10 Kasım LPG KABLO

PASTA CİLA MARKA TAVSİYESİ

'Araç Bakım & Boya Koruma & Detailing & Detaylı Tem' forumunda kimza38 tarafından 20 Mart 2015 tarihinde açılan konu

1. Emre Akçay

Emre Akçay Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    356
    Gerçek Ad-Soyad:
    Emre Akçay
    Araç Modeli:
    '13 Kia Pro_Cee'd GT
    Yukaridaki Turtlewax'ın iki ürününü de kullandım. Bana göre beş para etmez. Halen duruyor dolapta öylece.

2. fatih.koz

fatih.koz Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    543
    Gerçek Ad-Soyad:
    B. Fatih KOZ
    Araç Modeli:
    Cerato EX Advance 1.5 CRDi / 2006
    Ben TurtleWax kullanıyorum ve sonuçtan memnunum :) Arabanın rengi cilanın sonucuna etki ediyor olabilir ... Beyaz olanı hiç denemedim bilemiyorum ancak bende Mavi olanı var, makine ile uyguladım ince pastadan sonra sonuç başarılı idi. Son uygulamayı yapışımın üstünden aylar geçti halen arkadaşlar otoparkta gördüklerinde parlaklığına hayran kalıp soruyorlar "Yine mi cila uyguladın arabaya ?" diye.

Daha önce de yazdım, elle cila uygulanmaz diye bir kural yok ... Sadece yorucu olur ve zaman alır, ayrıca uygulama sırasında kol kuvvetini ve hızı sabit tutamayacağınız için harelenme riski daha yüksek. Hoş makine ile de uygulama yapınca bu risk var ancak biraz daha az.

Tercih sizin, renkte solma yoksa Teflon katkılı olanı kullanabilirsiniz ... Biraz daha beyaz olsun parlaklık diyorsanız diğerini deneyin ;)

3. Kontamine

Kontamine Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    62
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet
    Araç Modeli:
    kia rio
    tamamhocam teşekkür ettim

4. KAPSHY

KAPSHY Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.234
    Gerçek Ad-Soyad:
    Tolga KAPŞIGAY
    Araç Modeli:
    KİA RİO 1.4 crdi hb (2013)
    Şöyle bir konuyu hortlatayım sevgili forum ahalisi
    Malum havalar çılgınca ısınmadan koruma almanın zamanı geldi elimde hızlı cilalar haricinde iki adet turtle cila var
    1. Turtle wax color magic
    2. Turtle wax ice speed compound

Şimdi bu cilaları arabayı yıkayıp kuruttuktan sonra kil uygulamadan sırayla önce color magic ardından da ice şeklinde düşünüyorum tavsiyeniz nedir?
    Sorularım;
    İki cila arası yıkamaya gerek var mıdır? Yada sıralamam yanlış mı? Bu İki cila üst üste uyumlumudur? Daha sonrasında korumayı uzatmak için meq hızlı cila ve ataş idrolak la hafta bir gibi cila atıcam

5. malicinar

malicinar Sürücü

Alınan Beğeniler:
    11
    Gerçek Ad-Soyad:
    M. Ali Ç.
    Araç Modeli:
    Rio natty
    Merhabalar. Elimde Çbs Belco Teflonlu cila ve soft99 boya koruma var. Bugün ilk kez uygulama yapacağım. Bir arkadaşın bunların ikisi de boya koruyucudur ikisini bir seferde kullanmana gerek yok birini kullan dedi bu ne kadar doğru bilmiyorum. Şuan arabayı önce bir güzel yıkadıktan sonra önce hangisi uygulamalıyım fark eder mi. Yıkama + Cila + boya koruma bu sıra iyi midir?

6. fatih.koz

fatih.koz Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    543
    Gerçek Ad-Soyad:
    B. Fatih KOZ
    Araç Modeli:
    Cerato EX Advance 1.5 CRDi / 2006
    Bence sadece teflonlu cila yeterli ... Aynı işleve sahip iki ürünün üst üste kullanımının size çok bir faydası olmaz.

Eğer ben illaki ikisini de uygulayacağım diyorsanız bence önce cila özelliği olmayan boya koruyucu yapılmalı, ardından cila.

malicinar bunu beğendi.
  7. kuzgun08

kuzgun08 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    133
    Gerçek Ad-Soyad:
    İsmail
    Araç Modeli:
    Sorento
    Meguiars marka sini tek geçerim

Bu Sayfayı Paylaş