10 Kasım LPG KABLO

kia cerato yakıt

'Cerato' forumunda YILDIRAYLİN tarafından 13 Ekim 2012 tarihinde açılan konu

1. Önemli değil

Önemli değil Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hasan Demir
    Araç Modeli:
    Kia sportage
    Arkadaşlar hayirli iyi akşamlar sizlere bir sorum olcak kia sportage gdi concept plus 1.6 araba almayi düşüniyorum 1 tane buldum fakat ruhsatta tipi kisminda sadece sls yaziyor kafam karişti çünkü daha önçe ki aldiğim kia sportage daki ruhsatta 1.6 gdi comcept plus yaziyordu kafam karişti nolur yarsimci olursaniz sevinirim

2. Bankacı

Bankacı Sürücü

Alınan Beğeniler:
    53
    Gerçek Ad-Soyad:
    ilyas
    Araç Modeli:
    cerato
    Fazla Batuhan Bey bencede ben eskiler gibi hesapliyorum. 1 litre mazotla en kotu sartlarda 16 km gitmesi lazim. En iyi uzun yol verim benim 1 litre mazot 23 km. Kis ve sehir ici 16 dan asagi dusmedim.

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BatuhanJJ bunu beğendi.
  3. BatuhanJJ

BatuhanJJ Sürücü

Alınan Beğeniler:
    45
    Gerçek Ad-Soyad:
    Batuhan Kurt
    Araç Modeli:
    Kia Cerato 1.5 CRDI Advance
    Şehir içi çok yanıltıyor diyenlerde oluyor. Uzun yolculuk nasip olursa birde aracın yakıt tüketimini o zamanda ölçeceğim.Bakalim uzun yolda nasıl değerler yakalayacağım.

4. İbrahim38

İbrahim38 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    12
    Gerçek Ad-Soyad:
    İbrahim büyükkılıç
    Araç Modeli:
    2005 kia cerato
    Hayırlı geceler arkadaşlar arabaya yaptıklarımız sonucunda memlekete geldim ve 370 kilometreye 117 lira 20.34 litre aldı uzun yol için nasıl sizce yanlız denemek amaçlı 140 160 arası yol müsait olduğında bastım birde yolun yarısı klima açtım 1. Kademe km de 316 kuruşa denk geldi fikirlerinizi merak ediyorum bugüne kadar yakıtımı hep opetten alırım bu konuda da fikirlerinizi bekliyorum hayırlı geceler dilerim.

rem21 bunu beğendi.
  5. İbrahim38

İbrahim38 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    12
    Gerçek Ad-Soyad:
    İbrahim büyükkılıç
    Araç Modeli:
    2005 kia cerato
    Arkadaşlarım aklıma takılan bir soruyu size danışmak isterim yakıt alırken 370 km gittin daha 520 km gidersin diyoru yakıtı fülledikten sonra 750 km gidersin diyor neden anlamadım her yakıt aldığımda sıfırlarım ibreyi gidilen kilometreyi anladım ama trip b yi anlamadım ne demek istiyor iyi geceler

6. İbrahim38

İbrahim38 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    12
    Gerçek Ad-Soyad:
    İbrahim büyükkılıç
    Araç Modeli:
    2005 kia cerato
    Çok özür diliyorum araç 2005 cerato 1.5 crdi yazmamışım :))

7. rem21

rem21 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    344
    Gerçek Ad-Soyad:
    ramazan pars
    Araç Modeli:
    KIA CERATO 2007 DİZEL DSL ADVANCE
    gayet iyi değerler sonuçta 150 160 bile yapmışsınız gende az yakmış

8. İbrahim38

İbrahim38 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    12
    Gerçek Ad-Soyad:
    İbrahim büyükkılıç
    Araç Modeli:
    2005 kia cerato
    arkadaşlar merhaba ankarada depoyu opetten fulleyip 370 km giden 20lt 117 tl yakıt alan ceratom geri dönüşte
    develide 54 km geri dönüş aynı 370 km toplam 424 km 30 lt yakıt 168 tl aldı. deneme amaçlı giderken hız yapmıştım gelirken sakin sürdüğümü söyleyebilirim.
    gittiği yolu geri geldi memlekette trafik yok 50 km farkedermi şaşkınım fark neden olmuş olabilir. yorumlarınız çok değerlidir hepinize teşekkür ederim. en sevdiğim yanı yazılımdan sınra karaduman atmıyor aracım tek tesellim bu oldu

rem21 bunu beğendi.
  9. samet46

samet46 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    358
    Gerçek Ad-Soyad:
    Samet
    Araç Modeli:
    Kia Cerato 1.5 Crdi Lx 2006
    Hocam gidiş-dönüşteki yol eğimleri vs aynı mı. Yani giderken aşağı doğru inip gelirken yukarı çıkmış olabilir misiniz. Dönüşte fazla yakmış hakkaten garip :)

rem21 bunu beğendi.
  10. rem21

rem21 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    344
    Gerçek Ad-Soyad:
    ramazan pars
    Araç Modeli:
    KIA CERATO 2007 DİZEL DSL ADVANCE
    taamda sürekli söylemek istediğim bir konuya değindiniz.
    şimdi şöyle bizim ceratolar basınca yakmayan araçlardır. lakin düşük hızlarda anormal yakmaktadır.
    kısaca özetle uzun yol arabasıdır. ee uzun yol arabasını kısa yol arabası gibi kulanınca fazla yakar.
    birçok etken daha var dişli aralıkları felan yüksek vites düşük vites.
    özetle 100 km yolu 70 km hızla gidersen 30 tl yakarsın 100 km yolu 110 ila gidersen 25 tl yakarsın tahminen . ben tecrübe ettim ceratoda

samet46 bunu beğendi.
  11. İbrahim38

İbrahim38 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    12
    Gerçek Ad-Soyad:
    İbrahim büyükkılıç
    Araç Modeli:
    2005 kia cerato
    gidiş geliş yol ankara kırıkkale kırşehir kayseri gidiş geliş fazla eğim olduğunu sanmıyorum bilmemki nedir. Nedendir.

12. Bankacı

Bankacı Sürücü

Alınan Beğeniler:
    53
    Gerçek Ad-Soyad:
    ilyas
    Araç Modeli:
    cerato
    Depo doldurmadan fark olur sicak olur genlesir mazot ilk istasyon cok doldurur ikinci istasyon tabanca atinca birakir. Cunku zorlayinca fazladan 5 / 6 litre aliyor. Birde ben sunu gordum ayni dediginiz yollarda 140 km hizla ben en dusuk yakit verime ulasmistim 120 den asagi az yakmiyor bence. 120 140 arasi ideal yakiyor. Ben cok yavasda gitmiyorum ama zorlamamak lazim dizeli. Yavas devirlendindirmek 3500 deviri asmamak ideal gibi bence.

samet46 ve rem21 bunu beğendi.
  13. İbrahim38

İbrahim38 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    12
    Gerçek Ad-Soyad:
    İbrahim büyükkılıç
    Araç Modeli:
    2005 kia cerato
    arkadaşlarım hayırlı cumalar dilerim dün yine yakıt fulledim ve paylaşmak istedim memlekete giderken katettiğim ve uzun yol 370 km de 20 lt ve 117 lira yakan keratam aynı km de şehir içi gitttm ev iş arası 10 km farkla 360 km 29.75 lt 171 tl oldu . eski arabama göre fazla tabi o lpg idi keratamdan mem nun olmakta birlikte sizin paylaşımlarınızı bekliyorum iyi günler dilerim.

samet46 bunu beğendi.
  14. Erdnc

Erdnc Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erdinc
    Araç Modeli:
    2005
    Bence çok fazla aynı aracı kullanıyorum. Durumuna gire 5- 5.5 arasidir diye dusunuyorum. Gerci temizlemisler enjektörleri ben bazen enjektör temizleyici kullanıyorum yakıtı hep shell den alıyorum.

15. nightmare0205

nightmare0205 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    110
    Gerçek Ad-Soyad:
    nightmare
    Araç Modeli:
    kia cerato 1.6 advance dizel
    bende şanlıurfa -ankara gidiş dönüş verilerimi aktarmak istiyorum...aracım 2007 cerato 1.6 dizel advance ..daha önceden aracımda uzun yol testini 3 defa yapmıştım ve yol bilgisayarı ve gerçek yakıt tüketimi arasında her defasında 0.3 litre fark ortaya çıkıyordu..yani yol bilgisayarı 100 km \ 4.5 lt gösteriyorsa gerçek değer ''gırtlakta yakıtı görene kadar doldur uzun yolu yap gırtlakta yakıtı görene kadar doldur'' yöntemiyle 4.8 lt çıkıyordu. son yolculuk verilerimi paylaşmak istiyorum..gırtlak yöntemini yapmadım zaten önceden çok defa yaptım ve kampanya vardı ondan yararlanmak için farklı günlerde yakıt aldım :)

1-toplam yapılan km: 2416 km (bunun yaklaşık 2000 km si ankaraya gidiş geliş kalanı ise ankarada gezme şeklinde )
    2-yol bilgisayarı 2416 km sonunda 100 km \ 4.7 lt ( yani buna 0.3 eklersek gerçek değer 5.0 lt )
    3-ortalama hızım tripte yazan ortalama hız değerini sıfırlamıştım 2416 km sonunda 80 km..( uzun yolda 120 yi pek geçmedim- ankara şehir içinde ise trafikte falan yakalanınca ortalama değer düştü)
    4-süre yazan bir yer var onuda yolculuk başında sıfırlamıştım ondada 36.44 yazıyor 2416 km sonunda.. bu sanırım arabanın çalıştığı saat olabilirmi ..bilgisi olan yazarsa sevinirim..
    5- yolculukla ilgili verilere gelirsek uzun yolda bagaj dolu iki yetişkin 3 çocuk ve klima uzun yolda cerato advance olanlar bilir dijital klima 8 kademe benimki bazen 2 de bazen 3 de yolculuk boyunca gidiş dönüş sürekli açıktı

16. oknylz

oknylz Sürücü

Alınan Beğeniler:
    65
    Gerçek Ad-Soyad:
    oknylz
    Araç Modeli:
    Kia Cerato 1.5 DSL Advance
    2006 1.5 crdi ceratom uzun yol 657.km de istasyona girdim 175 tl mazot aldı düzce Antalya arası 110-130 arası sakin kullanım

samet46 bunu beğendi.
  17. Bankacı

Bankacı Sürücü

Alınan Beğeniler:
    53
    Gerçek Ad-Soyad:
    ilyas
    Araç Modeli:
    cerato
    Gecen hafta Konya Alanya git gel 575 km yolda ayni rakami yaktim 175 TL yakitta %4 indirimli. Veriniz bence cok iyi. Yolun cok yakit harcatan bolumu seydisehirden sonrasi. Sahildede cok trafik isigi var.

oknylz bunu beğendi.
  18. oknylz

oknylz Sürücü

Alınan Beğeniler:
    65
    Gerçek Ad-Soyad:
    oknylz
    Araç Modeli:
    Teşekkür ederim yol durumu ile alakalı size katılıyorum ben göynük shell de ikmal yapmıstım

Bankacı bunu beğendi.
  19. Erdnc

Erdnc Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erdinc
    Araç Modeli:
    2005
    2005 crdi advance aracım . Bu aracın yakıt deposu kaç litre tam . Bir keresinde yakıt ışığı yanarken depoyu fulledim ve 60 lt. küsür aldı bence 60-65 arasi. Bu depo ile 1300 km civari gittiğimde yine ışık yandı. Bir depoyla 1400 km gider . Uzun yolda tabi. O zamanlar 250 tl ye doluyordu simdi nerdeeee.

20. oknylz

oknylz Sürücü

Alınan Beğeniler:
    65
    Gerçek Ad-Soyad:
    oknylz
    Araç Modeli:
    Depo 55 lt ama tabanca attığında devam ederse 62 lt alıyor ancak tavsiye edilen bu degil ben tabanca atinca bırakırım

Bankacı bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş