lovato.com AFR Team

kia cerato yakıt

'Cerato' forumunda YILDIRAYLİN tarafından 13 Ekim 2012 tarihinde açılan konu

1. Bankacı

Bankacı Sürücü

Alınan Beğeniler:
    48
    Gerçek Ad-Soyad:
    ilyas
    Araç Modeli:
    cerato
    Ustaya anlatamadik Ogun abi bakalim gidecegim yine ne diyecekler.

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. samet46

samet46 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    330
    Gerçek Ad-Soyad:
    Samet
    Araç Modeli:
    Kia Cerato 1.5 Crdi Lx 2006
    @ogun
    Abi benim kötüleme gibi bir amacım yok. Zaten çok da severek kullanıyorum arabayı. Bilinçsiz kullanıcılara sözüm sadece. Bizim aracın zaten yol tutuş değil konfor odaklı olduğunu biliyorum. Ben sadece performansı böyle iyi bir arabanın direksiyon tepkisi ve yol tutuşu daha iyi olmalıydı. Konfor olarak bayılıyorum diyebilirim ama birazda bu konuda iyi olmalıydı diye düşünüyorum.

Şöyle bir not düşeyim.Yaklaşık 2 ay önce ilk kez rot ayarı yaptırdım. Arka iki tekerin ayarı bozuk çıktı. Yüzdelik değerini hatırlamıyorum kağıt arabada. Ayardan sonra özellikle viraj içinde frene bastığımdaki tepkisi çok değişti. Demek isteyeceğim şu. 16 jant ve iyi bir lastikle daha iyi bir performans sağlanır ama aracımız yine de konfor odaklı.

Teknik bilgiye girmiyorum abi o konuda sen yaz biz okuyalım :)

ogun bunu beğendi.
  3. Bankacı

Bankacı Sürücü

Alınan Beğeniler:
    48
    Gerçek Ad-Soyad:
    ilyas
    Araç Modeli:
    cerato
    Epey baktik sanayide klapeler calisiyor ayni miktarda hava geliyor. Sicak soguk degistirince tepkide degisiyor. O yuzden son karar kalurufer petegi tikali. Degisimin kolay bir yolu var ben video buldum ustaya gosterdim. Usta daha once yaptigini soyledi. Kalerufer petegi gogus sokmeden degisiyor. on yolcu koltuguni sol tafafi acilacak kalerufer metal borulari kesilecek petek cikarilacak ayni sekilde yeni petegin borularida kesip cikarilacak. Yeni petek takilacak araya lastik boru kelepce takilip kapatilacak. Iyi petege 290 tl istiyorlar.

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu Sayfayı Paylaş