10 Kasım LPG KABLO

Kia cerato 1.5 dci motor stop halinde far ayar motoru kendiliğinden çalışıyor

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda oknylz tarafından 8 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. oknylz

oknylz Sürücü

Alınan Beğeniler:
    65
    Gerçek Ad-Soyad:
    oknylz
    Araç Modeli:
    Kia Cerato 1.5 DSL Advance
    Arkadaşlar merhaba
    Kia cerato 1.5 dci 2006 model aracımda
    Bu akşam dikkatimi çekti Aracın motoru çalışmıyorken kontağı acıp farları yaktığımda 5-10 saniye sonra her 2 far motoru yukarı aşağı durmadan çalışmaya başladı , kabinden far ayar motorlarının seslerini cok net duydum park ışıkları açıkken sorun yok motoru çalıştırıp rolantide kısa farları yaktım bir iki defa daha yaptı sonra normale döndü 20-25 sn sonra tekrar aşağı bir hareket yaptı far yükseklik ayar düğmesi çalışıyor farları yukarı aşağı oynatabiliyorum bunun hakkında bilgisi veya fikri olan varmı bunu neden yapiyor birde 2 far birden aynı anda yapıyorlar uzun farlardada denedim onlarda sorun yapmadı

2. oknylz

oknylz Sürücü

Alınan Beğeniler:
    65
    Gerçek Ad-Soyad:
    oknylz
    Araç Modeli:
    Az önce araçla bir tur attım yoldada yapiyor hafif, aracı park ettim motor kapalı 1-2 dakika bekledim yapmadı far yükseklik ayari ile oynadim eski yerine aldim yine yapiyor
    Şimdi bide bu çıktı konu hakkinda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim otomatik far ayarı varmı acaba diyorum ama bu modelde pek ihtimal da vermiyorum

3. pascalim

pascalim Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    2.947
    Gerçek Ad-Soyad:
    Orhan İLYASLI
    Araç Modeli:
    Ceed Consept Plus SW
    Zamanında advance riom vardı. Ayni sorun bende de vardı. Kendi kendine sürekli hareket ediyordu. Servise gittim motoruna baktırdım.

Meğer o motor far ile bütünmüş. Far değişecek dediler. Fiyatı 2015 senesinde 600+ KDV idi. Tabi bu tek far olunca vazgeçtim.

Bostancı da ki imparatora gidip far aldım iki adet. Motoru yoktu ama gayet uygundu fiyatı. Hiç değilse o sesten kurtulmuştum. Bir baktırın sizde insallah fardan ayrıdır

oknylz ve heh bunu beğendi.
  4. ogun

ogun Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.185
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ogün YILMAZ
    Araç Modeli:
    Hyundai Elantra Mode 2011 - 1.6cc-136 HP / Benzin&Lpg
    farların arkasındaki far ayar motor soketinden biri kısa devre yapıyor.

iki far ayar soketini çıkarıp tek tek deneyin.

hangisi takılı kalıyorsa onu takmayın.

hyundai accent milenyumda başıma gelmişti. Çözümü ancak bu şekilde bulduk.

oknylz bunu beğendi.
  5. oknylz

oknylz Sürücü

Alınan Beğeniler:
    65
    Gerçek Ad-Soyad:
    oknylz
    Araç Modeli:
    Aracı yetkili servise götürdüm ancak götürdüğüm gün kendiliğinden düzelmişti klima gazına da baktırıcaktım götürdüm aracı dediğiniz gibi far ayar motor soketlerinde oksitlenme gördüler yıkama yaptırdınızmı diye sordular yıkamada yaptırmıştım su gitmiş şase yapmış sorun çözüldü şimdilik ilginiz için teşekkür ederi.

samet46 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş