10 Kasım LPG KABLO

Kia Sephia Klima Sürekli Gaz Kaçırıyor.

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda suat_yerli tarafından 16 Temmuz 2019 tarihinde açılan konu

1. suat_yerli

suat_yerli Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Suat YERLİ
    Araç Modeli:
    Kia Sephia
    Merhabalar;
    Umarım bana yardımcı olursunuz.Gerçekten yardımınıza ihtiyacım var.Yaklaşık 1 ay önce 1998 model Kia Sephia 1.6 araç aldım.Genel olarak araçtan memnunum.Fakat kliması için yaklaşık 1 ayda 5 defa gaz bastırdım.Benden önceki sahibi tanıdığım bir kişi olduğundan aracı almadan 2 gün önce klima radyatörün de olan deliği yaptırıp 200 tl. ödediğini belirtmişti.Fakat ben sürekli gaz bastırıyorum.Deliği tamir eden ustaya ve daha sonra ben kendim usta bulup götürdüm. İkisi de klima için hava basıp yaklaşık 1 saate yakın bekledik.Ama hava basıncı gösteren alette hiç oynama olmadı.Yani kaçak gözükmüyor dendi ki kafama en çok kurcalayan da bu oldu. İkisi de klima kompresörü keçesinden olabilir dedi.Hatta benim götürdüğüm usta iç tesisattan da kaynaklanabilir dedi.Kompresör sökümü 700 tl. iç tesisat sökümü 450 tl. dedi. Başına böyle bir durum gelen var mı? Yoksa gene bahtsız bedevi mi oldum. Bu arada İzmir'de ikamet ediyorum.Malum çok sıcak. Bana öneriniz ne olur?Şimdiden teşekkür ederim.

2. ogun

ogun Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.185
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ogün YILMAZ
    Araç Modeli:
    Hyundai Elantra Mode 2011 - 1.6cc-136 HP / Benzin&Lpg
    KAçağı bulamamışlar.

1 ayda 5 defa gaz basılırmı ya , 400-450 tl demek.

Kompresör keçesi sığınma arızasıdır.
    Bu araç reno nun klimasını taşımıyor.

Klima keçesi kolay sorun çıkarmaz.

Başka bir sorun vardır.

3. suat_yerli

suat_yerli Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Suat YERLİ
    Araç Modeli:
    Kia Sephia