10 Kasım LPG KABLO

Kia soul davlumbaz yalıtımı

'Soul' forumunda redd_kid tarafından 15 Nisan 2017 tarihinde açılan konu

1. redd_kid

redd_kid Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    10
    Gerçek Ad-Soyad:
    serkan tire
    Araç Modeli:
    kia soul 2012 x-tra
    Bugün aracımın yalitim işlemlerine davlumbazlardan başlamış bulunmaktayım.yapılan işlemden bahsedeyim.öncelikle davlumbazı sanayide cikarttirdim ve yıkattım. Kurumasını bekledikten sonra üst tarafından önce bituselfle sonra da bituselfin üstüne kendinden yapışkanlı akustik sungerden uyguladım.özellikle arka davlumbazda kenarlarda açıklıklar vardı. Sungeri bu açık alanlara kadar uzattım.sonra davlumbazlarin geri montajını yaptık.sonuç yalitim öncesi 100 km hızda 75 db ses iken işlem sonrasında aynı yol aynı hız ve 72 db.önde iken bariz bir fark hissetmedim fakat arka koltuğa oturunca bariz bir sessizlik oluştuğunu rahatlikla söyleyebilirim.

suyunsesi, ReNe ve umutd07 bunu beğendi.
  2. umutd07

umutd07 Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    631
    Gerçek Ad-Soyad:
    Umut dürüş
    Araç Modeli:
    2008 cerato Ex
    Güzel bir uygulama bende yaza kapı içlerine yapacağım inşallah daha tok bir ses için

suyunsesi bunu beğendi.
  3. redd_kid

redd_kid Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    10
    Gerçek Ad-Soyad:
    serkan tire
    Araç Modeli:
    kia soul 2012 x-tra
    Ben iki hafta sonra kapı içi ve taban döşemelerinin altına yapacağım.ve tabi kapi fitillerine serum lastiği takviyesi. sonuçları buradan paylaşırım.

umutd07 bunu beğendi.
  4. Temizamt

Temizamt Sürücü

Alınan Beğeniler:
    10
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ahmet Temiz
    Araç Modeli:
    Kia Rio 1.4 crdi Fancy
    Kia rio aracıma kapı içlerine akustik sünger uygulaması yaptım ama pek bi etkisi olmadı belki 1-2db. Velhasıl,kapı içlerine, davlumbazlara ve özellikle alt gövdeye (döşemenin altına) bitüself ve sünger yapmadan bu iş pek başarılı olamıyor. Döşemeleri de tamamen sökmek mantıklı gelmiyor. Sökerken takarken çok dikkat etmek ve nasıl söküleceğini bilmek lazım...

Bu Sayfayı Paylaş