10 Kasım LPG KABLO

kia 2006 cerato vites geçiş sorunu

'Cerato' forumunda keifli tarafından 23 Ekim 2014 tarihinde açılan konu

1. zeynel54

zeynel54 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    38
    Gerçek Ad-Soyad:
    Zeynel Tokmak
    Araç Modeli:
    kia
    Fiyat konusunda fikir olması için. 4 ay önce üst merkezi değiştirdim. Ustanın demesine göre 130 parça 70 işçilik toplam 200 tl ye çıkmıştı. Orijinal parça.

IQ+ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. yesiltire35

yesiltire35 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Barış B.
    Araç Modeli:
    2006
    "KUZEY YILDIZI" yapacağınız işlem %100 baskı balata (valeo) değiştirin. Aynı durum başıma geldi. Uzun yolda Vitesi kesinlikle değiştiremiyordum ve arabayı stop ediyorum vitesler şıkır şıkır. baskı balatayı değiştirdim düzeldi.

KUZEY YILDIZI bunu beğendi.
  3. KUZEY YILDIZI

KUZEY YILDIZI Sürücü

Alınan Beğeniler:
    38
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mahmut TAŞ
    Araç Modeli:
    Kia Cerato
    Merhaba değerli arkadaşlar,
    Bu konuyu açıp,arabamın sorunundan bahsetmiştim,siz değerli arkadaşlarımda yardımcı oldunuz çok teşekkürler.Sizin verdiğiniz bilgiler ve tavsiyeler sonucunda,bende arabamın Debriyaj Üst Merkezini dün değiştirdim. Benim esas sorunlarımdan bir taneside arabamın dilinden anlayacak bir usta bulamayışımdı,bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine maslak oto sanayide bir ustaya gittim. Usta 12 yıl Hyundai yetkili servisinde çalışmış ve hakkaten ustalığına ve bilgisine güvenilir biri olarak izlenimiverdi. Çünkü bu iş zamanla ve yaptığı işlerden memnuniyetimizle belli olacak,şimdiden bir şey söylemek yalnış olur.
    Debriyaj üst merkezini değiştirdikten sonra arabamdaki sorun düzeldi şimdilik iyi geçiniyoruz,Debriyaj önceden ölü gibi ve dipte kavrıyordu,şimdi biraz daha sertleşti ve daha yukarıda kavrıyor. Yalnız vites geçişlerindeki çok hafif kemikleşme yani sertlik hala aynı. Bilmiyorum başka bir sorunmu yoksa bu arabalar böylemi ?
    Parça kia yazılı bir kutu içersinde ve kutunun bir kenarında da mobis yazıyordu. Ama parçanın kendi üzerinde TCIC yazıyor Hyundai ve KİA nın amblemi vardı usta orjinalinin bu olduğunu söyledi . Parçaya 200TL verdim. Sonrasında Ön ve Arka Fren disk ve balatalarını değiştirdim,bir baktımki bakım zamanıda gelmiş,motor yağı ve filtreleride değiştirdik. Şimdilik yaz'a hazır konumda ama maddi olarakta beni göçertti diyebilirim.
    Saygılarımla

ogun bunu beğendi.
  4. ogun

ogun Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.185
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ogün YILMAZ
    Araç Modeli:
    Hyundai Elantra Mode 2011 - 1.6cc-136 HP / Benzin&Lpg
    hyundai-kia parçaları DÜNYADA MOBİS orijinal parça altında üretililir.
    Ancak,
    MOBİSE parça üretenlerden biri de TCIC tir.
    Tıpkı GARRET turbo markasının hyundai ye HYUNDAI logosu Kia ya KIA logosu ile ürettiği turbolar gibi.

GARRET markası altında Hyundai-KIA parça kod karşılığı ile Bire bir ORİJİNAL parça piyasaya süre OEM olarak ta tanınır.
    OEM yedek parça nedir ? (Original Equipment Manufacturer)
    Üretici firmanın istediği kriterleri karşılayan ve test edilip onayı alınmış parça dır.

samet46 ve KUZEY YILDIZI bunu beğendi.
  5. KUZEY YILDIZI

KUZEY YILDIZI Sürücü

Alınan Beğeniler:
    38
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mahmut TAŞ
    Araç Modeli:
    Kia Cerato
    Ogün kardeşim bilgilendirmen için çok teşekkür ederim. Sayende en azından parça markaları hakkında bilgim oldu,bundan sonraki parça seçimimde tercihim olacaktır.
    Saygılarımla

6. rem21

rem21 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    344
    Gerçek Ad-Soyad:
    ramazan pars
    Araç Modeli:
    KIA CERATO 2007 DİZEL DSL ADVANCE

yeşiltire kardeşim bende aynı dertten muzdaribim stop edince vites geçiyor şakır şakır çalıştırınca geçmiyor süreklide değil bazen ısnınca yapıyor . ama gittim komple debriyaj seti değiştim vale marka 700 tl verdim işçilik dahil ama hiçbir değişiklik olmadı.keşke önce üst merkezi değişseydim .şimdi orjinal üst merkez geldi mobis değişecem ama usta baktı üstmerkezde sorun yok dedi iyi çalışıyor kararsız kaldım yoksa taktığımız sette sorunmu var .hatta söktüğümüz arızalı nidiğimiz üst merkezde yeni çıktı baskı balata daha deforme olmamıştı bile genede değiştik.herşeye rağmen üst merkezi bugün değişecem bakalım

7. KUZEY YILDIZI

KUZEY YILDIZI Sürücü

Alınan Beğeniler:
    38
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mahmut TAŞ
    Araç Modeli:
    Kia Cerato
    Dostum,
    Üst merkezi orjinali ile değiştirdim. Sorun çözüldü. Ustamızada saygılar selamlar,tercih sizin allah yardımcınız olsun

rem21 bunu beğendi.
  8. nxman

nxman Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    yavuz
    Araç Modeli:
    CERATO 1.6 CRDİ
    Arkadaşlar herkeze merhaba, konu daha önce konuşulmuş okudum, ancak bire bir benim durmumumu yaşıyan bir arkadaş var ise nokta atışı yapmak adına soruyorum. 2008 cerato 1.6crdi aracım 120 000 km de 2 yıldır bende olan aracımda ara sıra özellikle sıkışık trafikte vites geçişi çok zorlaşıyordu debriyaj pedalında düşme yok ancak vitesler sanki debriyaja basmıyormuş gibi hareket ediyordu. son bir haftada bu çok sıklaştı özellikle sabah ilk çalıştırmadan sonra yapıyor bunu ama stop ediyorum sorunsuz geçiyor vitesler. Bu sıkıntıyı yaptığında uzun uğraşlar sonunda kendiliğinden düzeliyor pamuk gibi geçiyor vitesler. nedir bu debriyaj merkez sorunumu baskı balata sorunumu?

9. rem21

rem21 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    344
    Gerçek Ad-Soyad:
    ramazan pars
    Araç Modeli:
    nxman merhaba benim sorunum araç ısınırek geçmiyordu soğuyunca düzeliyordu .birde stop edince düzeliyor çalışınca geçmiyordu. üst merkez değiştikten sonra sorun kalmadı . sorununuzu gidermek için mutlaka bir parça değişikliği yapacaksınız .kimi baskı .der. kimi .balata der. kimi.debriyaj seti komple der. kimi alt merkez.kimi üst merkez söyler.zaten başkada alakalı parça yok hemen hemen. size tavsiyem sadece üstmerkezi değiştirin orjinal servisten isteyin toplam işçilik dahil 200.250 tl arası muhtemelen problem çözülecektir bol şans :)
    not: sonucu yazarsanız bilmiş oluruz

10. rem21

rem21 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    344
    Gerçek Ad-Soyad:
    ramazan pars
    Araç Modeli:
    bu arada ben boşuna baskı balata debriyaj seti değiştim. sorunum üst merkez imiş

samet46 bunu beğendi.
  11. samet46

samet46 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    358
    Gerçek Ad-Soyad:
    Samet
    Araç Modeli:
    Kia Cerato 1.5 Crdi Lx 2006
    Üst merkezi nereden alacağız link verir misiniz? Nokta atışı :)

12. nxman

nxman Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    yavuz
    Araç Modeli:
    CERATO 1.6 CRDİ
    Zaten benim kafamı karıştıran da herkezin başka bişey soylemesinden dolayı, opel serviste mekanikçi bir arkadaş baskı yayları özelliğini yitirmiş dedi, kendi ustam baskı balata olması mümkün gözükmüyor alt merkez değişmeli dedi, forumda okuduğum çoğunlukla üst merkez değişimiyle sorunu çözmüş arkadaşlar var. benim bu deneme yanılmaya harcayacak ne param nede zamanım yok malesef. hafta sonu kartal oto sanayiye bir gidip göstereceğim bakalım o ne diyecek, işin garip tarafı 3 gündür sabah ilk çalıştırmada yapıyor debriyaja 20 defa falan bas çek yaptıktan sonra zorda olsa vitese geçiyor yola çıktıktan sonra tamamen düzeliyor ve gün içinde hiç tekrarlamıyor. bu arada şunu da belirteyim bu sorun hafta sonu fren balatalarını değiştiğimden bu yana bukadar yoğun yaşamaya başladım ilgisi var yok bilmiyorum ama. Sorunu çözebilirsem elbet buradan bilgi veririm.

rem21 bunu beğendi.
  13. nxman

nxman Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    yavuz
    Araç Modeli:
    CERATO 1.6 CRDİ
    Bu arada bostancı yada kartal oto sanayide ustalığından emin olduğunuz kia ustası tavsiye edebileceğiniz varmı

14. nxman

nxman Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    yavuz
    Araç Modeli:
    CERATO 1.6 CRDİ
    Benim ustam da alt merkez dedi bakalım nereden başlayacaz değişmeye

15. rem21

rem21 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    344
    Gerçek Ad-Soyad:
    ramazan pars
    Araç Modeli:
    sorununuz fren balataları değiştikten sonra yoğun yaşadığınıza göre hidrolikle alakalı olabilir çünkü debriyaj ve fren hidroliği aynı yağ deposundan besleniyor.isterseniz debriyaj üst merkezi havasını aldırmakla başlayın .hiç paranız gitmez

16. silverhawk07

silverhawk07 Servis-Satış Yetkilisi Servis-Satış Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1.106
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa
    Araç Modeli:
    RIO 1.5 CRDI 2009 COMF.
    416102F200 -debrıyaj merkez 1.5 dizel
    416102F110 -debrıyaj merkez 1.6 dizel
    416102F100 - debrıyaj merkezı 1.6 benzinli 2005-2009
    bu numaralara göre araştırma yapın.
    4171023300 -alt merkez 1,5-1,6 uyar

samet46 ve ZORKOL bunu beğendi.
  17. nxman

nxman Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    yavuz
    Araç Modeli:
    CERATO 1.6 CRDİ
    Evet arkadaşlar sorunun debriyaj alt merkezinın yağ kaçırması olduğunu bugün sanayide öğrendik usta elini attığı gibi akan yağı farketti zaten. Ancak ne yetkili serviste ne de sanayide orjinal parça bulamadım ve yan sanayi taktırmak zorunda kaldım çünkü bugün bu işi halletmem gerekiyordu. orjinal parça fiyatını tek-kar 195 tl olarak verdi. ben taiwan malı bir merkez aldım 40tl işçilikte 50tl vererek yaptırdım. Üzerinden Tcic marka merkez çıktı. İnşaallah yan sanayi parçadan dolayı kısa vadede tekrar başımı ağrıtmaz. Önümüzdeki günlerde ki seyir neyi gösterir bilinmez ama vİtes geçişleri bugün ilk defa bu kadar yumuşak geldi bana, sanıyorum uzun süredir azar azar yağ kaçırmaktaydı. Konu hakkında fikir sunan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

rem21 bunu beğendi.
  18. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Geçmiş olsun.Sıkıntının tespit edilmesine sevindim.

19. nxman

nxman Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    yavuz
    Araç Modeli:
    CERATO 1.6 CRDİ
    Tesekkurler

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

20. Erdnc

Erdnc Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erdinc
    Araç Modeli:
    2005
    Merhaba .
    Foruma yeni üye oldum aracım 2005 cerato 1.5 cedi, vites geçiş leri pek iyi değil.
    Forumu okuduktan sonra üst merkez olduğunu anladım. Vites geçiş leri güneşli havada zor yağmurda çok rahat bu soğuk sıcaklıkla alakalı olsa gerek .
    Anadolu yakasında nereyi tavsiye edersiniz.

Bu Sayfayı Paylaş