10 Kasım LPG KABLO

Kia Sephia Motor Rektefiye

'Sephia' forumunda redcaro tarafından 13 Haziran 2015 tarihinde açılan konu

1. redcaro

redcaro Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    ATA V.
    Araç Modeli:
    SEPHİA 1,6 GTX OTOMATİK
    Maalesef bir problemle daha karşı karşıyayız, Geçen gün aracımla İzmir-Burdur arası giderken Nazilli girişinde araç hararet yaptı, gösterge 80 lere dayandı hemen kenarı çekip müdahalede bulundum, hararet normal seviyeye indi ve ardından yoluma devam ettim, aracı nazillide sanayiye soktum aracın herhangi bir şeyinin olmadığı ve göstergesinde problem olduğu söylendi. Ben denilenlere güvenerek yola çıktım ve araç kuyucak çıkışında tekrar hararet yaptı ve 3 dk boyunca gösterge 90-95 arası gezdi, hemen kenarı çekip müdahale ettim ama faydası olmadı, harareti düşüremedim, servisi aradım çekici gönderdiler ve 300 tl karşılığında denizli yön otomative kadar aracı çektik, buraya kadar herşey normal, ilk kontrolde aracın masrafının 500 tl oluğu söylendi (Üst kapak contası, işçilik ve silindir kapak contası değişimi) ardından bu masraf 1000 lre çıktı, yine fiyata razıydım ama dün aradıklarında motorun full rektefiye olması gerektiği ve masrafın 4050 tl olduğu söylendi, ben aracı 10.000 tl ye aldım, mümkün değil ödeyemem ve ayrıca araç çalışır yürür durumda 40 km de bir hararet yapıyor gerçekten b motor rektefiyesine ihtiyaç varmıdır?

2. Mahir

Mahir Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    3.737
    Gerçek Ad-Soyad:
    mahir
    Araç Modeli:
    .
    Gecmis olsun servis rektefe olacak dediyse vardir bir bildigi fakat her 40 km debir hararet yukseliyorsa motor cokta saglikli degildir

3. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Geçmiş olsun.Var mı durumda bir gelişme?

4. redcaro

redcaro Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    ATA V.
    Araç Modeli:
    SEPHİA 1,6 GTX OTOMATİK
    İzmir bornova 2. sanayide iyi bir kia ustası buldum ve bana motoru yapabiliceğini söyledi , taksici olduğumuz için soruşturduk ve iyi bir usta olduğunu öğrendik, ona verdik aracı hayırlısıyla 2 gün içinde bize teslim edicek

5. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Hayırlısı olsun.İnşallah saat gibi yaparlar.

Bu Sayfayı Paylaş