10 Kasım LPG KABLO

Renault Kadjar &Ford Kuga& Sportage

'Otomobil Testleri / Karşılaştırmalar' forumunda Arabacıadam tarafından 27 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

1. Arabacıadam

Arabacıadam Sürücü

Alınan Beğeniler:
    48
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erhan Akgöz
    Araç Modeli:
    Volkswagen Golf
    Merhaba arkadaşlar. Bugün babam ile beraber enine boyuna düşündük en mantıklı Suvların içinde bu 3ü aklına yattı babamın.
    Babama yaklaşık 3-4 aydan beri araştırıyorum Yerden Yüksek bi araba.2014 model QQ 1.6 Dizel cvt vardı kız kardeşimde geçen sene çok çok sorun yaşadık çok sıkıntı çektik.O yüzden listede QQ yok.Kadjarda diceksiniz QQ nün aynısı ama belki düzeltmişlerdir diye gittik.
    Tucsonda vardı o fiyata ama Babam Hyundai kesinlikle almam diyor Biraz önyargısı var galiba 58 yaşında ama Hyundai almam diyor başımı ağrıtır dedi otomatikman kendi kafasında eledi onu o yüzden teste gitmedik ona.Hatta Kia ile Hyundai kardeş firma dedim.kardeş firma olsa bile Kia Hyundaiden daha kalitelidir dedi Hyundaie trip attı diyelim :D

Neyse işte ilk Kadjarı teste çıktık 1.5 dizel edc ıcon donanım araç dizel motor 110 bg 260 tork var kasa gayet güzel gidiyor.Şanzıman yokuşlarda biraz sıkıntılı kafası karışabiliyor.
    19 jant çok konforsuz 17 jantlı alınır o araba bence.Virajlarda deniyemedik ama sertliği olduğu için yol tutuşu kötü olmıyabilir.Ortalam tüketim 7.9du ama aracı herkes zorlamış bizde zorladık haliyle.
    Ama Babam çok çok beğenmedi arabayı kendimi çok rahat hissedemedim dedi.Yalıtımda eh işte orta
    Ama QQ den yola çıkarsam kesinlikle Bana göre QQden daha iyi bir araba olmuş sürüş olarak

Trim sesleri vardı a sütundan.İşçilik hataları vardı bariz QQde olduğu gibi.Kadjara ben çok sıcak bakmıyorum babamda biliyor QQden yaşadığımız olayları ama belki düzeltmişler umuduyla çok inceledik ama hayal kırıklığı oldu.
    Ki zaten Babama kadjarın fiyatını söylemedim araba araştırmadığı için fiyatlar hakkında çok bir bilgisi yok en fazla 80 bindir dedi .Siyah renk 1-2 donanımda ekleyince fiyatı 100 bin verdi pazarlıkla 99a indirdiler zar zor o da .Koşarak uzaklaştı babam fiyatı duyunca zaten :)

Ordan Ford Kugaya uğradık Babam yılda en fazla 6000 bin km yapar ama Yinede Dizel istiyorum dedi sonradan Benzinli arabaya ikna etmeye başardım Çok km yapmadığı için
    Ford kuga test edemedik ama test etmeye bile gerek kalmadı diyebilirim.Ben Daha önceden Kuga test etmiştim biliyorum az çok kugayı güzel arabadır.
    Ama babam içine oturunca kokpit beni sarmadı dedi.Fiestanın içine oturdu Kuga Fiestanın azıcık yükseltmişi gibi diyince olay orda bitti .Tam ısınamadı arabaya bi de benzinli olmasına rağmen 100 bin fiyat verdi Hem Benzinli Hem Ford a o kadar para vermem diyip ordanda gittik Kia Bayisine.

Kia Sportage otomatik test ettik ben daha önce 3 kere test ettim Sportageyi babamın beğeniceğini %90 biliyodum ki öylede oldu zaten.Kia ya karşı önyargısı hiç yok.
    Oturdu Sportagenin içine baya beğendi .Kuga ve kadjara göre kendimi daha çok jip havasında hissettim diye bi cümle kurdu ısındı araca baya.
    Test sürüşü yaptık sessiz konforlu yakışıklı bayada oyuncağı vardı etkiledi babamı çok rahat ederim bu arada ben çok güzel araca benziyor dedi.Yoldaki akışınıda beğendi .
    Consept plus için ön arka yan difizör 81 bin fiyat verdi bayi.Fiyatınıda çok uygun buldu ona dedim baba bak bu araba yakar yani benzinli araba sonuçta 50-60 kuruş arası yakar ama yaptığın km az olduğu için çok takmazsın dedim.
    Onunda içi baya ısındı fazla yaksa bile parası uygun dedi.
    Yani dediğim gibi Bu araçları alan kişiler genellikle 20-25 değilde biraz daha olgun kişiler olarak varsayarsak Babam en çok Sportageyi beğendi içlerinden beğenilmeyecek gibi değildi gerçide .
    Şimdi düşünücek eğer maddi durumu ayarlarsa 1 hafta içinde kaparo vericek arabaya.
    Bakalım sonumuz hayırlısı öbür araçlarıda test ettik öylesine paylaşayım dedim.Eğer almayı düşünürse Spo ailesine katılıyoruz Allahın izniyle.
    Yeni kasası çıkıcağını söyledim resimlerinide gösterdim o da çoğu kişi gibi bu daha güzel oğlum dedi onuda takmadı baya beğendi arabayı.Bakalım sonumuz hayırlısı
    İyi Akşamlar arkadaşlar....

sezops, KAPSHY ve Q7X51 bunu beğendi.
  2. Q7X51

Q7X51 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    117
    Gerçek Ad-Soyad:
    Oğuzhan AKBULUT
    Araç Modeli:
    Kıa Sportage 1.6 Otomatik 2015
    Hadi bakalım Hayırlısı olsun Erhan.
    Saydığın araçlardan daha iyi bir araba zaten .Babanda beğendiyse sonuçta o sürecek bekleriz sizide Sportage ailesine :D

Arabacıadam bunu beğendi.
  3. SPO

SPO Sürücü

Alınan Beğeniler:
    15
    Gerçek Ad-Soyad:
    Göksel SARI
    Araç Modeli:
    Sportage GSL Plus ECO Manuel
    Valla istanbul anadolu yakasındaysanız gelsin benim aracı sürebilir.Yakıtıda sıfırlarız ne yaktığını görür.Öyle 50 60 kuruş yok.

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. KAPSHY

KAPSHY Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.234
    Gerçek Ad-Soyad:
    Tolga KAPŞIGAY
    Araç Modeli:
    KİA RİO 1.4 crdi hb (2013)
    Soula baktınız mı bayide oda yüksek bi araç farklılık arıyorsa eğer babanız ki spoyu seçmesinden belli

ReNe bunu beğendi.
  5. Arabacıadam

Arabacıadam Sürücü

Alınan Beğeniler:
    48
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erhan Akgöz
    Araç Modeli:
    Volkswagen Golf
    Vallaha Soulada baktı babam açıkçası dış tasarımı ona çok kötü gelmedi .Biraz Tatlı bir arabaya benziyor dedi bayi 87 bin fiyat verdi 1.6 dizel dct.
    Babama dedim yani bu Sportageye göre çok daha az yakıcaktır dedim de.
    İçine oturunca oğlum o jipte gitme duygusunu hissedemedim dedi.Babam için arabayı sürerken Ben jipteyim duygusunu en çok ona Tiguan ve Sportage vermiş.Kendisi öyle dedi bana
    Birde Soul piyasada çok yok yarın öbür gün piyasada bir sorun çıkarırsa başımız ağrır diyince onu eledi kafasından otomatikman.

Biraz dolmuş arabası gibi Soul.Yani Dış Tasarım olarak herkese hitap etmez özellikle Türkiyede ticari araç anlayışı çok yüksek olduğundan Yeti gibi Soulda mağdur maalesef.
    Spo yu tercih edecek gibi gözüküyor bakalım nolucak

6. KAPSHY

KAPSHY Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.234
    Gerçek Ad-Soyad:
    Tolga KAPŞIGAY
    Araç Modeli:
    KİA RİO 1.4 crdi hb (2013)
    Hayırlısı olsun

7. Arabacıadam

Arabacıadam Sürücü

Alınan Beğeniler:
    48
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erhan Akgöz
    Araç Modeli:
    Volkswagen Golf
    Ben Bursada oturuyorum Babamda Bursada oturuyor arabayı ben kullanmıycamda ben anladığım için ona öneriyorum.
    50-60 kuruş derken 1 sene önce iş yaptığım kişide vardı 2014 manuel vites Afyonda şehir içinde 8.7 ortalaması varmış.
    Manuel zaten öyle 50-60 kuruş yakmıyor.İşin içine tork konvertörlü otomatik vites girince kafadan tüketim 2 litre bu da litre fiyatına oranla 10 kuruş civarı artıyor.
    Tork konvertörlü değilde çift kavramalı olsa veya tek kavrama robotize şanzıman olsaydı o zaman manuelle aynı yakardı ama böyle olunca tüketim ister istemez biraz daha fazla

8. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    spounun kasa değiştirdiği unutulmamalıdır.

9. D3hs3tt

D3hs3tt Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    242
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ethem Kösem
    Araç Modeli:
    Rio
    Hoşgeldiniz inş hakkınızda hayırlısı olur..

10. Arabacıadam

Arabacıadam Sürücü

Alınan Beğeniler:
    48
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erhan Akgöz
    Araç Modeli:
    Volkswagen Golf
    Babama dedim fotoğraflarınıda gösterdim ama çok içi ısınmadı galiba.
    Bayi ilede konuştum yeni kasa hakkında 2016 Şubattan sonra falan gelicekmiş büyük ihtimalle.Benzinli Dct şanzımanlısı 95-100 binden aşağı olmaz dediler bize.En yakın örneği Tucsondan verdi 1.6 dct 4x4 benzinli 110 bin küsüratlarında diyince onuda eledik kafamızdan.

Çünkü Benzinli bir arabaya o paralar çok fazla.Dizel otomatik olsa bile 95 hadi 100 olsun 100ün üstünde etmemesi lazım ki şu anda piyasada Dizel otm C-suvların en fullü 115 bin civarlarında yani kesinlikle fiyatı yüksek olucak diyince ondanda vazgeçtik.

Ama Gittiğimiz Bayi bize şöyle dedi Güncel Kasada Sportage için Crdi motor taleb ettik olmadı.Yeni jenerasyonda büyük ihtimalle Dizel otomatik gelebilir dediler .Tucsona gelmedi dedim bende Hyundai Assan ile Çelik motor farklı satış politikaları var Ona gelmezse bile yeni Sportageye gelir dedi.
    Ki zaten ilk benzinli gelicekmiş dizel otomatik gelse bile 2017e yakın olur ve 100 binin üstü olur diyince bu sebeplerden ötürü Ondanda caydı babam biraz.

11. ReNe

ReNe Super Moderator Super Moderator

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    BMW 116 D 1.5l 8 ileri Zf
    Maalesef Sportage ile dizel 1.6 litre motor gelmeyecek , Sportage'ın kasasının değişecek olması - Yakıt tüketimi fazlalığı handikapı - 120 lerden sonra atmosferik motorun nefesi yetmeyeye başlaması - içeride sert plastik malzemelerin bol kullanımı gibi zaafları var birde rakiplerinin çoğu yeni jenerasyona geçti ki kendiside zaten geçiyor oluşundan ötürü satın almadan önce düşünülmeli derim . Tucson daha şimdiden autobild testinde rakiplerini güle oynaya geçti ki daha çok testler yapılacak hepsini altedecek benzer perofrmansı Yenilenen sportage tada göreceğiz benim inancım bu yönde . Yeni Sorentoda ki tasarım ve malzeme kalitesindeki anlayış Soulda da var ve yeni Sportage dada olacak . O yüzden Soul ile sürüş testi yapmanızı öneririm , compact araçlardan daha yüksek bir sürüşü var - motoru canlı 7 ileri dct şanzıman ekonomi için de elinden geleni yapıyor ama yüklediğinizde de 136 beygir iyi iş çıkarıyor .
    hakkınızda hayırlısı olsun öncelikle :) Seçim yapmak gerçekten zor ..

12. Arabacıadam

Arabacıadam Sürücü

Alınan Beğeniler:
    48
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erhan Akgöz
    Araç Modeli:
    Volkswagen Golf
    Ya dediğimi gibi Soula baktık ama çok hoşumuza gitmedi .Çok fazla km yapmadığı için 5 binden bile az yapıyo büyük ihtimalle en çok haftasonları geziyor.
    Yani Yakıt öyle aman aman problem değildir onun için az km yaptığından dolayı ona söyledim zaten o da az yakan istiyodu ama çok km yapmadığını söyledim zar zor ikna ettim benzinli arabaya.
    Maddi bütçe sınırıda var zaten 100 bin vericek bir bütçe yok şu anda.1.6 dizel otm gelicek dediler bize ama ne kadar doğru belli değil kesin değildir diye düşünüyorum.
    Aslında Sportagenin malzeme kalitesi kötü değil torpidoya kadar oralar yumuşak ortadaki plastik mat olan yerlerin hissiyatı güzel.Ön kapılar üstü yumuşak.Kol dayama olsun ön kapı arka kapı elini koyduğun yerlerin hepsi deri ile kaplı.Bence fiyatına göre gayet iyi.heryerin deri olmasını torpido ve aşağısınında yumuşak olmasını bekliyemem zaten.Fiyatı ve rakipleri ile karşılaştırıldığında gayet iyi bence.

Yakıt tüketimi fazla ama Yeni kasa Sportagede benzinli ile gelicek ondada aynı tüketim olucak yani Benzinli arabanın kaderi böyle ülkemizde benzinin litre fiyatınıda eklersek bütün Benzinli otomatik Suvlar genellikle böyle yakıyor zaten.Evet fazla yakıyor günümüzde 25-30 kuruş yakan arabalar tercihte ama Bunu ben Benzinli Bir arabadan bekliyemem o civarlarda yakmasını.
    He şöyle olur yeni kasa gelir Dizel otomatik olarak fiyatıda 90 civarı olur Takas yapılabilir belki ancak öyle olur yoksa bence çok mantıklı Bir seçenek sportage şu haliyle bile Yakıtı düşünmeyecek bir kullanıcı için

13. ogun

ogun Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.185
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ogün YILMAZ
    Araç Modeli:
    Hyundai Elantra Mode 2011 - 1.6cc-136 HP / Benzin&Lpg
    Spo 1.6 Benzinli OTOMATİK tavsiye edebileceğim bir suv değildir.
    ix25 in bir kopya motoru var. araç bana göre çok hantal kalıyor .
    AMA OTOMATİK olanlar.
    SPO yerine ix35 benzinli daha verimli olur OTOMATİK.

hyundai de ix25 crdi varmı hatırlamıyorum lakin crdi i güzel.

renauld kadraj dci motor nissan teknolojisi ile üretilmiş bir motor olup delphi enjektör kullnılır.
    Renault /Nissan çocuğudur.
    Kötü değildir ancak sesli çalışır. Verimlidir ancak masraflıdır.

Ford dizellerini hatırladığım kadarı ile PSA grubundan alıyor. YAni Renault motorunun sesine ve yapısına yakındır.
    Yılaların Fordu nun masraftan kaçmak için FASON üretimi düşündürür.

Burda malesef ayrı kulvarda koşan hyundai/kia grubudur. Kendi tasarımı ve motorunu kullnırlar.

Kia suv de de sportage ve sorento var. Sorento Ağır gelir 10 numaradır.
    Sportage ada benzinlidir.

Hyundai grubunda seçenek daha fazladır. IX25 -35 benzinli CDRI / tuscon santafe CRDI güzel araçlardır

14. Arabacıadam

Arabacıadam Sürücü

Alınan Beğeniler:
    48
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erhan Akgöz
    Araç Modeli:
    Volkswagen Golf
    Hocam Şimdi şöyle bir şey var Qashqai 1.6 dci cvt vardı yazdığım gibi kız kardeşimde
    çıkardığı sorunlar olsun herşeyi ile QQ denen renonun düşük maliyet stratejisi ile yaptığı araçlardan bir tanesi çok başımız ağrıdı.Kadjarı belki bir umutla düzeltmişler bir şans verelim diye gittik ama beklediğimizin altında çıktı ama şunu şöyliyeyim bence QQden iyi olmuş.

İx35 1.6 benzinli otm sportage ile aynı sportage bence daha iyi iç mekanı Sportagede daha güzel ix35 özensiz geliyor bana biraz daha ve sürüş esnasında ix35 çok daha Sportageye göre daha sağlam rüzgar yiyor bana Sportage sanki daha atik bir araç gibi geldi.

Yani Süspansiyon ayarları kesinlikle farklı olarak düşünüyorum 2 aracıda test ettim Sportage biraz daha sportif bir araç ix35e göre her yönü ile kendinizi daha özel hissediyorsunuz Sportagede .Yani en azından ben öyle hissettim kendi fikirlerim diyelim

Hantallık olarak atmosferik 1.6 benzinli tork konvertörlü bir araç.Gayet iyi gidiyor üst devirde gaza korkmadan basıcaksınız dizel gibi 1500 devirde öyle 250 torku verip çok serileşmez.Atmosferiğin keyfini çıkarıp basıcaksınız gaza arabayı öyle yürütürsünüz.
    Şöförlükle alakalı bir şey isterse araba 90 beygir atmosferik olsun pilotajlığın iyiyse araba bayılmaz ben 3 kere test ettim Spoyu 3ündede gidişini çok beğendim performansa önem veren biri olarak.

He şöyle bir şey var uzun yolda sadece bagaj içeride işte 5 kişi falan olduğu zaman Turbo Dizeller kadar çekişi iyi değil sadece bayır olarak konuşuyorum .130 dan sonra biraz daha yavaşlıyor ama düz yol olsun uzun yolda olsun deviri aldığında baya iyi gidiyor bana göre ben beğeniyorum performansını yani en azından ben hiçbir şekilde bayıltmam sportageyi kendi kullanımım ile öyle söyliyeyim.
    Kuga Amerikan arabası Ford. Fordun genel olarak yol tutuş karakteristiği var başka bir özelliği yok öyle çok özenli bir araba değil ama genel sürüş olarak çok kötü değil babamında içine yatmadı zaten araba
    Ben çok beğeniyorum her yerde yinelediğim gibi Yeti,Tucson ile beraber en beğendiğim Suv araçlardan bir tanesi Sportage .Türkiyedede çok tutuldu türk halkı seviyor sportageyi Babam gibi memnuniyetsiz biri bile beğendiğine göre :D

15. ReNe

ReNe Super Moderator Super Moderator

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    BMW 116 D 1.5l 8 ileri Zf
    Günün sonunda insanın hoşuna giden inandığı ürünü alması en güzeli ;) Şimdiden hayırlı olması dileğiyle ;)

16. Arabacıadam

Arabacıadam Sürücü

Alınan Beğeniler:
    48
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erhan Akgöz
    Araç Modeli:
    Volkswagen Golf
    Evet dediğiniz gibi .Eee ne demişler en iyi araba anahtarı kendi cebinde olduğu arabadır.Herkese Allah nasip etsin güzel bir araç

17. Ali34CaN

Ali34CaN Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    327
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ali Can
    Araç Modeli:
    Old Sportage 2015
    bence sportage cok ısabetlı bır secım cunku fıyatı ve durusu tasarımı, dıgerler rakıplerıyle kıyaslandıgında acık ara fark yaratıyor bence,kendı adıma konusayım sahsen, ben gıdıp 120 130 bın lıra bır arabaya verıceksem bu marka nıssan veya renault olmaz, mantıklıda gelmıor acıkcası. hayırlı olsun kazasız surusler dılerım, saygılar

18. Arabacıadam

Arabacıadam Sürücü

Alınan Beğeniler:
    48
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erhan Akgöz
    Araç Modeli:
    Volkswagen Golf
    Evet katılıyorum size o fiyatlara çıkıldığında o markalar cazip değil.Zaten Bir daha Nissanmı asla almam.Suv lar içerisinde benim kendim en çok beğendiğim Sportage Ve Tucson var tasarım olarak.Sürüş olarakta Yeti ,Sportage Tucson güzel.
    Ama benim beğenmemle olmuyo işte pederin beğenmesi lazım bizim yaş daha erken yüksek araba için.35ten sonra Bende geçerim herhalde Yüksek arabaya ağır abi tarzı takılırım :D

19. ogun

ogun Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.185
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ogün YILMAZ
    Araç Modeli:
    Hyundai Elantra Mode 2011 - 1.6cc-136 HP / Benzin&Lpg
    Tüm kia/hyundai grubu BENZİNLİ araçların atraksiyonları 3000 d/dk dan sonra başlar. Gözardı etmeyiniz.
    Torklarını bu devirve yularısında hissettirir. Alt devirlerde cansız kalırlar. Yakıt tasarrufu ancak b öyle sağlanıyor.

20. ankleon

ankleon Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    208
    Gerçek Ad-Soyad:
    mesut
    Araç Modeli:
    sportage
    geçenlerde çelik motor ciosuda aynı şekilde konuşuyordu. 2 yıla kalmadan yeni kasada dizel motoru türkiyeye getireceğiz diyor. açıklamasında kiaya çelik motorun %12 lik bir ortaklık seviyesine çıktık istediğimiz olacak diyordu inşallah olurda Türkiye qq gibi adi araçlardan kurtulur.

Bu Sayfayı Paylaş