10 Kasım LPG KABLO

necvox soruları

'Ses ve Görüntü Sistemleri' forumunda ism@il tarafından 12 Ocak 2013 tarihinde açılan konu

1. intoxicate

intoxicate Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    3
    Gerçek Ad-Soyad:
    Emir ERUS
    Araç Modeli:
    Kia sportage 1.6 concept plus
    Selam arkadaşlar
    Benim Naviqasyon da tv seyretmek işkence hele araba seyir halindeyse İmkansız acaba sadece bende mi böyle

2. pascalim

pascalim Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    2.947
    Gerçek Ad-Soyad:
    Orhan İLYASLI
    Araç Modeli:
    Ceed Consept Plus SW
    Çok normal. Çamlıcayi gören ya da yüksek yerlerde iyi ama genelde hareket halinde performans alınmıyor. Otobüs anteni lazım :)

3. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Otobüslerde bile o kadar donanim olmasına rağmen tv cekmiyor ki bizim sistem onun yanında bir hic kalır. Seyir halinde cok denemedim ama sabit yerde en azindan 3-5 kanal net cekiyor.

4. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Analog yayın hareket halinde iken maalesef alınması ve kıymetlendirilmesi sıkıntı oluyor.Dijital karasal yayın bu konu da daha iyi.Ancak onun da değişik fiyatlara değişik süratlere kadar efektif olarak yayın kalitesi bozulmadan yayını alabilen modelleri var.Yani kuvvetli ara cihaz ve receivarlar lazım.

5. ilkbur

ilkbur Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    İlker Fahlioğulları
    Araç Modeli:
    2015 sportage comfort 1.6L gdı 2wd A/T
    Arkadaşlar öncelikle merhaba. Servis çıkışlı Spo necvox platinum kullanıyorum. 1 haftadır sistemin saat ayarını yapmama rağmen her kontak kapatışımda ayar sıfırlanıyor maalesef. yaptığım araştırmalarda bu saat ayarının araç ayarlarından yapılması gerektiğini öğrendim, yani necvox üzerinden araç ayarlarına girmek gerekiyor ancak internette bahsedilen config tuşu benim necvox ta yok. bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var. ayrıca yine 1 haftadır araç bir türlü gps sinyali bulamadı bu normal mi acaba. ben aracı aldıktan sonra necvox sistemi üzerinde yaptığım incelemede şu kanıya vardım, bu sistemi araçlarına takacak ya da takılı alacak arkadaşlar, maalesef sistemi kurcalamaya başladıktan sonra serviste bu sistem için yapılan tanıtımın sadece özelliklerinden ibaret olduğunu ve çok yetersiz kaldığını anladım. ayrıca kullanıcı klavuzu da çok yetersiz maalesef. ben daha basic ayarlarda bile sorun yaşadığım için update olayına girmedim bile.

6. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    hayırlı olsun. servis size aracı teslim ederken naviyi çalıştırıp gps sinyalinin gelip gelmediğini göstermedi mi? muhtemel gps ile ilgili naviye gelen hatta bir sorun var. iletişim sağlamıyor.
    saat derken navi üzerindeki saatten bahsediyorsunuz değil mi? eğer navideki saati ayarladıktan sonra kaydet demezseniz ne yazıkki eski saati gösterir. eğer kayıtlı saatte hiç sıfırlama olmuyorsa muhtemel sizin ayar/kaydet ile ilgili eksik birşey yapıyorsunuz demektir.
    konuyla ilgili esse grubuna mail atarsanız info@essegrup.com size hemen dönüş yapacaklardır (model marka seri no ve tarih yazarsınız). ben bazı soruları onlar sayesinde hallettim.

7. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Gps anteniniz takılmamış ya da bağlantısı gevşemiş olabilir.

8. ilkbur

ilkbur Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    İlker Fahlioğulları
    Araç Modeli:
    öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. İsmail bey saat ile ilgili durum şöyle, saati ayarlıyorum kontağı kapatıp kontrol için açtığımda (bu süre yaklaşık 5 dk) saat güncel durumda kalıyor ancak ertesi gün arabaya bindiğimde saate bakıyorum maalesef sıfırlanmış oluyor, ayrıca benim navi necvox platinum p 1009 bu cihazlarda saat ayarından sonra kaydet butonu yok. kitapçığı araştırdığımda saat ayarı için aynen şu cümle yazıyor ve de gördüklerim bunu doğruluyor ''kayıt işlkemi otomatik yapılacaktır'' bu klavuzun birebir söylediği. ancak sorun hala devam etmekte. serviste maalesef saat akşam üzerini bulduğu için servisten kimse kalmamış ayrıca benimde acemiliğime gelmiş ve sistem, bırakın denemeyi doğru bile anlatılamamıştır. oradki satış ile ilgili kızlardan biriyle 5 dakikalık bir teslim yapılmıştır. Hakan bey in fikri ile yola çıkar isem bence durum daha vahim bir hal alır ki aracım daha 200 km yol yapmadı bu kadar kısa sürede anten bağlantısının gevşemesi anormal değil mi? araç navigasyonu en son bayii nin konumunda kalmış yani belli ki montajı yapan denemiş. aslında ismail beyin necvox ile ilgili açmış olduğu bu konu necvox kullanıcıları için bir mihenk taşı olmalı ve tüm necvox kullanıcılarının bu başlığı aktif kullanması sağlanmalıdır. gelelim sorunların çözümüne. bugün ki denemelerimde boşa çıkmış olduğu için aracı yarın servise götürmeye karar verdim. yarın tüm sistemle ilgili bilgileri aklım yettiğince toplamaya çalışıp en kısa sürede paylaşacağım. teşekkür ederim.

ism@il bunu beğendi.
  9. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    inşallah en kısa sürede sorunlarınız halledilir. ama dediğim gibi en azından saat ayarıyla ilgili olarak esse grubuna mail atın. aklınıza ne takılıyorsa sorun bence. size en azından onlar bazı açıklamalarda bulunurlar. bu konuyu genel olarak zamanının 9920 black edition kullanıcılarına hitap edecek şekilde açtık. çünkü o vardı...sizlerle beraber diğer ürünlerinde açıklamaları, kısa yolları, sorunları ve çözümleri sayesinde daha da güncel bir hale sokabiliriz.
    buradan paylaşımlarda bulunarak daha yararlı bir hale gelebilir.
    tekrardan geçmiş olsun.

10. ilkbur

ilkbur Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    İlker Fahlioğulları
    Araç Modeli:
    teşekkür ederim ismail bey. aracınızın fotoğraflarına baktığımda necvox kulladığınızı gördüm. size sormak istediğim acaba daha önce bu tip bir sorunla karşılaştınız mı ve esse grubun satış sonrası ile ilgili hizmetlerini hiç tecrübe ettiniz mi acaba. web sitelerine girdiğimde açıkçası biraz ürktüm çünkü bir müşteri hizmetleri numarası bile bulamadım. ancak tavsiyenize uyup bugün bir mail atacağım. inşallah olumlu bir sonuç alırım. bu son cihazla ilgili bilgileri de fırsat buldukça paylaşacağım.

11. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Evet bende 9920 hd black edition var. Ben naviden parlama dışında Herseyinden memnunum. Şahsen hic sorun yasamadim...ama bazi ufak tefek kullanma kılavuzunda yazmayan hususlarla ilgili mail attım ve hepsine Dönüş yaptilar. Arayarak anlatım bile yaptilar bana. Ben ilgilerinden dolayı cok memnunum. Herkese de öneriyorum. Belki benim şansıma denk geldi ama denemekte fayda var.

12. ilkbur

ilkbur Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    İlker Fahlioğulları
    Araç Modeli:
    tab
    bunu duymak güzel ismail bey. bende mail attım şimdi durumla ilgili. ancak merak ettiğim şu, bu gibi durumlarda eger navi servis çıkışlıysa ve aracın garanti kapsamı içinde ise bizim muhattabımız kim esse grup mu yoksa kia yetkili bayii mi? zira Hatay gibi taşralarda maalesef büyük şehirdeki gibi kalifiye teknik eleman bulmak çok zor oluyor. birinin dediği diğerininkini tutmuyor. bu servisler içinde geçerli.

13. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Söküm işi servisin teknik sorun ise essenin oluyor. Servis sökerek esseye yollayacaktir. Tabi servisin yapabileceği birsey varsa yapar ama sınırlı şeylerdir.

14. ilkbur

ilkbur Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    İlker Fahlioğulları
    Araç Modeli:
    merhaba İsmail bey,

öncelikle necvox ile ilgili yazmış olduğum problem için servisle görüşmem geç oldu bu yüzden foruma yazmam da gecikti. Aracı daha önce belirttiğim necvox problemi için servise götürdüm. servis müdürü biz bu necvox işlerinde bilgi olarak geri düştük o yüzden dışardan bir usta çağırdık dedi ve beklenen usta geldi. gps sinyal almamasının sebebi antenin yeriymiş onu çözdük, ön konsolda olan gps anteni sağ koltuk çıtasının oraya taşındı şimdi sinyal almakta. daha öncede belirttiğim gibi saat ayarı yapılamıyor devamlı kendini sıfırlıyordu onu da yaptık dediler ancak servisten çıkar çıkmaz tekrar sıfırlandı. servis müdürüne döndüm o gün müsait olamadılar ve bu basit bir problem format atıcaz dediler. ben tekrar antakya ya döndüm ki burda servis yok ve git gel 1 saat. ayrıca ben kendi usb mi taktığımda görmemişti, usta kendi usb sini takınca gördü ancak ben sizin dosya formatı ne konularına girmedim çünkü oralara girecek kadar kalifiye değil maalesef burdaki ustalar. necvox 1 haftadır mailime geri dönüş yapmadı. bütün bunların sonucunda,

1- sıfır aracın konsolu navi için 3 kere sökülmüş oldu ve ustanın bu sökümlerdeki özensizliği tırnakların yıpranmasına neden oldu. kaldı ki format için bir daha sökecekler ve 4. söküm olacak ve üstelik söktüklerinde navi kutusunu, navi üstündeki konsola koyduklarından orası da çizilmiş.
    2- gps dışında bir sorun çözememiş oldum.

galiba başka dilden konuşma vakti geldi. tavsiyeleriniz nedir?

ism@il bunu beğendi.
  15. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Tekrardan Gecmis olsun.
    Sizinki cok kötü bir talihsizlik...cok üzüldüm. Essenin de olaya girmemesi kötü olmuş. Durumu celik motora telefonla ya da internetten bildirdiniz mi? Bence olayları baştan sona herseyiyle yazın. Size verilen zararlarida ekleyin.hatta gerekirse resim yollayabilirim şeklinde yorum yapin. Yapilacak en son sey ise servise gittiğinizde ben bunu istemiyorum sökün parasını iade edin diyebilirsiniz.

16. gezerim

gezerim Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    3
    Gerçek Ad-Soyad:
    Selim
    Araç Modeli:
    Sportage 2014 1.6 Comfort
    Öncelikle geçmiş olsun.
    Bende necvox 9999 kullanıyorum.
    Saat probleminiz için benim yaptığım çözüm şu oldu. GPS ile cihazın saati ayrı çalışıyor. cihaz saati yaz ve kış saat uygulamalarında sapıtıyor. Şöyleki siz kış saatinde +2 dilimi seçerseniz gayet normal çalışıyor.Ancak manuel tarih yada saat belirlerseniz kendini resetliyor.saat dilimi seçmenizi öneririm. Yaz saat uygulamasında ise +0 ı seçmelisiniz. Tabi bu bende böyle sizin ayarlar nasıl bilemiyorum.
    GPS ve anten için ilk aldığımda cama yapıştırmışlardı bi sorun yaşamadım ama daha sonra sağ içe alındı sinyal kalitesi çok iyi.
    SD kartınız varsa SD kullanmanızı öneririm.

17. erdentasbas

erdentasbas Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    ERDEN TAŞBAŞ
    Araç Modeli:
    SPORTAGE
    Arkadaşlar merhabalar .Necvox 9920 hd araçmultimedia cihazım var yalnız haritayı güncelleyebilmek için bilgisayara taktığımda virüs programı içindeki Navigation.exe dosyasını sildi kurtaramadım şimdi sorunum şu esse gruplada görüştüm yeni bir kart için 150tl +kdv istiyorlar sizce ne yapmayı şimdi .İnternetten igo primo versiyonu indrip kurdum çalşıyor ama harita güncellemesi yapamıyorum ve sanki igo 8 in arayüzü daha kullanışlıydı .Sizden ricam ne yapılabilir tekrar igo 8 yüklemek mümkünse nerden yüklenir yüklenirse güncelleme yapıabilirmi .Teşekkürler

18. Mlh06

Mlh06 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Melih düzgün
    Araç Modeli:
    Kia sportage
    Arkadaşlar herkese merhaba 2015 kia sportage servis çıkışlı necvox navigasyon taktirdim müzik navigasyon vb özellikler gündüz gayet iyi çalışıyor ancak akşamları sinyal yok sorunu yaşıyorum her gün böyle sinyal sorunu servise götürdüm Bi sorun yok dediler bu sorunu yaşayan ya da yardımcı olabilecek bu arkadaş varsa çok memnun olurum

19. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Hayırlı olsun

20. Mlh06

Mlh06 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Melih düzgün
    Araç Modeli:
    Kia sportage
    Teşekkür ederim sinyal sorununa da çözüm bulabilirsek süper olcak akşamları araçta radyo bile dinleyemiyorum sürekli sinyal yok yazısı çıkıyo

Bu Sayfayı Paylaş