10 Kasım LPG KABLO

Sıfır Kia Rio Elegance Aldım.

'Rio' forumunda zavindik tarafından 18 Nisan 2019 tarihinde açılan konu

1. zavindik

zavindik Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    3
    Gerçek Ad-Soyad:
    Zafer Avındık
    Araç Modeli:
    Kia Rio
    Merhaba arkadaşlar,

Uzun süren bir araç alımı düşüncesi ve araştırması sonucunda nihayet kia rio'da karar kılarak 2 gün önce bayiden sıfır olarak satın aldım.

Araç;

1.4 6 ileri otomatik Rio'nun en dolusu elegance paket aldım. Füme rengini istesekte bulamadık ve gümüş grisini rengini aldık. 2 gündür kullanıyorum şu an için olumsuz bir yanını yazamayacağım ama bu aracı seçmemin en önemli sebebi donanımsal olarak sınıfındaki emsallerine göre beni cezbetmesidir. Araç içerisinde araç kullanırken gerçekten kaliteli bir izlenim bırakıyor. Gerçekten sürüş zevki oldukca fazla ve konforlu bir araç.
    Konu hakkında sorularınız olursa eğer seve seve cevap verebilirim. Ben bu modeli araştırırken maalesef nette çok fazla sağlıklı bilgi bulamamıstım. Elimden geldiğince yardımcı olurum.

2. med_cezir

med_cezir Sürücü

Alınan Beğeniler:
    11
    Gerçek Ad-Soyad:
    ahmet kartal
    Araç Modeli:
    Cerato 1.6 CRDI Adv
    Hayırlı olsun.
    Kazasız belasız güzel sürüşler :)

3. zavindik

zavindik Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    3
    Gerçek Ad-Soyad:
    Zafer Avındık
    Araç Modeli:
    Kia Rio
    Çok teşekkür ediyorum. Hepimize kazasız belasız güzel sürüşler diliyorum

4. husampa

husampa Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hüseyin Baş
    Araç Modeli:
    2013 Rio HB
    Merhabalar,
    5 aylık deneyiminizi paylaşır mısınız ? Vites olarak konforu nasıl. Yakıt tüketimi ne durumda ?

5. ugursimsek_03

ugursimsek_03 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Uğur
    Araç Modeli:
    Kia Rio 2008 1.5 Crdi Ex Comfort
    Hayırlı olsun güle güle kullanın. Aracın kasislerde süspansiyonu ve virajlarda yol tutuşu nasıl?

6. zavindik

zavindik Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    3
    Gerçek Ad-Soyad:
    Zafer Avındık
    Araç Modeli:
    Kia Rio
    Merhabalar, tabii ki...

yakıt olarak ilk başlarda biraz fazla tüketiyordu ortalama 7.6 ile 8.0 arası oynuyordu sürekli fakat 1 aydır falan yakıt ortalamam 6.5 ile 6.7 arasında değişiyor.
    vites konusunda ise oldukça memnunum geçişler vs hiç hissettirmiyor. ankarada yaşıyorum oturduğum yer hep rampa kalkışlarda duruşlarda geri kaçırma hiç yaşamadım. kalkışlarda pati atmadı şimdiye kadar.
    araç genel olarak gayet konforlu bilmiyorum belki daha önce hic arabam olmadığı için böyle hissediyorumdur fakat bir cok kez uzun yolculuga cıktım ve hıc benı yormadı sürüşü oldukca rahat kullanırken üst segment lüks bir araç kullanıyor hissini alıyorum.

yaklaşık olarak aracım su an 13 bin kılometreye geldi. yakın zamanda 15 bın bakımlarını yaptıracagım bakalım servıs ne kadar masraf cıkartacak. Şu ana kadar herhangi bir sorun yaşamadım umarım bundan sonrada hıc yaşamam...

Aklınıza takılan başka sorular var ise cevaplayabilirm.

7. wings

wings Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Harun
    Araç Modeli:
    2021 kia sportage
    Öncelikle kazasız belasız sürüşler dilerim.Aracınızda bozuk yolda ön konsoldan çatırtı çıtırtı geliyor mu?

8. Tetriser

Tetriser Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Enes Kahraman
    Araç Modeli:
    Rio
    Hocam resmen aradığım kişi sizmissiniz. Ben de Dikmen'de yaşıyorum. Rio almak üzereyim. Hem yokus performansı hem de genel olarak fikir toplamaya çalışıyorum. Yakıtın düşmesi iyi olmuş. Zaten diger açılardan çok pozitif bir araç. Bi de bu olunca daha da hos oluyor. Bu arada ben aracın lpg ile çok iyi bir şekilde uyumlu olduğunu duydum. Sizde lpg var mi, düşünceniz var mi bu yönde veya bilginiz var mi?

Bu Sayfayı Paylaş