10 Kasım LPG KABLO

Kia Rio Yakıtım Fazla mı

'Sohbet' forumunda mehmet87 tarafından 31 Ocak 2019 tarihinde açılan konu

1. mehmet87

mehmet87 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    3
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet ALKAN
    Araç Modeli:
    kia rio
    Merhaba, Aracım Kia Rio 2011 1.5 CDRI. Aracımın deposunu her zaman boğaza kadar doldururum ortalama 650-670 km de ibre son çeyreğin yarısına inmeden de doldururum. Standart sürüşte aracı yormadan ve de bayıltmadan devrinde kullanırım. Yakıt konusun fazla mı yakıyor? Nasıl hesaplanabilir. Fabrika verilerinde 5,7 şehir içi. Saygılar

2. Evren81

Evren81 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    281
    Gerçek Ad-Soyad:
    Evren
    Araç Modeli:
    Renault Clio 1.5 dCi ICON 2016
    Daha önceki fabrika verileri NEDC denilen ölçümle fabrika ortamında suni testler sonucunda veriliyordu. Haliyle değerler gerçek değerlerden düşük çıkıyordu. Bu ölçüm değerleri değiştiriliyor artık. WLTP diye adlandırılıyor yeni sistem. Bu sistemin gelmesiyle az yakıyor deninlen 1.0 TSI motorların ortalama tüketimi 4.7'den 6.2'ye yükseldi. Bazı TDI motorlarda da tüketim 3.9'dan 5.1'e yükseldi.
    Yani eski sisteme göre ortalama verilen CRDI motorların da gerçek tüketim değerleri daha yüksek. Özellikle şehiriçinde CRDI motor benzine yakın tüketiyor malesef.
    Araç çok mu yakıyor sorusunun cevabı için ortalama hızınızı da hesaba katmak lazım. Ortalama hızınız 30km altında ise yakıt tüketiminin 6 ve üzeri olması normal.
    Benim kullandığım dCi Clio'nun şehiriçi NEDC verisi 3.5, WLTP verisi 4.3. Benim şehiriçi ortalamam 4.9lt 24km/s ortalama ile.

3. Kia Rio 2006

Kia Rio 2006 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    23
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ahmet ali
    Araç Modeli:
    Kia Rio 2006
    Bende 2006 vardı 8.5 hic aşağı dusmezdi kısa mesafe ve çok rampa inip çıkıyorsanız düşmez normal trafikte e5 trafiğinde 7asagi dusmezdi simdi 2014 Rio aldım e5trafiginde 5.5 rampa ve kısa mesafelerde 7litre yakiyor

VIA_P2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu Sayfayı Paylaş