10 Kasım LPG KABLO

kia cerato 1.5 crdi bozuk yolda direksiyon tıkırtısı

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda oknylz tarafından 22 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu

1. oknylz

oknylz Sürücü

Alınan Beğeniler:
    65
    Gerçek Ad-Soyad:
    oknylz
    Araç Modeli:
    Kia Cerato 1.5 DSL Advance
    Merhaba
    2006 model cerato 1.5 crdi aracımda bozuk yolda seyir halinde direksiyondan tıkırtı geliyor ayrıca araç duruken hafif sağa sola çevirdiğimde tık tık ses geliyor temiz asfalt yolda bu ses yok özellikle bozuk yollarda var direksiyonu hafif sağa sola çevirince ses çok belli oluyor cumartesi günü ustama göstericem o direksiyon kutusundan şüphelendi söküp revizyona göndericez dedi daha önceden bende direksiyoncuya göstermiştim oda kramer dişli demişti ama vücut dili güven vermedi elletmedim ustaya bırakma öncesinde size danışmak istedim böyle bir sorunla karşılaşan yada fikri olan varmı hepten boş gitmiyim bu arada aracım 140.000 de ama aracı aldığımdan bu yana var hemen hemen 1.5-2 yıldır ozaman araç 122.000 deydi bu arada tıkırtı burcu diyen var ama bizim araçlarda tıkırtı burcu yok deniyor
    şimdiden teşekkür ederim

2. Gomodoejderi

Gomodoejderi Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    721
    Gerçek Ad-Soyad:
    Emrah ALKAN
    Araç Modeli:
    Kia Sorento 2007
    Merhaba,

Ucuz iki parça söyleyeceğim.
    1. Zrot arızalı olabilir. 1 çift.
    2. Ön Denge çubuğunda yer alan 2 adet kauçuk kurumuş, çatlamış olabilir.

oknylz bunu beğendi.
  3. sabrican61

sabrican61 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    22
    Gerçek Ad-Soyad:
    Sabri BAYRAKTAR
    Araç Modeli:
    CERATO HB 2006 CRDİ
    Benzer durum aynı model aracımızda uzun süredir vardı. Geçen ay amortisör ler, amortisör kafaları burç lastikleri ni ve rot kolunu değiştirdim büyük ölçüde ses azaldı.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

oknylz bunu beğendi.
  4. oknylz

oknylz Sürücü

Alınan Beğeniler:
    65
    Gerçek Ad-Soyad:
    oknylz
    Araç Modeli:
    Kia Cerato 1.5 DSL Advance
    Cevaplarınız teşekkür ederim tarif ettiğiniz tüm yerleri kontrol ettik viraj demir lastikleri iyiydi ama değiştik yine ancak direksiyon kutusu daha ağır bastı revizyona verdik 2 saat sonra revizyondan çıktı Montajı yaptık sorun tamamen çözüldü en ufak tıkırtı yok direksiyon çok yumuşadı tamemen sessiz farklı yerlere yorduğum bazı trim sesleri vardı onlarda gitti cok sessiz ve keyifli bir hal aldı fikir olması açısından belirtiyim direksiyon kutusu içindeki tamir takımları değişmiş fiyat 350 lira tuttu ustam indirip takma bedeli olarak 120 tl aldı 20 lira atf yağ 35 tl orjinal viraj demir lastikleri tuttu 30 tl rot ayarı toplamda 555 tl ye sorun çözüldü zaman ayırıp fikirlerinizi paylaştınız tekrar teşekkür ederim

sahinmert, umutd07 ve Gomodoejderi bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş