumaya almış. Hiç bir şey söktürmedim, kalan tüm suyu boşaltıp yeniden Antifiriz ile doldurduk. Bu arada sistemi inceleyince radyatör üzerinde bir yerden sızıntı olduğunu gördük. Radyatöre bir kutu da Würth radyatör çatlak kapatıcı ilaç ilave ettik. Bir iki gün takip ettim hafif antifriz eksiltti, tamamladım. Şu an hiç bir sorun yok. Araç sabah soğukta çalıştıktan 5-10 dakika sonra içerisi hamam gibi oluyor. Siz de bir kontrol edin suyu eksik değilse kalorifere giden su kanalı tıkanmış olabilir, sıcak su gitmediği için doğal olarak içeri verdiği havayı ısıtamıyor olabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

AŞKINRANCE bunu beğendi.
  6. mcson

mcson Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Merhaba, Ben bu yaz radyator problemi sebebiyle yolda kalınca radyator, fan göbeği ve termostat değişti. Yaz geçip sonbaharda ilk kez kaloriferi kullandığımda bu ısıtma problemni yaşadıgimda yine radyator aklıma geldi ve ilk radyotor antifrizine baktım ki herhangi bir eksilme yok. Usta da baktı sonuc aynı. Bir cihazlar Kalorifer peteği temizligi yapılınca isi biraz artti ancak oldukça yetersiz. Sonuç olarak petek desimesi gerek dendi ancak ben halen radyator veya thermostat kaynaklı olabileceğini düşünüyorum. Bu yüzden araştırıyorum. Çok teşekkürler

AŞKINRANCE bunu beğendi.
  7. halilkatman

halilkatman Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Halil katman
    Araç Modeli:
    Sorento
    Aynı sıkıntı bende fe var. Hava kanalı yönlendirme süper çalışıyor. Fakat şoför tarafı ılık yolcu kısmı sıcak üflüyor

8. İncityteknikservis

İncityteknikservis Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ümit yıldırım
    Araç Modeli:
    Sorento
    Merhabalar aynı sıkıntı bende de var arkadaşlar çözüm bulan varsa lütfen yazsın.teşekkürler

9. serdi67

serdi67 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    serdar bileke
    Araç Modeli:
    sorento 2008
    ben bugün petek temizliği yaptırdım,80TL(istanbul Sefaköy) sıkıntı geçti fırın gibi oldu araç

AŞKINRANCE bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş