10 Kasım LPG KABLO

Pro ceed 3k tavsiye

'Pro Cee'd' forumunda tt44 tarafından 13 Ekim 2012 tarihinde açılan konu

1. tt44

tt44 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba ben manisadan tolga, pro ceed 3kdizel düz veya otomatik (2011-1012 )almayı düşünüyorum, nette pek kullanıcı yorumu bulamadım.Derken bu sitesi keşfettim, bu aracı kullanan kişilerden veya aracı incelemiş olanlar dan araç hakkında yorumlarını tecrübelerini bekliyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

2. silverhawk07

silverhawk07 Servis-Satış Yetkilisi Servis-Satış Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1.106
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa
    Araç Modeli:
    RIO 1.5 CRDI 2009 COMF.
    sorunsuz bir araçtır servise ancak bakımdan bakıma uğrarsınız. 1.6 CDRI 128 HP 3K Concept , 1.6 CDRI 115 HP 3K Cool. kullanılan malzeme ve işçilik iyi torku yüksek.

3. Emre Akçay

Emre Akçay Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    356
    Gerçek Ad-Soyad:
    Emre Akçay
    Araç Modeli:
    '13 Kia Pro_Cee'd GT
    Ben kullanıyorum 4 aydır 0 aldım. Memnunum.

4. tt44

tt44 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Teşekkürler silverhawk07 ve Emre Akçay.
    Emre düz vitesle otomatik karşılaştırmasını yaparmısın? otomatik 7 civarı yakıyor gözüküyor bilgilerde. Arabanın yol tutuşu nasıl, esp lik bir durumun oldumu. Ortalama yakıtın ne civarda. Birde aracın hızlanması nasıl, istediğin tepkileri alıyormusun, galeride biraz gördüm baya büyük araç.

5. Emre Akçay

Emre Akçay Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    356
    Gerçek Ad-Soyad:
    Emre Akçay
    Araç Modeli:
    '13 Kia Pro_Cee'd GT
    Ben test aracını otomatik vites kullandım. Kendi aracım 6 ileri manuel. Otomatik viteste test yaparken 4 ileri olmasından dolayı vites aralıklarının çok uzun olduğunu gördüm. Buda yakıta olumsuz etki ediyor. Vites geçişleri çok yavaş ve vites geçişlerini hissediyorsunuz. Otomatik araba sevmeme rağmen ve fiyatı aynı olmasına rağmen ben manuel aldım. Kısaca tavsiye etmem. He derseniz ki ben çok performanslı kullanmam rahatlığıma bakın. O zaman alın. Zaten sorunsuzdur şanzumanı. Yol tutuşa gelirsek lastik ebatları ile başlayayım. Michelen Energy 225 45 17 ebatı ile fabrikadan çıkıyor. Lastikler yumuşak hamurlu. Bilerek bunu koymuşlar çünkü süspansiyon sert. Lastikten belki kurtarırız demişler. Fakat her halükarda araba sert. Ben aldığım günü Kuşadasına gittim. Kuşadasına gitmişseniz ilçeye girerken ki virajları da biliyorsunuzdur. ESP açık şekilde 120 ile çok rahat alıyordum. ESP girmeden. Daha sonra H&R 3.5 yay ile Ultraracing ön kule gergisi taktım. Şuan keskin bir viraja 140 km hızla en dardan girip en dardan çıkıyor. Bir kere ESPyi sokabildim onda da devreye girmese arka baya baya kayıp spin atacak seviyedeydi araba. Ben 90 km hıza sabitlersem 3.8 yakıyorum. Ortalama 5 litre şuan aracım 6500 kmde. Daha da ineceğini düşünüyorum. Yakıt konusunda 1.6 Mjet Linea'dan az yakıyor daha ağır olmasına rağmen. Linea da var bizde bu şekilde yakmıyor. Can alıcı konu hızlanma. 0-100 hızlanmadan ziyade ara hızlanmalar çok güzel. Sollama yaparken 6 dan 4 e çekip torkun ziyafetini görmeniz lazım. :) Chip ile daha keyifli olur. Yakın zamanda sprint booster, K&N filtre, downpipe ve yazılım ile daha güzel yapacağız inşallah. Büyüklük olarak sınıfında hiçbir araç bu kadar büyük değildir. İddia ediyorum bunu. Sadece ve sadece 2006-2007 Focus Sport tek kapılar aynı olabilir. Onun haricinde iç hacim çok çok güzel. Ki benim arkaya şimdiye kadar 2 kere oturuldu yorumları iyiydi. Zaten sunroof var içersini havadar yapıyor. Başka sorunuz varsa alayım. :)

6. tt44

tt44 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Çok detaylı yazıyorsun teşekkür ederim, bende yüzeysel değil böyle esas kullanan kişinin yorumlarını merak ediyorum.
    Kuşadası yolunu iyi bilirim çok virajlı ve gelen giden dikkatsiz araç sürer.
    Bende 2008 model astra 1.3cdti easytronic aracımı sattım 2ay önce.onda şehir içi ortalamam 5.8idi. genel olarak memnundum araçtan ama coupe 3k araçlara olan ilgimden dolayı içimde uhte kalmasın diye aracımı sattım.
    ikinci el araçlara bakıyorum
    İlk önce beyaz mito 1.6jtd baktım 120bg ; temizini bulamadım
    sonra ds3 1.6hdi 90bg. baktım onda da şu ana kadar temiz bulamadım.
    megan coupe bakıyorken sonradan daha önce gördüğüm ve unuttuğum pro ceed aklıma geldi ve ona baktım hatta 2 kia bayisine gittim 2.cisinde pro ceed vardı onun içine binip biraz inceledim araç baya büyük ve geniş geldi koltukları hariç beğendim içini de.
    Biliyorsun ki yeni kasasıda 2013ün ilk çeyreğinde çıkacakmış gerçi yenisini alamam ama biraz değer kaybettirebilir araca satarken de zorlanılcağı kesin.
    Yinede gözüm kesiyor almayı 2011 makyejlı modelini
    Sanırım 2012 aracınızdan farkı lastik ebadı (195 yada 205 heralde)ve sunroof ve sinyalli aynalar
    Sizin aracın rengi ne? Servis fiyatları hakkında bilginiz varmı?
    H&R 3.5 yay ile Ultraracing ön kule gergisi takmışsınız bu size ne kadara maloldu?
    Triger zincirdir heralde araçta bilginiz varmı,
    Sorum oldukça size sormak isterim, hayırlısıysa bende kia pro ceed ile aranıza katılırım

7. ERSİN

ERSİN Süper Moderatör Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    229
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ersin
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz W211
    1.6 CRDİ Triger Zincirlidir.

8. silverhawk07

Alınan Beğeniler:
    1.106
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa
    Araç Modeli:
    RIO 1.5 CRDI 2009 COMF.
    bakımlar 1 yıl veya 15.000 km de bir 0rtala 300-350 30.000 ve katları biraz daha pahalıdır yakıt filtreside değişir 450-500 tl 90.000 km ağır bakımdir vkayışı gergileri bütün filtre ve bütün sıvılar değişir ortalama 1100-1200 tutar

9. yusuf yılmaz

yusuf yılmaz Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    arabadan beklentinizi söyleyin ona göre yorum yapalım
    pro ceed ceed ile aynı özelliklere sahip tek fark 3 kapı oluşu

10. tt44

tt44 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arabadan beklentim , Servise gittiğinde sağından solundan arıza çıkarmasın. Daha önce sürdüğüm 1.3cdti astra gibi Ekonomik olsun Aldıktan sonra sürüşlerde hantalmış dedirtmesin, güven versin süratli sürüşte, astranın esp sinden memnun değildim geç giriyordu bazen devreye, bazende aracın kaydığını hissediyordum devreye girmiyordu. Çok ağresif kullanmasamda ihtiyacım olduğunda hızlanması iyi olsun,Severek sürebileceğim spor 3k lı bir araba olması benim beklendim.
    Birde otomatik vites seçeneği bakımlarda ekstra maliyet çıkarırmı?
    Başka bir yerde kia ların şanzumanlarının sorunlu olduğu yazıyordu, 2.el araba alırken şanzumana dikkat edilmesi gerektiği belirtilmiş, doğrumudur bilmiyorum?

11. ERSİN

ERSİN Süper Moderatör Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    229
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ersin
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz W211
    Hyundai-Kianın Otomatik Veya Manuel Şanzımanına Sorunlu Diyen Varsa Bunun En Kısa Açıklaması Şudur ; SALLIYOR ..

12. silverhawk07

Alınan Beğeniler:
    1.106
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa
    Araç Modeli:
    RIO 1.5 CRDI 2009 COMF.
    en son kasa pro ceedi görmeniz lazım aracın tavan yüksekliği azalmış . sirocco ya benziyor.

13. Emre Akçay

Emre Akçay Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    356
    Gerçek Ad-Soyad:
    Emre Akçay
    Araç Modeli:
    '13 Kia Pro_Cee'd GT
    Abi fabrika verisi hızlanmalara bakarsak manuel daha hızlı. Şoför faktörü de var tabi. Ama ben 4 ileri otomatiğin vites geçişlerini beğenmedim. Çok yavaş.

Lastik ebatları 225 45 17 bizim. Mercek farlar, mercek sisler, aynalarda sinyal, katlanır ayna ve sunroof var. Benim aracım beyaz. Başka da yok zaten. Sonuncuyu aldık. Servis fiyatları hakkında bilgim yok 7500 km bi kontrol olcakmış. Bakıma girmedim. H&R yi arkadaştan 200 TL ye aldım ben 2.el. Kule gergisi de aynı şekilde 2. el 130 du sanırsam. Zaten bu parçaların sıfırını almaya da gerek yok.

14. silverhawk07

Alınan Beğeniler:
    1.106
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa
    Araç Modeli:
    RIO 1.5 CRDI 2009 COMF.
    doğru şanzumanlarımızda problem görmedim.. birde yeni otomatik vitesli modellerde 45.000 kmde şanzuman yağı değişimi yok bakım listesinden kaldırıldı. yeni ceed-sportage- sorento-picanto vs otomatik şanzuman yağı değişmiyor

15. Emre Akçay

Emre Akçay Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    356
    Gerçek Ad-Soyad:
    Emre Akçay
    Araç Modeli:
    '13 Kia Pro_Cee'd GT
    Reelde de zannetmiyorum abi denemedim abi yakın civarda varsa test etmek lazım. Ben otomatikten keyif almadım fakat manuele geçirdiğimde daha iyiydi ama manuel daha hızlı gibi geliyor. Bana öyle geldi. Fabrika verisi de öyle yazınca bana doğru gelmiş o zaman dedim :) Fakat dediğin gibi olabilirim bilgim yok abi.

16. tt44

tt44 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    yusuf, 60-120 hızlanması çok hızlı videoda. Aracında ilave birşeyler((chip vs.) varmı yoksa normal hali böylemi. Anladığım kadarıyla siz memnunsunuz otomatik olmasından, herhangi bir dezavantajı yok, sahibinden sitesinden ilanlara baktığımda otamatik ortalama ş.içi yakıt tüketimine baktığımda 7.5civarı gözüküyordu bana çok geldi, sizin ortalamalarınız ne kadar acaba.

17. Emre Akçay

Emre Akçay Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    356
    Gerçek Ad-Soyad:
    Emre Akçay
    Araç Modeli:
    '13 Kia Pro_Cee'd GT
  18. ReNe

ReNe Super Moderator Super Moderator

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    BMW 116 D 1.5l 8 ileri Zf
    Neeey 173 hp oldumu ???

19. kanki

kanki Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    18
    Gerçek Ad-Soyad:
    Muhammet KISA
    Araç Modeli:
    CEED
    :D Hay Maşallah

20. Alicanım

Alicanım

Alınan Beğeniler:
    14
    Bazı arkadaşlar avatarlarında isimleri yerine çeşitli sembol veya rumuz kullanıyorlar.Bu bana biraz garip geliyor.Neden bu şekilde yapılıyor anlamış değilim?Bu davranışlar neden?Açıklama yapılırsa memnun olurum.

Bu Sayfayı Paylaş