10 Kasım LPG KABLO

SEPHİA bakım... rolanti sorunu

'Sephia' forumunda sephia-s tarafından 8 Kasım 2013 tarihinde açılan konu

1. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Sorun çözüldü mü acaba?

2. ozrace

ozrace Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    3
    aynı sorun bendede var.araç durunca rolanti 0,9'dan 0,5'e düşüyor.ben ekonomi amaçlı olduğunu düşünüyorum ancak;düz yolda sorun değilde rampalarda stop ediyor.buji kablosu ve bujileri değiştirdim fakat 3000 devire gelince bi tekliyor bütün viteslerde.(devamlı değil)kalkışlarda titreme var.şöyle iyi bi usta bulamadım anlayacak.bu işi çözebilecek usta tanıyan varmı İstanbul'da?servise götürüp bilgisayara sokturacağım en sonunda parasına bakmadan.bu şekilde zevk alamıyorum araba kullanmaktan,zaten kısmetse yılbaşında değiştireceğim.bu şekilde satmaya içim elvermez,alan kişinin arkamdan küfretmesini istemem.arabamı seviyorum,memnunumda ama klima,abs vb.. yok,birazda eteklerde çürüme başladı.vede model yükseltmek amacındayım.istediğim özelliklerde kia bulamadım,bulsamda bütçemi aşıyor.çocukluktan beri hep sunroof'lu bi araba hayali kuruyorum,kısmetse yeni alacağım arabada bakacağım ilk özellik bu olacak.bu nedenle artı kia'lı olmaksızın aranızda olacağım büyük ihtimalle...

3. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Hayırlısı olsun...

4. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    KIA nız olmasa da siz olun yanımızda.Hayırlısı olsun.

5. sephia-s

sephia-s Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Evet arkadaşlar baska sebeplereden dolayı yenı geldigim forumdan ayrı kaldım bı süre, neyse önemlı olan bir kıa sahıbı olarak kıa forumuna geri gelmek...
    1 bucuk ay önce yasadıgım ve buraya yazdıgım sorunu cözdük şükür ,cözdük cözmesinede fakat hangisinden dolayı düzeldi vallahi anlamadım yani inanılmaz kronik bir problemmiş arkadaş degişmedigim parca kalmadı ınanın araba kullanmaktan sogudum neyse sonuç olarak önce degişen parcaları sıralıyım ...
    triger ,motor yagı,yag filtresi, conta,antrifiriz,aks kafası aks bilyesi,gaz ayarı ve rektefiye ;rektefiyede sadece süpaplar alıstırıldi...
    Bunların haricinde hava akışmetre degişti (sephiaların en kronık problemi ) bu elektronık parca.
    Enjektörler degişti ve aracın beyını tamır edildi.
    bunların hepsini yaptık birde lpg kalıbrasyon ayarı yapınca aracın stop etmesini kestik fakat anı duruşlarda rolanti dibe kadar düşüyordu stop etmıyordu ama rahatsız edici bi durum vardı . En son bogaz kelebegini temızledik ve şimdi düzeldi gibi en fazla 7 ye kadaş düşüyor rolanti ibresi bu da cok normal ınsallah bır daha tekrarlamaz kı sanıyorum tekrarlamaz.tekrarlar ise bu kadar masraf yaptım 1400tl toplamda yinede satmayı düşünücem :) neyse şuan için bi sorun yok allaha şükür.

6. selim

selim Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    1
    aynı sorunu eski aracımda(93 sephia) yaşamıştım, biryerlerden hava alıyordur yada rolanti müşürümü ne varmış ondandır

Bu Sayfayı Paylaş