10 Kasım LPG KABLO

Kia Pişmanlık Mı?

'Tanışma' forumunda s-nap tarafından 26 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

1. ozgurvar

ozgurvar Sürücü

Alınan Beğeniler:
    19
    Gerçek Ad-Soyad:
    ÖZGÜR VAR
    Araç Modeli:
    YENİ SPORTAGE 1,6 GDI OTM
    Türkiye yolları malesef sadece SUV ve üstü araçlar için. Kia'nın kalitesi özellikle 2010 dan sonra çok arttı. Adı yüzünden pahalı olan araçlarda kia'dan farklı veya kaliteli diye birşey yok.

beyaz55 bunu beğendi.
  2. beyaz55

beyaz55 Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    431
    Gerçek Ad-Soyad:
    beyazıt bahadır
    Araç Modeli:
    2013 kia rio 1.4 crdi fancy
    aynenn ölleeee

3. okuma35

okuma35 Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    532
    Gerçek Ad-Soyad:
    OKUMA
    Araç Modeli:
    artık saab 9.3 sahibi :)
    kia candır boşverin çok tutulmasın uygun fiyata güzel ve kaliteli araçlara biniyoruz :)

ism@il ve By Cilo bunu beğendi.
  4. By Cilo

By Cilo Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    150
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yılmaz ÖZKAN
    Araç Modeli:
    2015
    Tecrübelerime ve Kia markasına duyduğum güven sonucu Ceed Premium satın aldım. Almadan önce Ceed ile Vw Golf model aracını kıyasladım Ceed çok yönde bir adım öndeydi iyiki Kia Ceed almışım pişman değilim mutluyum. :D

5. ozgurvar

ozgurvar Sürücü

Alınan Beğeniler:
    19
    Gerçek Ad-Soyad:
    ÖZGÜR VAR
    Araç Modeli:
    YENİ SPORTAGE 1,6 GDI OTM
    Çok guzel bir tercih olmuş Ben de ceed golf ve volvo v40 arasında kaldım. Eşim istiyor diye sportage aldım

LG-D958 cihazımdan gönderildi

By Cilo bunu beğendi.
  6. By Cilo

By Cilo Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    150
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yılmaz ÖZKAN
    Araç Modeli:
    2015
    Teşekkür ederim. :) Sizde doğru seçimi yapmışsınız. :) Eski aracım Kia Rio 2007 medel 90000de ön takımda viraj demir lastiği ve z rot değişti herşeyiyle orjinaldi Kia kaliteli araçtır.

7. corpusfemoris

corpusfemoris Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    cihan solak
    Araç Modeli:
    ceed
    Kia ceed aracım var. 5 yılda 185 bin km yaptım. 170 binde usta hatasından mootru rektefelik oldu. Fakat buna rağmen, maşallah ,çok memnunum. Süspansiyonları sert ama yol tutuşu gayet iyi. Kia' nın tek eleştireceğim noktası servis hizmeti biraz daha müşteri memnuniyeti üzerine kurulsa, fiyat standardı, hizmet standardı olsa, ülkemizde çok daha fazla satacağını düşünüyorum.

beyaz55 bunu beğendi.
  8. emmare

emmare Sürücü

Alınan Beğeniler:
    38
    Gerçek Ad-Soyad:
    sait bilal
    Araç Modeli:
    Kia Rio concept 1.4 crdi 2015
    hocam benim aracta yeni ve bir takim sesler var...b segmenti aracta bunlari engelleme sansiniz cok az...hatta daha uat segmentlerde de oluyor...daha once 2 sene 0 km fiesta kullandim ic malzeme kalitesi daha iyi olmasina ragmen onda da sesler geliyordu...f/p olarak bu aracin üstüne yok...cozumler bulmaya calisip tadini cikarmaya bakin...

9. beyaz55

beyaz55 Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    431
    Gerçek Ad-Soyad:
    beyazıt bahadır
    Araç Modeli:
    ben ses şikayetlerimi serviste çözdüm.sert süspansiyon harici ses kalmadı.tabi biraz zoroldu kesmek komple söktük anca düzeldi

10. Kontamine

Kontamine Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    62
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet
    Araç Modeli:
    kia rio
    Arkadaşlar bencede kia marka yüzünü değiştirmesiyle beraber çok iyi işlere imza attı. Donanım olarak tasarım olarak çok başarılı. Yeni araba alacak olsam baktığım markalardan biri haline geldi.. Rio yu sırf ses olduğu için sattım.. Yani her arabada ufak tefek olur ama Rio daki gerçekten insanı çileden çıkaracak cinsdendi..
    Passat ve jettayla filan kıyaslamışsınız da arkadaşlar ya Rio ya binmediniz yada bende ki Rio sıkıntılıydı :) Rio dan sonra passat aldım 2012 6 ay kadar kullandım civic e geçtim. Şöyle söyleyim passat da da ses olduğu oluyor evet ama sesi yaptığı yolda kim olsa ses yapar öyle söyleyim.. Rio hemen hemen her yama da ses yapıyordu hatta en son ölüdeniz tarafına gitmiştim , o yolda resmen ön kokpit düşecek şimdi dedim.. aynı yolda geçtiğimiz ay civic le gittim bazen ufak çıtırtı oldu ama onu duymak için radyo yu kapattım resmen.. (Ki bu arada japon araçları biraz daha fazla içine ses almasıyla ünlüdür)
    Yani demek istediğim şu , şimdi çok yakın arkadaşıma araç alcaz ve ben Rio al dedim ama ben içinde ki sesden dolayı sattım dedim.. Sese takıntılı biri değilseniz araç çok güzel.. Görüntü olarak çok hoş motoru tatmin ediyor donanım iyi ama konfor yok bunu da belirtmek lazım

11. beyaz55

beyaz55 Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    431
    Gerçek Ad-Soyad:
    beyazıt bahadır
    Araç Modeli:
    Ben de o seslerden çıldırmıştım ama diyorumki servis o sesleri kesio bende düşücek çatlicak sanıyodum biraz şikayeti uzattım öle bi yaptılarki 60 bindir neye bindirdiniz beni dedim o kdr.ve arkadaşın 2014 ü var ses filan yok bende ondan özenerek yırttım kendimi.çözümü var yani hatta serviste çözemeseydim özelde tek tek söküp yalıtıcaktık

K im İ sterki A yrılmak

12. beyaz55

beyaz55 Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    431
    Gerçek Ad-Soyad:
    beyazıt bahadır
    Araç Modeli:
    Ha bu arada o sesler bir hafta içi ve yarım depo mazota mal oluo serviste haberiniz olsun:)) bnm son gidişimdi zaten@)

K im İ sterki A yrılmak

13. Kontamine

Kontamine Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    62
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet
    Araç Modeli:
    kia rio
    Halloluyorsa iyi hocam çünkü benim gözümde Rio nun tek handikapı oydu :) Ben de iki üç kere sırf bu yüzden servise gitmiştim birinde usta oturdu yanıma yok bu normal dedi bi başka ustayla çıktık yola bu segmentte bu ses normal dedi. 75bin bakımına götürmüştüm 'usta ya bu sesi bulun yada satacam bu arabayı artık dedim . Adam ön kokpiti komple söklmek gerekir yalıtım malzemesi koyarız filan deyince baktım bu iş sakata gidiyor kalsın dedim :)
    Şimdi servisteki ustalara pek güvenmiyorum ben sökerler geri takarken bu sefer başka dertler , sesler çıkar diye düşündüm sattım Rio yu

14. Kontamine

Kontamine Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    62
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet
    Araç Modeli:
    kia rio
    Ama kimi insan hiç duymuyor bu sesleri böyle olmak isterdim :)
    Bu arada ses sistemi de zayıf olduğu için tıkırtıları kesmekte yetersiz kalıyordu :p

15. eren1977

eren1977 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    74
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erol EREN
    Araç Modeli:
    Kia Sportage Plus 1.6 GDİ
    Geçen hafta 1 haftalığına Sportage aracımla Antalya'ya gidip geldim. İlk uzun yol tecrübemdi. Bu kadar memnun kalacağımı beklemiyordum. Araç zaten oldukça sessiz ve konforlu ama bunun dışında saatlerce kullanmama rağmen hiç yorgunluk hissetmedim. Dört kişi yolculuk yaptık, herkes son derece memnun kaldı. Sportage almadan önce önce manuel sonra dsg'li yeni kasa Jetta aracım vardı ve 4 yıla yakın kullandım; oturma pozisyonu olsun, rahatlığı olsun, sürüş keyfi olsun Sportage çok daha iyi bir araç. Jetta'nın artısı ise 1.4 tsi motorun performansı ve dsg'nin rahatlığı. Hangi araç derseniz Sportage derim.

16. beyaz55

beyaz55 Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    431
    Gerçek Ad-Soyad:
    beyazıt bahadır
    Araç Modeli:
    İşte benimkinin kesilmesi 60 bin km sürdü:) en son şikayet var .coma yazdım servisten çağırdılar snrada düzeltmişler neden bana 60 bin eziyet çektirdiniz dedim hani düzwlmiodu normaldi dedim? Eğer normale ısrar etselerdi diğer 2014 ü götürcektim..dedim birini merso mu yaptı bunların.sonuç kesildi ama az daha bende vazgeçiodum öle bi sökmüşlerki resimleri gördüm arabada sadece metal vardı:))

K im İ sterki A yrılmak

17. beyaz55

beyaz55 Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    431
    Gerçek Ad-Soyad:
    beyazıt bahadır
    Araç Modeli:
    İkisi çok farklı karakterli araçlar ama yinede kia güzel arabalar yapıo hak etttiği değeri göremio dicem dee o fiyatlar nedir yaahu ceed 95 spo 200 lira yuh bide değwr görse 500 e satck heralde

K im İ sterki A yrılmak

18. Kontamine

Kontamine Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    62
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet
    Araç Modeli:
    kia rio
    beyaz55 hocam ücret aldı mı peki servis ses için ??
    Fiyat konusunda katılıyorum size araçları pahalı gerçektende.. Hyundai den pahalı hatta yanlış hatırlamıyorsan geçen bakmıştım

19. beyaz55

beyaz55 Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    431
    Gerçek Ad-Soyad:
    beyazıt bahadır
    Araç Modeli:
    Evet hyundaiden pahalı.yok kardeşim ücret almadılar ama yaptırana kadr her bakımda ve başka zamanda söledim normal deyip geçtiler bastıraa bastıra halloldu.şimdi sadece süspnsiyonun sesi var o da sert yerlerde..

K im İ sterki A yrılmak

20. Shamil

Shamil Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    88
    Gerçek Ad-Soyad:
    Şamil KARAVELİOĞLU
    Araç Modeli:
    2017 Volkswagen Caddy 2.0 Trendline
    Ben kesinlikle pişman değilim, bu gün olsa aynı imkanlarda hiç düşünmeden yine rio sedan derdim, dış tasarımına diyicek hiç bir şey yok ki bilmeyenler aracı C segmentinde sanıyor, benim aracım baz modeli yani natty olduğu halde donanımı tatmin edici, önceki aracım i20 ile kıyasladığım için fazlası ile tatmin edici, araç şu an 15 binde bulunduğum ilçede yolların büyük bir kısmı kesme taşlı bu yollarda bile sadece her zaman gelmemekle birlikte sağ önden hafif takırtı, cızırtı gibi sesler geliyor, denemedim ama her araçta dediğim şekilde ki yolda bu ses gelir, onun haricinde diğer yol şartlarında herhangi bir ses yok.Kia mı keyifle kullanıyorum, Erzincan da 2-3 tane ancak vardır zaten bu nedenle gözler hala kia nın üzerinde :)

Bu Sayfayı Paylaş