10 Kasım LPG KABLO

Kia Rio android tablet montajı (aracıma)

'Ses ve Görüntü Sistemleri' forumunda kobeduck tarafından 1 Mart 2015 tarihinde açılan konu

1. y@vuz

y@vuz Sürücü

Alınan Beğeniler:
    17
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yavuz Aşık
    Araç Modeli:
    Ceed
    Ekran güzel olmuş. Ama bir de automate diye bir apk var. Android Auto gibi arayuzu var. Markette bulama ya bilirsin. Ama google+ ta açılmış konusu var. Su an ben onu kullaniyorum. Daha sade.Yada bir ara ben digital car diye bir uygulama vardı onu kullaniyordum. Ona bakabilirsin.
    Kapama videosu ben kullanmiyorum. Sanki onun düzgün çalışmadığını okumuştum.
    Benim laptop bozulduğu için resim yukleyemiyorum. Ve tablete yeniden temiz bir autodroid kurulumu yapmak istiyorum ama onu da yapamıyorum. Simdilik kor topal gidiyoruz bakalım.

2. kobeduck

kobeduck Sürücü

Alınan Beğeniler:
    44
    Gerçek Ad-Soyad:
    erdem karabacak
    Araç Modeli:
    Rio sedan 2014
    Sağol abi iyi şuan.
    Bendede yüklü tüm root proları seninki gibi. Taskerda root onaylı. Ancak profilde gps aç kapa yapamıyorum.

3. y@vuz

y@vuz Sürücü

Alınan Beğeniler:
    17
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yavuz Aşık
    Araç Modeli:
    Ceed
    GPS için secure settings ve busybox kurmalisin. Onlar olmadan tasker ile GPS acamazsin. Kur ve dene yapamazsan tekrar konuşalım.

4. kobeduck

kobeduck Sürücü

Alınan Beğeniler:
    44
    Gerçek Ad-Soyad:
    erdem karabacak
    Araç Modeli:
    Rio sedan 2014
    Abi yükledim yönetici izni verdim. Yine olmadı. Tasker hakkında çok da bi bilgim yok. Bu becerisizlik ondan olabilir.

Ekli dosyalar:

5. y@vuz

y@vuz Sürücü

Alınan Beğeniler:
    17
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yavuz Aşık
    Araç Modeli:
    Ceed

secure settings açıp system+ sekmesine gel ve system+ module enabled yapmayı dener misin? enabled konumuna getirdikten sonra tasker aç. profile sekmesine gelip + ya tıkla. mesela ben her zaman gps açık tutmuyorum şarjı bitirmesin diye. sadece navigasyon yada harita programı açtığımda gps açsın diye ayarlamıştım. sen de bu şekilde yapmak istersen + ya tıkladıktan sonra çıkan listeden application tıkla ve ardından hangi program açıldığında gps açılsın istiyorsan listeden seç ve geri tuşuna bas. sonra senden yeni bir task oluşturmanı isteyecek. oluşturacağın task için bir isim ver. mesela gps aç olsun. task edit ekranında + ya bas ve listeden plugin ve ardından secure settings tıkla. configuration satırındaki kaleme tıkla. ve listeden system+ actions altından gps seç. on olarak işaretle ve diskete bas. geri gelerek tasker profil ekranına dön. açtığın navigasyon programından çıktığında gps de kapansın istersen profil ekranında gps aç taskının üzerine basılı tut ve add exit task seç. ve yukarıdaki gibi yeniden bir task oluşturmanı isteyecek. task için isim ver gps kapa olabilir. task edit ekranında +ya bas ve plugin ardından secure settings. configuration yanındaki kaleme tıklayıp listeden system+ actions ve gps tıkla. gps bu sefer off olacak. diskete basıp kaydet ve çık. ve test zamanı. kullandığın navigasyon yada harita programını aç ve bak bakalım gps açılmış mı?

kobeduck bunu beğendi.
  6. kobeduck

kobeduck Sürücü

Alınan Beğeniler:
    44
    Gerçek Ad-Soyad:
    erdem karabacak
    Araç Modeli:
    Rio sedan 2014
    Abi sağol sayende hallettim. Çok iyi anlatmışsın. Şimdi yeni sorun başladı hatta şimdilik aklıma gelen son ve tek sorun (yenileri gelene kadar) Şarj başlayınca firm sleepden çıkması. Yani tasker da elektrik gelince ekranı aç yapamıyorum. Taskerda Display Turn On kırmızı aynı gps gibi Tıklatmıyor. Onun bi yöntemi var mı?
    Yardımların için sağol Yavuz abi.

7. kobeduck

kobeduck Sürücü

Alınan Beğeniler:
    44
    Gerçek Ad-Soyad:
    erdem karabacak
    Araç Modeli:
    Rio sedan 2014
    Display turn on demişim Stay On olacaktı o.

8. kobeduck

kobeduck Sürücü

Alınan Beğeniler:
    44
    Gerçek Ad-Soyad:
    erdem karabacak
    Araç Modeli:
    Rio sedan 2014
    otgy.jpg
    @y@vuz Abi tasker ve ayarlardan Güç ile uyan seçeneği aracılığı ile açılış ve kapanışı istediğim gibi yaptım..Bu açılış kapanış resimdeki 2 kablo ile oluyor. Ancak bu sefer şarj ediyor görünüyor şarj azalıyor. Kendi şarj kablosunu takınca Açılış kapanış olmuyor ama bu seferde normal şarj oluyor. Bu konuyla ilgili bi bilgin var mı?

9. y@vuz

y@vuz Sürücü

Alınan Beğeniler:
    17
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yavuz Aşık
    Araç Modeli:
    Ceed
    Ayni sorun bende var. Şarj etmek için ne kullaniyorsun? Çakmak adaptörü mu yoksa arabanın kendi USB girişini mi? Mesela ben her ikisini de denedim. Arac usbden senin dediğin gibi şarj oluyor gözüküyor ama azalıyor. Çakmak adaptorunden ise yine şarj oluyor görünüyor ve yine azalıyor ama daha yavaş. Sanırım amperi daha güçlü bir adaptore ihtiyaç var. Emin değilim ama bendeki 1 amper bile değil.

10. fatih.koz

fatih.koz Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    543
    Gerçek Ad-Soyad:
    B. Fatih KOZ
    Araç Modeli:
    Cerato EX Advance 1.5 CRDi / 2006
    Muhabbetinizin arasına çok kısa gireyim müsaadenizle (keyifle okuyoruz, bilgiler için teşekkürler) ...

Bende araçta tablet kullanıyorum, sizlerinki gibi teferruatlı programlarım ve ayarlarım yok (vakit bulursam yapacağım inşallah), merak ettiğim iki konu var ;

* Herhangi bir programı açtığımızda ses seviyesini otomatik olarak belirlediğimiz seviyeye getiren bir uygulama var mı ? [ Cihaz rootsuz ]
    * Aynı mantıkla parlaklık ayarını da değiştirmek mümkün olabilir mi ? [ Cihaz rootsuz ]

Misal Navigon açtım ve GPS'i kullanacağım, GPS'i elle açıp kapatıyorum sorun yok ama sesi unutuyorum çoğu zaman ve kısık kalıyor ( kızcağız dön diyor ama duyan kim :D ). Biraz bakındım ama bulamadım, bir profil programı ile ses seviyesi + program ilişkisi kurulabilir mi ? Var mı bilginiz ...

Keyifli, emniyetli sürüşler.

11. fatih.koz

fatih.koz Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    543
    Gerçek Ad-Soyad:
    B. Fatih KOZ
    Araç Modeli:
    Buldum (yazdıklarınız sayesinde programları incelerken) ... "Tasker" yapabiliyormuş bu işi ve tabii ki çok daha fazlasını ;)

Fiyatı da yapabildiklerine göre uygun, Torque Pro / Navigon ve Sygic için aktif olacak profillerimi oluşturdum ... Hangi programı açarsam cihaz ona göre davranıyor, gayet keyifli imiş ayarlama mantığı. Tabii bazı özellikler için cihazın root edilmiş olmasını istiyor ama şimdilik o kadar ileriye gitmeme gerek yok. [ GPS'i kapatıp açmak gibi ]

Navigon ve Sygic'i açınca sesleri açıp parlaklığı yükseltsin bana yeter (şimdilik) ;)

12. y@vuz

y@vuz Sürücü

Alınan Beğeniler:
    17
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yavuz Aşık
    Araç Modeli:
    Ceed
    @kobeduck pogo pinlerle ilgili bir çalışma gördüm yabancı bir forum sitesinde. sana onu özelden atıyorum. adam nexus 7 nin 2013 modeliyle yapmış. yani bizimkinin üst modeliyle.

13. kobeduck

kobeduck Sürücü

Alınan Beğeniler:
    44
    Gerçek Ad-Soyad:
    erdem karabacak
    Araç Modeli:
    Rio sedan 2014
    Fatih Bey kusura bakmayın.Sorununuzu okumuştum cevap yazarken net gitti sonrada fırsat bulut dönemedim. Sevindim halletmenize. Şuan Antalya da değilim döndüğümde fırsatınız olursa görüşürüz. Kazasız belasız iyi günler

14. fatih.koz

fatih.koz Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    543
    Gerçek Ad-Soyad:
    B. Fatih KOZ
    Araç Modeli:
    Canınıza sağ olsun Erdem bey, yazdıklarınız faydalı oldu zaten yeteri kadar ...

Aldığımdan beri kurcalıyorum Tasker'ı , cihazı rootlamak istemiyorum o yüzden daha çok state ve location ile tanımlamalar yapıyorum ışık / ses / açık - kapalı fonksiyonlar üzerinde. Telefona da kurdum gayet başarılı, evden çıktığımda (Near Wifi) özelliği sayesinde ışık ve ses arttırımı yapıp wifi kapatıyorum geri geldiğimde otomatik ev haline dönüyor cihaz.

Near Wifi özelliği gibi çalışan Near BT'de başarılı olamadım, araca bindiğimde aslında BT cihazların dibinde olmama rağmen (Sony cihaz ve Plantronics kulaklık) henüz otomatik profil seçimi yaptıramadım BT ile. Biraz scene tanımları üstünde uğraştım, kendimce bir test ekranı yaptım ancak oradan da bir seçim yaptıktan sonra nedense düzenlediğim buton ile açtığım programı işim bitip kapatınca scene geri yüklenmiyor. Üzerinde çalışıyorum, örneklere bakıyorum gerçekten Tasker güzel program.

Bir ara başka programlara bakmıştım ancak hiç biri bu kadar kullanışlı ve geniş kapsamlı değildi. Antalya'da uzun zamandır bir buluşma düşünüyor arkadaşlar, denk gelir isek orada bol bol sohbet edebiliriz ;)

Emniyetli, keyifli sürüşler

15. kobeduck

kobeduck Sürücü

Alınan Beğeniler:
    44
    Gerçek Ad-Soyad:
    erdem karabacak
    Araç Modeli:
    Rio sedan 2014
    Tüm Her şey hazır sayılır. 1 ay sonra antalyaya döndüğümde bağlantıyı yapacağım. konuyu en baştan hazırlamak istiyorum o zaman. kim yardımcı oluyor bunun için acaba?

16. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Yeni bir konu açarsınız DIY bölümünde.Çektiğiniz fotoğraf ve videoları eklersiniz.Fotoğraflar için http://resim.kiaclubtr.com/ ve photobucket,video için youtube u tavsiye ederim.

Her yaptığınız işlemi adım adım fotoğraflayarak anlatırsanız yapmak isteyenlere kılavuz olur.
    Kolay gelsin.

17. kobeduck

kobeduck Sürücü

Alınan Beğeniler:
    44
    Gerçek Ad-Soyad:
    erdem karabacak
    Araç Modeli:
    Rio sedan 2014
    Teşekkürler Hakan hocam. Öyle yapacağım hem çok görsel hemde video olacak.

heh bunu beğendi.
  18. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Şimdiden teşekkür ederiz.

19. selman.pelit

selman.pelit Sürücü

Alınan Beğeniler:
    80
    Gerçek Ad-Soyad:
    Selman Pelit
    Araç Modeli:
    eski riocu yeni soulcü (2016 Soul 1.6 CRDi DCT)
    Resimler kalkmış :(

20. kobeduck

kobeduck Sürücü

Alınan Beğeniler:
    44
    Gerçek Ad-Soyad:
    erdem karabacak
    Araç Modeli:
    Rio sedan 2014
    Kardeşim linkten izleyebilirsin.

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu Sayfayı Paylaş