10 Kasım LPG KABLO

Kapı cam rüzgarlıklarının avantaj ve dezavantajları nelerdir ?

'Teknik ve Faydalı Bilgiler' forumunda murathanouz tarafından 19 Haziran 2019 tarihinde açılan konu

1. murathanouz

murathanouz Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    murathan ouz
    Araç Modeli:
    Ceed Motion 1.6 crdi - 2010
    Merhaba,
    Kia ceed 2010 aracıma kapı cam rüzgarlığı takmak istiyorum.
    Avantaj ve dezavantajları nelerdir?
    Yapıştırarak takılıyor, söküldüğü zaman iz kalırmı?
    Renk seçenekleri var mı?
    İnternetten alsak kendimiz uygulayabilirmiyiz?
    Siz hangi ürünü tavsiye edersiniz?

2. u_d_cicek

u_d_cicek Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    893
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ufuk Doğan ÇİÇEK
    Araç Modeli:
    2011 Hyundai ix35 R Style Plus 4x4 (Dizel)
    Merhabalar.
    Önceki aracımda kullanmıştır. Sigara kullanıyorsanız özellikle yağmurlu havalarda camı aralayarak havalandırma işlemi gerçekleştirmede oldukça başarılı.
    Zamanla deformasyona uğradığı için ben değiştirmek zorunda kaldığımda söküldüğü zaman iz kaldığını fark ettim. Yani sökseniz bile yerine yenisini takmak zorunda kalabilirsiniz.
    Renk seçenekleri ve ürün konusunda pek bir fikrim yok. Siyah kullandım sadece.
    Kendiniz uygulama konusunda eğer eliniz yatkınsa bir kişi yardımıyla uygulayabilirsiniz. Ama açıkçası ben denemezdim.
    Aksesuarcılardan alıp görerek montaj yaptırmanız daha iyi olur gibi geliyor.
    Hayırlı günler...

3. bluerose1

bluerose1 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    44
    Gerçek Ad-Soyad:
    Semih Kahraman
    Araç Modeli:
    2013 KIA RIO 1.25 Fancy
    - Avantajı yağmurlu havalarda camı biraz indirip hava alabiliyorsun yağmur içeri gelmiyor.içeriyi biraz karartıyor.
    - Dezavantajı rüzgar sesi yapıyor yolda giderken cam açınca,camın altta kalan kısımlarını dışarıdan silmek ve yıkama zor oluyor,basınçlı tabanca ile iç kısmına tutarsanız atma olasılığı var,iyi yapışmazsa yolda düşme olasılığı var.
    - Rengine göre farkeder.misal metalik kırmızı bir renkte uzun süre kullanıp çıkartınca gölgede kalan kısımlar diğer yerlere göre koyu kalabilir.
    Sökmek istediğiniz zaman orayı gazyağı ile silerseniz kalıntı kalmaz.
    - Ben siyahından başka görmedim.
    - Ben kendim uyguladım.Dikkat edilmesi gereken hususlar: yapıştırmadan önce yüzeyi tertemiz yapın.sonra elinizle alıştırma yapın tam ölçüsünü hizalayın.bantı söküp tek seferde yapıştırın sök tak yapmayın.güneş gören yerde yaparsanız bant ve yüzey sıcaklığından yapışma mukavemeti kuvvetli olur.elinizle iyice her noktaya bastırın.kağıt bant ile üstten birkaç noktadan bantlayın ve bir gün boyunca yağmur, şiddetli rüzgara maruz bırakmayın.ertesi gün kemik gibi olur.Aracı yıkarkende yüksek basıncı rüzgarlıklara üstten ve iç kısımdan çok tutmayın atabilir.
    - Tavsiye edeceğim bir ürün yok piyasadaki her ürün mugen adı altında çakma plastikten yapılmıştır. fiyatlar ortalama düzeyde.orjinal araca uygun mugen marka olabilir istisna.fiyatıda yüksek olur zaten.sizin dikkat etmeniz gereken araca birebir uyumlu olsun onu mutlaka iyi araştırın sorun satıcıya.
    aklıma gelenler bunlar.

4. murathanouz

murathanouz Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    murathan ouz
    Araç Modeli:
    Ceed Motion 1.6 crdi - 2010
    Cevaplar için teşekkürler.

Bu Sayfayı Paylaş