10 Kasım LPG KABLO

sephia çalışmama problemi

'Sephia' forumunda çorumlu tarafından 5 Mart 2016 tarihinde açılan konu

1. çorumlu

çorumlu Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ali BİLİR
    Araç Modeli:
    1993
    arkadaşlar 1993 model sephiam var. araca yeni rektefiye yaptırdım araçta gaz yememe problemi başladı, ayağını debriyajdan kaldırınca araç stop edecek gibi oluyor yürümüyor. gaza geçince canavar gibi. 2. problem araç arada bir çalışmıyor marşa ne kadar basarsanız basın araç çalışmıyor, araçta ateşleme var benzin pompası yeni . bujiler yeni , arabayı yokuş bir yerden salıp vurdurunca tık diye çalışıyor kaç tane ustaya gittim 450 tl para harcadım problemi çözemiyor para alıp gönderiyorlar . artık aracı yakmak üzereyim psikolojimi etkiliyor. başına böyle bir durum gelen arkadaşım varsa yardımcı olursa memnun olurum . şimdiden teşekkür ederim.

2. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Geçmiş olsun.Benzin filtreniz ve devrelerinizi kontrol ettirdiniz mi?Uyumsuz filtre ve ya devre üzerinde bir tıkanıklık,rolanti motoru vb. buna sebep oluyor olabilir.Deponuz temiz mi?Depo filtresi ve depodaki benzin pompası da bu sıkıntıya yol açıyor olabilir.

Akünüzün gücü düşmüş ya da düşük amper kapasitesi olabilir.Marş motorunuzun bakım zamanı gelmiş olabilir.

3. çorumlu

çorumlu Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ali BİLİR
    Araç Modeli:
    1993
    Tesekkur ederim çorumda bu aracı bilgisayara bağlayan bilecek programı olan bir elektrikçi bulmam lazım . gelişmelerden arkadaşları haberdar ederim

4. çorumlu

çorumlu Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ali BİLİR
    Araç Modeli:
    1993
    çalışmama problemini hallettim arkadaşlar. marş motorunda dişli varmış değişti. marş motoruna bir bakım yapıldı şimdi marş daha güçlü basıyor ve araba çalışıyor. fakat ikinci problemim benzinde gaz yememe problemi devam ediyor. bu sıkıntıyı yaşayıp problemini halleden arkadaş yardımcı olur ise sevinirim

5. afatsum65

afatsum65 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    mustafa haskanlı
    Araç Modeli:
    kia sephia
    selam aleykum bende 94 1.5 gtx kia sephia v ar aracın elektiriğini epey kurcalamışlar ve kabloların çoğunu kesmişler distribütörün söküp yerine uydurma birşey takmışlar ben orjinal distribütör aldım ama kablolar eksik olduğu için ateşlemeyi yapamadım şu an aracı olan arkadaşlar distribütör ateşleme bobini ve o civardaki kablo soketlerinin nereye takıldığı renkleri görevleri güzel anlaşılır bir şekilde çekip gönderebilirmi şimdiden herkeze teşekkürler

Bu Sayfayı Paylaş