10 Kasım LPG KABLO

Sonuçlanan Bakım İşleri

'Teknik ve Faydalı Bilgiler' forumunda ERSİN tarafından 18 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. ERSİN

ERSİN Süper Moderatör Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    229
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ersin
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz W211
    Sonuçlanan Bakımlarımızı Burada Paylaşalım :) Parçaları , Ücretlerini , İşçilikleri.

Castrol EDGE 5W-40 Tam Sentetik Yağ 4 Litre - 2 Adet = 55 TL X 2 = 110 TL
    Orjinal Mando Ön Balata = 35 TL
    Orjinal Hava Filtresi = 15 TL
    Orjinal Yağ Filtresi = 20 TL
    Orjinal Mazot Filtresi = 10 TL

Toplam = 190 TL Kredi Kartına 4 Taksit :) İşçilik Daha Vermedim Haftasonu.

(Fiyatlar Bana Özeldir)

2. ERSİN

Alınan Beğeniler:
    229
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ersin
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz W211
  3. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Ersin kutlarım.Bilinçli,aracını seven,kaliteyi ekonomik elde eden insanlara her zaman gıpta ile bakmışımdır.:thumbup1:

4. ERSİN

Alınan Beğeniler:
    229
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ersin
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz W211
    Bugün Ustamla Birlikte Montajını Gerçekleştirdik.
    Castrol Edge 5w-40 İle Motor Kendine Geldi Diyebilirim.
    Mando Balatalarda Mükemmel Çıktı , Arka Balatalarıda Sıkınca Mükemmel Performans Veriyor. Abs Aça Aça Bir Hal Oldu :) Şimdi Ön Takım , Kurum Temizligi; Komple EGR,Emme Manifoltu,İntercooler Sökülüp Temizlenecek , V Kayışı Değişmi Kaldı. Oda Yakın Bir Zamanda Olacak :)

Hava Filtrem :D

5. ERSİN

Alınan Beğeniler:
    229
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ersin
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz W211
    Hava Filtresi Kirliydi Fakat Çekişten Yana Zaten Problemim Yoktu Hertürlü Gidiyordu :D Ama Durmuyordu. Şimdi De Çok Duruyor ABS Açıyor :)
    Castrol Egdeden Sonra Motordaki Sessizligi Hissettim. Düşük Devirlerde (1300 Devir) Gaza Yüklenince Oluşan Uğultu Azaldı :)

6. seryılmaz

seryılmaz Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    147
    Gerçek Ad-Soyad:
    erol yılmaz
    Araç Modeli:
    KİA CEED CONCEPT CRDİ
    ben de geçen hafta bakım yaptırdım ama Kia servisinde değil.Ersin arkadaşın yaptığı gibi kullanılan malzemenin adlarını da almadım.Sadece hep yaptığım gibi yıllardır tanıdığım ustama aracımı teslim edip sadece kullandığı yağı sordum.O da daha önce adını duymadığım Petronas syntium 5-30 kullanacağını söyledi.Yapılan işlemler şunlar: motor yağı- yağ filtresi-hava filtresi-polen filtresi-silecekler-ön fren balataları değişimi ve işçilik toplamı 310 lira
    Toplamda yapılan iş ve değişen parça sayısına bakılınca ödediğim tutarın çok olmadığını düşünüyorum.Umarım yanılmıyorumdur...

7. volkman

volkman Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Ben de bu hafta sonu 30.000 bakımı için Konya servisine vereceğim arabayı. Bakalım ne olacak?! Faturayı buradan paylaşırım. Servise gitmeden önce de.... Bizim buralar yeşillik... Ağaç çok... Uzunca bir dal parçasının ucunu sivriltip, hazırlıklı gideyim diyorum. Biraz bastırabilirsem, dal parçasını da oralarda kısaltırız diye umuyorum.

Polen filtresini değiştirtmeyeceğim, hatta söktüreceğim. O dertten kurtuluyorum. Balatalar değişir mi bilmiyorum. Yağ kesin değişecek de... Bir de sağ arka kapının oralardan bir zırıltı geliyor şehirlerarası yolda. Bir de ona baktıracağım.... Bu bizim 2 yaşındaki kızın oyuncak "parçalarından" diye şüpheleniyorum ama...Bakalım...

8. seryılmaz

seryılmaz Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    147
    Gerçek Ad-Soyad:
    erol yılmaz
    Araç Modeli:
    KİA CEED CONCEPT CRDİ
    Volkan Bey,sizin aracınız henüz garanti kapsamında bu yüzden eliniz mahkum yetkili servise gideceksiniz.Ben kendi servisinde filtreler ve yağ değişimi için fiyat sormuştum özel servise gitmeden.Bana 400 civarı bir rakam tutar demişlerdi.Ben bunların üstüne ön balataları ve silecekleri de değiştirtip 310 lira verdim.Sanırım silecek ve balata değişimi de dahil olsaydı 550-600 civarı bir rakam tutardı.Hülasa yetkisiz olsun bizim olsun,300 cebimizde kalsın :)

9. volkman

volkman Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Valla şu garanti meselesi olmasa zaten ben de sanayiye gidecektim. Gerçi servis tanıdık. İllaki iskonto isterim. İsteyenin bir yüzü, vermeyenin iki yüzü...

Önceki aracım Rio da beni biraz üzmüşlerdi. Yalnız telafisini 60.000 de falan isterim diye düşünüyorum. 60.000 de şanzıman yağı meselesi de var.

10. ozrace

ozrace Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    3
    ben sanayi'ye gitmiyeceğim artık.tanıdık bile kazık atma peşinde.... bosch car servise götürüyorum artık.hem sanayi ile aynı fiyat hemde garantili işçilik ve malzeme...

altunbahar bunu beğendi.
  11. ayas

ayas Sürücü

Alınan Beğeniler:
    21
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ferhat
    Araç Modeli:
    Kia rio 2010
    Ben iki üç ay önce benim rio'nun 30000 bakımını yaptırdım serviste 320 lira tuttu. Konyalı olmamdan ötürü Koyunculara da sormuştum onlarda 320 demişlerdi fiyata fakat şunu belirtiyim yakın zamanda Konya ya gidecek olsam koyunculara götürürdüm adamların telefonda bile ilgisi beni mest etti:)

12. seryılmaz

seryılmaz Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    147
    Gerçek Ad-Soyad:
    erol yılmaz
    Araç Modeli:
    KİA CEED CONCEPT CRDİ
    artık özel servislerin teknik imkanları en az yetkili servislerinki kadar zengin olabiliyor.Garantisi dolmuş bir aracın sadece kurumsal bir muhatap olması nedeniyle kendi servisinde çok daha fazla paralar verilerek bakıma sokulması bana çok mantıklı gelmiyor.Ancak sanayide rasgele bir ustaya emanet edilecek aracım da yok tabi ki.Bilgi ve deneyimine güvendiğiniz- habbeyi kubbe yapmayacak bir ustanız varsa hem çok daha kolay iletişim kurup meramınızı anlatabiliyorsunuz hem de cebinizi fazla üzmeden sorununuzu gideriyorsunuz.Sadece bazı yetkili servisleri tenzih ediyorum.Az da olsa bu tip servislere rastlamışlığım var...

13. demirhanem

demirhanem Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    bende debriyaj baskı balata takımını değiştirdim

balata + bilye + merkez (debriyaj merkezi diyolar) + işçilik (4 saat sürdü) = 500 TL verdim

14. volkman

volkman Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    İlgileri iyi de, servis ustaları da iyi olsa, sorun kalmayacak. Umarım geçen seneki ustaları değişmiştir. Konya - İstanbul yolunu bana, baskı balata bitmiş diye, neredeyse debriyajsız yol aldırdı. İstanbul Tek-kar da da sadece debriyajı biraz aşağı almışlardı. Baskı balatan daha sağlam demişlerdi.

O 720 km lik yolda çektiğimi hiçbir zaman unutamam.

Yalnız, itiraf etmeliyim, Rio yu aldım ve 5 sene kullandım. Bu süre zarfında, 28 lt lik gaz ile 400 km hiç yapamamıştım. Üstelik enjeksiyonlu motora eski sistem gaz kiti takılı iken.

15. volkman

volkman Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    30.000 bakımı bitti ve ofisime döndüm. Rakam 300 TL.

Faturaya dahil olanlar : 4 adet buji, motor yağı, hava filtresi, yağ filtresi, karter yağ tapa pulu, cam su antifrizi, işçilik, "atık filtre bedeli"!!! Herşey tamam da, atık filtre bedeli de çöp vergisi gibi birşey olmuş aslında. 1 TL almışlar. Önemli değil de... Neyse, yorumunu size bırakıyorum. Toplam 34 TL de iskontomuz var. KDV falan toplam 300 TL. Pazarlık etmeseydik, 390 TL çıkacakmış.

Bu malzemelerden: buji birim fiyatı 22 TL. Yağ birim fiyatı 17 TL(3,30 lt), hava filtresi 23,20 TL, Karter yağ tapa pulu 1,40 TL, cam suyu antifirizi 2 TL, işçilik 132 TL den (0,80) ile çarpılmış ve 105,60 TL çıkmış (iskonto hariç) ve atık filtre bedeli de 1 TL.

16. cer.fire

cer.fire Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    41
    Gerçek Ad-Soyad:
    ömer oktar
    Araç Modeli:
    kia ceed sw crdi (2005 kia cerato crdi)
    2 hafta önce cerato dizelin 120.000 km bakımı için yetkili servise gittim. şimdiye kadar hep yetkili servise gittiğim için , bundan sonrada gidelim en azından arabanın tüm geçmişi yetkili servis kayıtlarında gözüksün dedim. yalnız bu sefer yağı kendim götürdüm . castrol magnetec diesel 10/ 40 b4 5 lt 73 tl. serviste yağ filtresi, mazot filtresi, hava filtresi değişti frenler kontrol edildi 180 tl tuttu. toplamda 253 tl tuttu.

17. ReNe

ReNe Super Moderator Super Moderator

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    BMW 116 D 1.5l 8 ileri Zf
    Ali Bey benimde 120.000 bakımım geldi , bu km de de yine klasik filtreler mi değişiyor ? debriyaj ve fren balatalarım çok iyi durumda .

18. ERSİN

Alınan Beğeniler:
    229
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ersin
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz W211
    Bu Hafta Şunların Fiyatını Alacam ; Büyük İhtimal Yaptıracam :)

1) 2 adet z rot 2) 2 adet viraj demiri lastiği (Crdi için)
    3) 2 adet direksiyon mili
    4) 2 adet direksiyon rot başı
    5) 2 adet alt salıncak burcu
    6) 2 adet üst salıncak burcu
    7) 2 adet alt salıncak rotili
    8) 2 adet üst salıncak rotili
    9) 4 adet amortisör
    10) Makas burçları

19. ReNe

ReNe Super Moderator Super Moderator

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    BMW 116 D 1.5l 8 ileri Zf
    Yürüyen aksam kendine gelsin ,;)

20. ERSİN

Alınan Beğeniler:
    229
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ersin
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz W211
    Aynen Abi Ya , 1.5 Senedir Çekıyorum. Sorun Tam Şurada Diyen Ustada Çıkmadı. En iyisi komple almak kafam rahatlar hiç değilse. Zaten parçalar çok ucuz neredeyse bedava fıyatına. Bu yüzden hyundai yi seviyorum :D

Bu Sayfayı Paylaş